Jyske Bank Boxen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jyske Bank Boxen – hala sportowo-widowiskowa w Herning, w Danii.

DaniaKrólestwo Danii (duń. Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze, które posiadając szeroką autonomię tworzą z kontynentalną Danią Wspólnotowe Królestwo Danii (Rigsfællesskabet). Dania graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją.IX Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet – zawody sportowe rangi mistrzowskiej organizowane przez EHF, które odbyły się w dniach od 7 do 19 grudnia 2010 roku w Danii i w Norwegii. W turnieju wystąpiło 16 zespołów, automatycznie do mistrzostw zakwalifikowali się gospodarze – Norweżki (dodatkowo mistrz Europy z 2008) i Dunki. O pozostałe miejsca odbyły się turnieje eliminacyjne. Grupy turnieju finałowego rozlosowano 5 czerwca 2010 roku.

Odbywają się na niej koncerty, mecze koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

W 2010 roku rozegrano na niej Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet, a w 2014 roku odbędzie się turniej ME mężczyzn. W 2013 arena gościła siatkarzy na Mistrzostwa Europy. Na 2018 zaplanowano w hali turniej mistrzostw świata Elity mężczyzn w hokeju na lodzie.

1 października 2010 roku duński Jyske Bank wykupił prawa do nazwy. Hala została otwarta 20 października 2010 koncertem Lady Gagi.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Herning – miasto w Danii, w środkowej części Półwyspu Jutlandzkiego, w regionie Jutlandia Środkowa (d. okręgu okręgu Ringkjøbing); siedziba gminy Herning.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Martin Merk: Groups for 2018 Groups for 2018 (ang.). iihfworlds2017.com, 2017-05-22. [dostęp 2017-05-23].
Warto wiedzieć że... beta

Piłka ręczna (potocznie pol. szczypiorniak, ang. handball) — zespołowa dyscyplina sportu (gra drużynowa), uprawiana na całym świecie – zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn – w której biorą udział dwie ekipy po 7 zawodników każda. Celem gry jest wrzucenie – wyłącznie za pomocą rąk – piłki do bramki przeciwnika. Piłka może być rzucana, popychana, łapana, uderzana i zatrzymywana. Zawodnicy, oprócz bramkarzy, nie mają prawa zrobić więcej niż 3 kroki z piłką w rękach, co wymusza bieg z kozłowaniem i liczne podania. Bramkarz wychodząc z pola bramkowego, staje się zwykłym zawodnikiem i obowiązują go wtedy takie same prawa jak pozostałych zawodników.
Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.
XXVIII Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013 były rozgrywane w Polsce i Danii w dniach 20–29 września 2013 roku. Tytułu sprzed dwóch lat nie obroniła reprezentacja Serbii, zdobywając brąz. Mistrzami Europy zostali Rosjanie pokonując w finale Włochów. Była to pierwsza wygrana tego zespołu.

Reklama