Kaczor Howard

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kaczor Howard (ang. Howard the Duck) – jest amerykańską komedią science-fiction w reżyserii Willarda Huycka i wyprodukowaną przez George’a Lucasa z 1986 roku. Jest to luźno oparty film na bazie komiksów Marvela, stworzonym przez Steve’a Gerbera. Film skupia się na Howardzie, obcym z planety zamieszkanej przez antropomorficzne kaczki, który zostaje przetransportowany na Ziemię, gdzie spotyka Beverly, początkującą piosenkarkę. Kaczor Howard stara się znaleźć sposób, aby powrócić na swoją planetę i pomaga Beverly z jej karierą. Lucas rozpoczął produkcję filmu po ustąpieniu ze stanowiska prezesa Lucasfilm, aby skupić się na produkcji. Huyck i adaptacji producenta Glorii Katz zmieniła osobowość bohatera i stworzyła mniejszy nacisk na satyryczne opowiadanie, w celu podkreślenia szczególnych skutków pracy Industrial Light & Magic. Film został skrytykowany z powodu decyzji, aby nakręcić film na żywo, a nie jako film animowany oraz z powodu nieprzekonującego wyglądu Howarda.

Ed Gale (ur. 23 sierpnia 1963 w Plainwell, Michigan) – amerykański aktor i kaskader cierpiący na niedobór wzrostu (mierzy 102 centymetry). Złota Malina (ang. Golden Raspberry Award, skr. Razzie) – "nagroda" przyznawana najgorszym filmom. Uzupełnia przyznawane co roku nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscary). Została wymyślona przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona w 1980 roku. Pierwsza ceremonia odbyła się 31 marca 1981 roku. Aktualnie nagrody te przyznaje GRAF (Golden Raspberry Award Foundation).

Film wydaje się być przeciwieństwem komiksu. Mając to na uwadze, Katz oświadczyła, że „To film o kaczce z kosmosu (...) To nie miało być doświadczenie egzystencjalne (...) film każe nam się bawić tym pojęciem, ale z jakiegoś powodu recenzenci nie byli w stanie zrozumieć tego problemu”. Gerber stwierdził, że seria komiksowa jest żartem, mówiąc „To nie jest żart! On jest żartem. Kosmicznym chichotem. Najśmieszniejszym gagiem we wszechświecie. To życie stwarza najpoważniejsze chwile i najbardziej głupie chwile, które często różnią się tylko chwilowym punktem widzenia. Każdy kto w to nie wierzy, prawdopodobnie nie może czytać Kaczora Howarda.”.

Złota Malina za najgorszy film – coroczna nagroda dla najgorszego filmu roku, przyznawana podczas ceremonii rozdania Złotych Malin.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

Został bardzo negatywnie oceniony przez krytyków; serwis Rotten Tomatoes przyznał mu wynik 14%, co oznacza „zgniły”.

Fabuła[ | edytuj kod]

Howard mieszka na Duckworld, planecie zamieszkanej przez antropomorficzne kaczki. Pewnej nocy podczas czytania najnowszego numeru Playduck Magazine, fotel zaczyna gwałtownie się trząść i wyrzuca go z budynku mieszkalnego w przestrzeń kosmiczną, przez co w końcu ląduje na Ziemi, w Cleveland, Ohio. Po przybyciu Howard zauważa kobietę zaatakowaną przez bandytów i postanawia jej pomóc dzięki znajomości swojego stylu „Quack Fu”. Gdy przegania bandytów, kobieta przedstawia się jako Beverly i postanawia wziąć Howarda do swojego mieszkania, aby mógł u niej przenocować. Następnego dnia Beverly zabiera Howarda do pseudo-naukowca o imieniu Phil Blumburtt, który może pomóc Beverly odesłać Howarda do swojego świata. Phil okazuje się być tylko asystentem w laboratorium, Howard postanawia pogodzić się z życiem na Ziemi i postanawia pomóc Beverly. Ze względu na nierówne traktowanie przez swojego szefa Howard ostatecznie rezygnuje z pracy i wraca do Beverly, która gra w zespole Cherry Bomb. W klubie, w którym gra Cherry Bomb, Howard natrafia na menadżera zespołu i stawia mu czoła, gdy ten okłamuje zespół. Zbieg wydarzeń sprawia iż Howard zakochuje się w Beverly i postanawia zostać na Ziemi, aby obronić ludzkość przed inwazją obcych.

Timothy Francis Robbins (ur. 16 października 1958 w West Covina w Kalifornii) – amerykański aktor, reżyser i autor scenariuszy. Laureat Oscara.Willard Miller Huyck, Jr. (ur. 8 września 1945 w Minneapolis w stanie Minnesota) – amerykański scenarzysta, reżyser i producent filmowy, najbardziej znany ze współpracy z George’em Lucasem.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Marvel Studios (lub Marvel Films) - amerykańska wytwórnia filmowa powstała w 1993 roku. Wytwórnia zaczęła odnosić większe sukcesy kasowe dopiero po 2000 roku. Do jej głównych produkcji należą takie filmy jak Spider-Man (2002), Hulk (2003), Iron Man (2008) czy najnowszy obraz Thor: Mroczny świat (2013).
Uniwersum X-Men – franczyza obejmująca głównie filmy o superbohaterach produkcji 20th Century Fox, które zaś oparte są na cyklu komiksów X-Men wydawanych przez Marvel Comics. Pomiędzy produkcjami zrzeszonymi w uniwersum stosowane są częste crossovery, a także wspólne wątki i członkowie obsady.
Rotten Tomatoes – serwis internetowy prezentujący informacje, recenzje i nowości ze świata filmu. Nazwa serwisu w polskim przekładzie oznacza zgniłe pomidory i pochodzi od tradycji obrzucania przez publiczność zgniłymi pomidorami artystów scenicznych, symbolizując bezpośrednią i nieskrępowaną krytykę.
Film fantastycznonaukowy (film science fiction, film SF) – to zaliczany do fantastyki gatunek filmowy, który używa motywów niekoniecznie opierających się bezpośrednio na dorobku głównego nurtu nauki, lecz często rozwijający go w kierunkach nieortodoksyjnych. Najczęściej pojawiające się tematy to życie na innych planetach, podróże w czasie, nadnaturalne zdolności ludzkiego ciała i umysłu i wiele innych. Często łączą się z elementami futurystycznymi, takimi jak roboty, cyborgi, statki kosmiczne, podróże międzygwiezdne i wysoko rozwinięta technologia, problemami społecznymi i politycznymi, rozwijana bywa również filozoficzna refleksja nad istotą człowieczeństwa.
Marvel Comics – jedno z amerykańskich wydawnictw komiksowych należące do Marvel Entertainment, jednej z filii The Walt Disney Company. Wydawnictwo wydało komiksy o przygodach takich bohaterów jak: Kapitan Ameryka, Iron Man, Spider-Man, Hulk, Punisher, Daredevil, Fantastyczna Czwórka, Avengers, Blade czy też grupa X-Men.
Film komediowy – gatunek filmowy przedstawiający śmieszne, humorystyczne sytuacje i postaci, mający najczęściej happy end (oprócz czarnych komedii). Jest to jeden z najstarszych gatunków filmowych; duża część filmów niemych to komedie.
George Lucas, właściwie George Walton Lucas Junior (ur. 14 maja 1944 roku w Modesto, Kalifornia) – amerykański reżyser, producent, scenarzysta, a także okazjonalnie aktor.

Reklama