Kanagawa (Jokohama)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kanagawa (jap. 神奈川区 Kanagawa-ku) – jedna z 18 dzielnic Jokohamy, stolicy prefektury Kanagawa, w Japonii.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Kōhoku (jap. 港北区 Kōhoku-ku) – jedna z 18 dzielnic Jokohamy, stolicy prefektury Kanagawa, w Japonii.

Dzielnica została założona 1 października 1927 roku. Położona jest we wschodniej części miasta. Graniczy z dzielnicami Tsurumi, Nishi, Kōhoku, Midori i Hodogaya. Na jej terenie znajdują się uczelnie Uniwersytet Kanagawa i Institute of Information Security.

Miejscowe atrakcje[ | edytuj kod]

 • Mitsuzawa Stadium
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Japan: Yokohama (ang.). citypopulation.de. [dostęp 2017-12-09].
  2. 区政概要 平成27年版 (jap.). city.yokohama.lg.jp. [dostęp 2017-12-09].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona (jap.)
 • Warto wiedzieć że... beta

  Jokohama (jap. 横浜市, Yokohama-shi) – drugie co do wielkości miasto Japonii, największy port morski i jeden z większych ośrodków przemysłowych w kraju. Leży w południowo-wschodniej części wyspy Honsiu, w prefekturze Kanagawa, której jest stolicą. Miasto zajmuje półwysep znajdujący się w zachodniej części Zatoki Tokijskiej, w pobliżu ujścia rzeki Tsurumi do morza.
  Tsurumi (jap. 鶴見区 Tsurumi-ku) – jedna z 18 dzielnic Jokohamy, stolicy prefektury Kanagawa, w Japonii.
  Hodogaya (jap. 保土ケ谷区 Hodogaya-ku) – jedna z 18 dzielnic Jokohamy, stolicy prefektury Kanagawa, w Japonii.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama