Kaczki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kaczki (Anatinae) – podrodzina ptaków z rodziny kaczkowatych (Anatidae). Są to ptaki wodne średniej wielkości o stosunkowo krótkiej szyi.

Dramat (z gr. δρᾶμα – dráma czyli działanie, akcja) – jeden z trzech rodzajów literackich (obok liryki i epiki). Jest to właściwie rodzaj sztuki na granicy teatru i literatury.Mergini – plemię ptaków z rodziny kaczkowatych (Anatidae). W polskim nazewnictwie dla tego taksonu stosuje się nazwę tracze.

Występowanie[ | edytuj kod]

Podrodzina obejmuje gatunki występujące na całym świecie oprócz Antarktydy.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Grążyce (kaczki nurkujące) (Aythyini) - plemię ptaków z podrodziny kaczek, rodziny kaczkowatych (Anatidae). Obejmuje gatunki wodne, zamieszkujące cały świat. Ptaki te charakteryzują się następującymi cechami:
Henryk Johan Ibsen (Henrik Ibsen; ur. 20 marca 1828 w Skien, zm. 23 maja 1906 w Christianii, obecnie Oslo) – dramatopisarz norweski.
Kaczki właściwe (Anatini) - plemię ptaków z podrodziny kaczek, rodziny kaczkowatych. Obejmuje gatunki wodne, zamieszkujące cały świat. Ptaki te charakteryzują się następującymi cechami:
Kazarki (Tadornini) - plemię ptaków z podrodziny kaczek, z rodziny kaczkowatych. Obejmuje gatunki wodne, zamieszkujące cały świat poza Ameryką Północną. Ptaki te charakteryzują się następującymi cechami:
Antarktyda – kontynent o powierzchni około 14,0 mln km², znajdujący się na półkuli południowej Ziemi, prawie w całości w strefie podbiegunowej. Większa część kontynentu pokryta jest polarną czapą lodową, jest on praktycznie niezamieszkany przez ludzi, nie licząc personelu 37 stacji badawczych. Antarktyda jest jedynym kontynentem, na terenie którego nie ma żadnego państwa. Status Antarktydy jest regulowany przez traktat antarktyczny, który zamroził roszczenia terytorialne.

Reklama