Karina Smirnoff

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Karina Smirnoff (ur. 2 stycznia 1978 w Charkowie) – amerykańska tancerka, mistrzyni tańca towarzyskiego, pięciokrotna mistrzyni USA i wicemistrzyni świata par zawodowych w turnieju Blackpool. Znana z występów w programie Dancing with the Stars.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Corbin Bleu, właściwie Corbin Bleu Reivers (ur. 21 lutego 1989 w Nowym Jorku) – amerykański aktor, model, tancerz i piosenkarz.

Życiorys[ | edytuj kod]

Dzieciństwo i edukacja[ | edytuj kod]

Jest pochodzenia rosyjsko-greckiego. Treningi tańca towarzyskiego rozpoczęła w wieku 5 lat. W 1992 przeprowadziła się z Ukrainy do USA. Absolwentka ekonomii i programowania systemów komputerowych na Uniwersytecie Fordham.

Aaron Charles Carter (ur. 7 grudnia 1987, Tampa) - amerykański piosenkarz muzyki pop, młodszy brat Nicka Cartera, członka zespołu Backstreet Boys. Aaron ma także siostrę bliźniaczkę Angel Carter, która jest modelką, oraz dwie starsze siostry, Leslie Carter i Bobbie Jean Carter. Gra na perkusji, gitarze i saksofonie.Taniec towarzyski – forma rozrywki wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych, uprawiana od początku XX wieku. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów i muzyką.

Kariera[ | edytuj kod]

Jesienią 2006 zadebiutowała w roli trenerki tańca w programie Dancing with the Stars, amerykańskiej wersji brytyjskiego formatu Strictly Come Dancing (w Polsce znanym jako Taniec z gwiazdami. Jej partnerami tanecznymi byli: Mario Lopez (2. miejsce w 3. edycji), Billy Ray Cyrus (5. miejsce w 4. edycji), Floyd Mayweather Jr. (9. miejsce w 5. edycji), Mario (5. miejsce w 6. edycji), Rocco DiSpirito (9. miejsce w 7. edycji), Steve Wozniak (10. miejsce w 8. edycji), Aaron Carter (5. miejsce w 9. edycji), Mike „The Situation” Sorrentino (9. miejsce w 11. edycji), Ralph Macchio (4. miejsce w 12. edycji), J.R. Martinez (wygrali 13. edycję), Gavin DeGraw (9. miejsce w 14. edycji), Apolo Anton Ohno (5. miejsce w 15. edycji), Jacoby Jones (3. miejsce w 16. edycji), Corbin Bleu (2. miejsce w 17. edycji), Sean Avery (11. miejsce w 18. edycji), Randy Couture (11. miejsce w 19. edycji), Victor Espinoza (12. miejsce w 21. edycji) oraz Doug Flutie (9. miejsce w 22. edycji).

Randy Couture (ur. 22 czerwca 1963 w Lynnwood) – amerykański zapaśnik oraz zawodnik mieszanych sztuk walki, a także aktor filmów akcji. Był wielokrotnym mistrzem wagi półciężkiej i ciężkiej UFC. Jest członkiem Galerii Sław UFC.Dancing with the Stars – międzynarodowy format telewizyjny typu reality show, oparty na licencji brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC Worldwide (części BBC), który w maju 2004 roku zadebiutował na kanale BBC One jako Strictly Come Dancing.
Warto wiedzieć że... beta

Dancing with the Stars – amerykańska wersja formatu Dancing with the Stars realizowanego na licencji BBC Worldwide opartej na brytyjskim programie Strictly Come Dancing.
Steve Wozniak, właśc. Stephan Gary Wozniak (ur. 11 sierpnia 1950 w San José) – amerykański inżynier i wynalazca polsko-niemieckiego pochodzenia. Projektant i konstruktor komputerów Apple I oraz Apple II, uważanych za jedne z pierwszych komputerów osobistych w historii. Jeden z trzech założycieli firmy informatycznej Apple Computer.
Strictly Come Dancing – telewizyjny program rozrywkowy i międzynarodowy format telewizyjny. Oryginalna brytyjska edycja realizowana jest dla BBC. Własne edycje tego programu posiadają: Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Chile, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Izrael, Indie, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Panama, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Ukraina, USA, Węgry,Wietnam, Włochy i RPA. Polską wersją formatu jest program Taniec z gwiazdami.
Charków (ukr. Харків, Charkiw; ros. Харьков Char´kow) – miasto w północno-wschodniej części Ukrainy, położone na południowym krańcu Wyżyny Środkoworosyjskiej. Jest drugim co do wielkości miastem Ukrainy.
Ukraina (ukr. Україна, Ukrajina) – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Ukraina jest członkiem założycielem ONZ, członkiem Światowej Organizacji Handlu, Rady Europy, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz organizacji regionalnych i subregionalnych, tj. Wspólnoty Niepodległych Państw, OBWE, GUAM i Organizacji Państw Morza Czarnego.
Uniwersytet Fordham (ang. Fordham University) – prywatny amerykański uniwersytet z siedzibą w stanie Nowy Jork. Kampusy są umiejscowione w obrębie oraz okolicach miasta Nowy Jork. Założony w 1841 przez diecezję nowojorską jako College św. Jana (St. John’s College), który prowadzili jezuici. Kształci się na nim około 15 tysięcy studentów w trzech kampusach:
Apolo Anton Ohno (ur. 22 maja 1982 w Seattle) − amerykański łyżwiarz szybki, wielokrotny medalista olimpijski w short tracku (2 złote medale), siedmiokrotny mistrz świata.

Reklama