Kapitan Bomba

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kapitan Bomba – polski komediowy serial animowany, emitowany w Rebel:tv (dawniej w 4fun.tv), tworzony przez zespół Git Produkcja. Jest parodią filmów science fiction. Głównym bohaterem serii jest kapitan Tytus Bomba, który wraz ze swoją załogą – Sebkiem i Januszem – chroni galaktykę Kurvix przed złymi kosmitami. W serialu występuje duża liczba wulgaryzmów, które czasami są ocenzurowane. Większość gatunków kosmitów posiada nazwy będące przeróbkami wulgaryzmów oraz wygląd przypominający ludzkie organy (najczęściej pośladki lub genitalia). Niemal wszystkim postaciom głosu użycza Bartosz Walaszek.

Night Mistress – polski zespół heavy/powermetalowy założony w 2003 roku w Skarżysku-Kamiennej, do 2006 roku występujący pod nazwą Nemesis. SPI International Polska – firma od 1999 zajmująca się dystrybucją i produkcją filmową pod dwiema markami: SPI i SPInka.

Powstanie serialu wiąże się z Elżbietą Kruk, szefową Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, która nakazała przesunięcie kreskówek GIT Produkcji z godziny 15 na (początkowo) 22, a następnie – późniejsze. W związku z tym Bartosz Walaszek wpadł na pomysł, by „zrobić taką hardcorową kreskówkę, której w ogóle nie będzie można puścić. Ale w końcu telewizja to puściła” – wspominał o tym w 2012 roku na łamach „Newsweeka”.

Serial animowany – ciąg regularnie pokazywanych (w kinie, telewizji) filmów animowanych o wspólnym tytule seryjnym, zwykle podobnych do siebie. Poszczególne odcinki najczęściej posiadają podobnych bohaterów oraz wspólną scenerię. W przypadku kanałów telewizyjnych programy są tworzone lub adaptowane z użyciem wspólnego tytułu seryjnego i mogą być publikowane co najmniej raz w tygodniu o określonej porze.Michał Stachyra (ur. 27 grudnia 1978 w Krakowie), pseudonim "Puszon" – polski autor gier planszowych, fabularnych i karcianych, publicysta, redaktor i bloger i badacz popkultury.

Wersja filmowa[ | edytuj kod]

W październiku 2008 roku, na stronie internetowej zespołu Git Produkcja, pojawiła się informacja o rozpoczęciu prac nad kinową, pełnometrażową wersją Kapitana Bomby. 19 lipca 2011 podano informację o wznowieniu prac nad pełnometrażową (animowaną, a nie jak wcześniej zakładano – aktorską) wersją Kapitana Bomby pod tytułem Kapitan Bomba Kutapokalipsa. Premiera odbyła się 23 marca 2012 roku w kinach Helios, tym samym serial był pierwszym z dorobku wytwórni, który doczekał się wersji kinowej.

Genitalia – nieścisły termin biologiczny odnoszący się do męskich lub żeńskich narządów płciowych i związanych z nimi struktur anatomicznych.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

28 stycznia i 6 lutego 2013 roku, na kanale kartony4funTV w serwisie YouTube, miała miejsce premiera filmu Kapitan Bomba Zemsta Faraona, drugiej pełnometrażowej wersji Kapitana Bomby. Film wydano w dwóch wersjach – ocenzurowanej i bez cenzury. Piosenkę do filmu napisał polski zespół metalowy Night Mistress.

RBL.TV (początkowo pod nazwą Rebel:tv) – polska stacja muzyczna uruchomiona 14 grudnia 2009. Należy do 4fun Media i jest jednym z czterech kanałów muzycznych należących do tej spółki. Stacja nadaje w internecie na stronie RBL.TV i aplikacji mobilnej fun app. Stacja emituje muzykę rockową.Elżbieta Małgorzata Kruk (ur. 19 listopada 1959 w Lublinie) – polska polityk, posłanka na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, była przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
Fantastyka naukowa (ang. science fiction) – gatunek literacki lub filmowy, a także gier komputerowych o fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa. Razem z fantasy i horrorem, fantastyka naukowa zaliczana jest do fantastyki.
Serial komediowy - gatunek serialu telewizyjnego, w którym większość czasu w tym serialu jest wypełniona epizodami komediowymi. Serial komediowy został po raz pierwszy stworzony przez BBC w 1930 roku i był to serial Starlight. Czasami występują też animowane seriale komediowe.
Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.
Git Produkcja − zespół zajmujący się tworzeniem kreskówek dla kanału 4fun.tv. Początkowo były to kreskówki o bardzo słabej jakości obrazu, jednak z wielką dawką (głównie) czarnego humoru. Twórcą tych kreskówek jest Bartosz Walaszek, członek zespołu filmowego Z.F.Skurcz. Git Produkcja stworzyła również krótkie animacje dla telewizji Superstacja. Owe animacje przedstawiały polityków w krzywym zwierciadle. Najnowszą produkcją zespołu Git jest cykl krótkich animacji Poradnik prawdziwego mężczyzny emitowany przez Polsat Play oraz (w bajce "Generał Italia") zawierająca cztery części Fontana młodości aktualnie emitowana w paśmie Kartony na kanale Rebel:tv.
Newsweek Polska – tygodnik społeczno-polityczny, polskie wydanie amerykańskiego tygodnika "Newsweek". Wydawany od 3 września 2001 roku przez Axel Springer Polska na licencji Newsweek Inc.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT lub KRRiTV) – organ państwowy, który według Konstytucji (art. 213 – 215) ma stać na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.

Reklama