Kasia Cerekwicka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kasia Cerekwicka, właśc. Katarzyna Elżbieta Cerekwicka (ur. 17 marca 1980 w Koszalinie) – polska piosenkarka i autorka tekstów.

Plejada.pl – polski serwis celebrycki należący do Grupy Onet, od 2012 kontrolowany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska. Opera Leśna (niem. Die Waldoper) – leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha otwarty w lipcu 1909 w Sopocie. Opera Leśna znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Obiekt charakteryzuje się przede wszystkim dobrą akustyką i atrakcyjną lokalizacją. Widownia opery mieści 4400 widzów, a scena (o długości 50 m i powierzchni 536 m²) jest w stanie pomieścić ponad 100 osobową orkiestrę. Sceneria Opery Leśnej jest kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu corocznie festiwalem. Scena opery to również miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów bluesowych, rockowych, pokazów mody i innych. W pobliżu Opery Leśnej przebiega turystyczny szlak Wzgórz Szymbarskich.

Życiorys[ | edytuj kod]

Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w Koszalinie oraz Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Przez dwa lata uczęszczała do Zespołu Szkół Samochodowych w Koszalinie. W drugiej klasie liceum przeprowadziła się do Warszawy i tam kontynuowała naukę w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Studiowała politykę społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Jest magistrem sztuki i psychologii, ukończyła psychotraumatologię na Uniwersytecie SWPS.

Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.Trzecia gala rozdania nagród muzycznych Viva Comet Awards odbyła się 25 lutego 2010 w warszawskiej Hali Expo XXI. Była transmitowana na żywo na antenie Viva Polska, a prowadzili ją prezenterzy stacji – Kasia Kępka i Dariusz „Daro” Rusin. Motywem przewodnim gali byli superbohaterowie oraz muzyka Fryderyka Chopina, oprócz tego uświetniły ją wykonania gwiazd. Nominacje do nagród zostały ogłoszone 25 stycznia 2010 i znalazło się wśród nich osiem kategorii standardowych oraz dwie specjalne, stworzone z powodu dziesięciolecia stacji – Artysta 10-lecia i Przebój 10-lecia. Podczas gali obchodzone było 10-lecie stacji Viva Polska, z tej okazji dwanaście gwiazd nagrało, a podczas gali premierowo wykonało utwór „Muzyki moc”.

Karierę muzyczną rozpoczęła w 1997, biorąc udział w jednym z odcinków programu Szansa na sukces. Zajęła pierwsze miejsce za interpretację piosenki Ewy Bem „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, a także zwyciężyła w koncercie finałowym programu przygotowywanym w Sali Kongresowej w Warszawie. Nagrodą za wygraną był udział w koncercie „Debiutów” podczas 34. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1998 wzięła udział w koncercie w Sali Kongresowej z okazji jubileuszu pięciolecia Szansy…, śpiewając u boku Violetty Villas oraz laureatek programu piosenkę „Śpiewać każdy może”. Występowała w zespole towarzyszącym Edycie Górniak.

37. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu – edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z 2000 r. Po raz pierwszy odbył się plebiscyt i koncert Superjedynek. Zorganizowały je TVP 1 i RMF FM. Wykonawcy byli nagradzani za muzyczne osiągnięcia w ciągu 12 miesięcy poprzedzających imprezę.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

W marcu 1999 związała się z firmą Sony Music, która w 2000 wydała jej debiutancki album pt. Mozaika. Jak sama dziś przyznaje, znajdowały się na nim piosenki, z których nie była do końca zadowolona. Płyta nie odniosła sukcesu. Z utworem „Kobieta jest jak księżyc” wystąpiła w konkursie „Premier” na 37. KFPP w Opolu. W styczniu 2006 z piosenką „Na kolana” zajęła drugie miejsce w koncercie Piosenka dla Europy 2006, będącym krajowymi eliminacjami do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji. Za utwór „Na kolana” zdobyła Superjedynkę w kategorii „Przebój roku 2006” na 43. KFPP w Opolu. Piosenkę umieściła na swoim drugim albumie studyjnym pt. Feniks, który promowała też utworami „Ostatnia szansa” i „Potrafię kochać”. Ponadto w 2006 zajęła pierwsze miejsce w Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlshamn.

Między słowami – piąty album studyjny polskiej piosenkarki Kasi Cerekwickiej. Wydawnictwo ukazało się 26 maja 2015 roku nakładem wytwórni muzycznej Sony Music Entertainment Poland. Teksty piosenek napisała Kasia Cerekwicka, a muzykę piosenkarka oraz Piotr Siejka. Album dotarł do 21. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS.Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.

Wiosną 2007 uczestniczyła w piątej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami, a w październiku wydała trzeci album studyjny pt. Pokój 203. Płytę promowała utworami „Zostań” i „S.O.S.”, który stał się przebojem w Polsce. W 2008 za piosenkę „Nie ma nic” odebrała nagrodę specjalną podczas festiwalu w Opolu. Z tym samym utworem wystąpiła w Operze Leśnej na Sopot Hit Festiwal, zajmując czwarte miejsce na 15 proponowanych piosenek. W listopadzie zaprezentowała singel „Żyj intensywnie”, który w zamyśle promował reedycję płyty Pokój 203, na której znaleźć miała się również piosenka „Nie ma nic”. Ostatecznie jednak reedycja albumu nie ukazała się, a utwór „Żyj intensywnie” znalazł się na kolejnej płycie piosenkarki.

Majka − polski serial obyczajowy emitowany w telewizji TVN oraz TVN HD od 4 stycznia 2010 i na antenie TVN HD+1 od 1 maja 2010. Emisja ostatniego odcinka odbyła się 23 grudnia 2010. Natomiast pilotażowy odcinek wyemitowano 22 grudnia 2009, po ostatnim odcinku poprzednio emitowanego serialu BrzydUla. Serial wzorowany jest na wenezuelskiej telenoweli Juana la virgen. Od 14 lutego 2011 stacja TVN 7 rozpoczęła powtórkową emisję serialu, która zakończyła się 30 czerwca 2011.Szansa na sukces – teleturniej muzyczny typu talent show, emitowany w TVP2 od 14 listopada 1993 do 29 kwietnia 2012 w niedziele o godzinie 15.00. Twórcą programu była Elżbieta Skrętkowska, prowadził go Wojciech Mann.

W 2010 wraz z innymi wykonawcami nagrała utwór „Muzyki moc”, stworzony z okazji 10-lecia stacji Viva Polska. Była nominowana do nagrody Viva Comet 2010 w kategorii Artysta 10-lecia i pojawiła się epizodycznie w serialu TVN Majka. Ponadto wydała utwór „Wszystko czego chcę od ciebie”, zapowiadający jej kolejny album studyjny pt. Fe-Male, który wydała 31 maja 2010. W lipcu za piosenkę „Wszystko czego chcę od ciebie” była nominowana do nagrody Superjedynki w kategorii „przebój roku”, a za dokonania artystyczne otrzymała nominację w kategorii „wokalistka roku”. Na drugi singiel z Fe-male wybrany został utwór „Książę”, do którego zrealizowała teledysk z gościnnym udziałem Wojciecha Medyńskiego. Również w 2010 uczestniczyła w programie rozrywkowym Polsatu Just the Two of Us. Tylko nas dwoje, w którym była trenerką wokalną i partnerką Radosława Brzózki, a także nagrała cover utworu Hanny Banaszak „Żegnaj kotku” na potrzeby ścieżki dźwiękowej do Śniadanie do łóżka. W 2011 nagrała partie wokalne dla Glorii, jednej z głównych bohaterek filmu animowanego Happy Feet: Tupot małych stóp 2, a także została jurorką w programie Viva Polska Hot or Not.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2006 - 51. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji zorganizowana 18 i 20 maja 2006 na terenie Olympic Indoor Hall w Atenach przez greckiego nadawcę publicznego Ellinikí Radiofonía Tileórasi (ERT), dzięki zwycięstwu reprezentantki Grecji Eleny Paparizou na festiwalu w 2005 roku. Koncert półfinałowy oraz finał prowadzili piosenkarz Sakis Ruwas i prezenterka telewizyjna Maria Menounos.Patryk Sebastian Vega (ur. jako Patryk Sebastian Krzemieniecki, 2 stycznia 1977 w Warszawie) – polski reżyser, scenarzysta i pisarz.

Wiosną 2015 uczestniczyła w trzeciej edycji programu rozrywkowego Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo (2015). Nagrodę za wygraną drugiego odcinka, czek na 10 tys. zł, przeznaczyła na rzecz fundacji „Zielony Liść”. 26 maja 2015 wydała piąty album studyjny pt. Między słowami, z którym dotarła do 21. miejsca na polskiej liście sprzedaży OLiS. Wydawnictwo promowało singiel tytułowy, „Puls” (duet z Grzegorzem Hyżym) oraz „Szczęście”. „Między słowami” i „Szczęście” notowane były na liście najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych AirPlay – Top, kolejno na 17. i 16. miejscu. Ponadto singel „Między słowami” uplasował się na 22. pozycji w notowaniu Radia Zet, podsumowującym 2015 rok. 14 czerwca 2015 wzięła udział w koncercie Muzyczna biografia – 90 lat Polskiego Radia w ramach 52. KFPP w Opolu; w duecie z Łukaszem Zagrobelnym wykonała utwór „Ktoś między nami” z repertuaru Anny Jantar i Zbigniewa Hołdysa. W listopadzie 2016 wydała album z kolędami zatytułowany Kolędy.

Centrum kształcenia ustawicznego (skrót CKU) − bezpłatna publiczna placówka (najczęściej zespół szkół) w polskim szkolnictwie, zwykle z wieloletnią tradycją, której zadaniem jest ustawiczne kształcenie osób dorosłych oraz umożliwienie im zdobycia zawodu. Obecnie coraz bardziej widoczne są centra kształcenia zawodowego i ustawicznego (CKZiU), które powstają w wyniku przeobrażania się CKU, jak też centrów kształcenia praktycznego (CKP). Z racji szerszego zakresu działalności CKZiU lepiej wpasowują się w zmieniający się rynek edukacyjny oraz potrzeby rynku pracy.Anna Monika Dąbrowska, znana też jako Ania (ur. 7 stycznia 1981 w Chełmie) – polska wokalistka wykonująca muzykę oscylującą w granicach popu, często inspirowaną brzmieniami retro. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Zadebiutowała w 2004 roku albumem Samotność po zmierzchu, który zdobył wysokie uznanie krytyki i publiczności. Wydawnictwo Kilka historii na ten sam temat z 2006 roku było jej pierwszym albumem nawiązującym do tradycji polskiej muzyki lat 60., co artystka kontynuowała na kolejnych dwóch płytach. Ania wydała dotąd pięć albumów studyjnych, z których cztery trafiły na pierwsze miejsce listy sprzedaży OLiS w Polsce i cztery uzyskały status platynowych. Jest jedną z najczęściej nominowanych artystek do Nagrody Muzycznej Fryderyk i obecnie ma na swoim koncie 8 wygranych statuetek. Do 2011 roku, łączna sprzedaż jej płyt w Polsce przekroczyła liczbę 250 tys. egzemplarzy.

W lutym 2017 wydała singiel „Bez ciebie”, zwiastujący jej siódmy album studyjny. Utwór zajął 8. miejsce na polskiej liście airplay. 15 września 2017 podczas koncertu Debiuty w ramach 54. KFPP w Opolu zagrała recital z okazji 20 lat pracy artystycznej. Kolejnego dnia festiwalowego wygrała konkurs „Premiery” z utworem „Bez ciebie” i zdobyła Nagrodę im. Karola Musioła, a także nagrodę ZAiKS-u za najlepszy tekst do „Bez ciebie” wspólnie z Romanem Szczepankiem i Anną Dąbrowską. W 2018 zagrała samą siebie w filmie Patryka Vegi Kobiety mafii. 18 września 2020 ukazał się siódmy album artystki, Pod skórą, który promowała singlem „Nigdy” utrzymanym w stylistyce R’n’B i muzyki lat 80–90.

Sony Music Entertainment Poland Sp. z o.o. – polska wytwórnia muzyczna, oddział Sony Music Entertainment, powstała w 2001 roku.Debiut (fr. début – pierwszy rzut) – pierwsze publiczne wystąpienie w jakiejś dziedzinie, zwykle oznaczające rozpoczęcie kariery zawodowej; w kulturze i sztuce pierwsze dzieło jakiejś osoby – debiutanta.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Violetta Villas ("VV"), właściwie Czesława Maria Gospodarek de domo Cieślak (ur. 10 czerwca 1938 w Heusy, zm. 5 grudnia 2011 w Lewinie Kłodzkim) – polska artystka estradowa, osobowość sceniczna, śpiewaczka, piosenkarka pieśni estradowych, operowych i operetkowych, aktorka filmowa, teatralna i rewiowa, kompozytorka, autorka tekstów.
Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.
Radio ZET – polska komercyjna stacja radiowa. Jedna z pierwszych prywatnych stacji radiowych działających w Polsce. Obecnie należy do holdingu Eurozet. Redaktorem naczelnym stacji jest Rafał Olejniczak. Obok RMF FM jest to najchętniej słuchana rozgłośnia radiowa w Polsce.
OLiS – oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video, istniejąca od 23 października 2000 roku.
Hanna Banaszak (ur. 24 kwietnia 1957 w Poznaniu) – polska piosenkarka jazzowa i estradowa. Wykonuje standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej lat 20. i 30. oraz nowe piosenki, nierzadko pisane specjalnie dla niej. Jest również poetką.
Just the Two of Us. Tylko nas dwoje – polski program rozrywkowy, emitowany wiosną 2010 na antenie telewizji Polsat, oparty na brytyjskim formacie Just the Two of Us.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Reklama