• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Justine Pasek

  Przeczytaj także...
  Wożuczyn – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Rachanie. Leży przy drodze nr 850.27 sierpnia jest 239. (w latach przestępnych 240.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 126 dni.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Justine Pasek w 2003 roku

  Justine Pasek (ur. 27 sierpnia 1979 w Charkowie) - panamska modelka, Miss Universe w 2002 i miss Panamy z tego samego roku. Ojciec Justine jest Polakiem, a ona sama jest obywatelką Polski.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodziła się w Charkowie. Została ochrzczona w Wożuczynie, gdzie spędziła część wczesnego dzieciństwa. Gdy jej matka ukończyła studia chemiczne na Ukrainie, cała rodzina wraz z Justine powróciła do Panamy.

  W konkursie Miss Universe w 2002 roku zdobyła tytuł pierwszej wicemiss. Jednak zwyciężczyni Oksana Fiodorowa nie wywiązała się z zobowiązań kontraktowych związanych z konkursem i odebrano jej tytuł, który przypadł Justine.

  Obywatelstwo – więź prawna łącząca jednostkę (osobę fizyczną) z państwem, na mocy której jednostka ma określone prawa i obowiązki wobec państwa, a państwo – analogicznie – ma obowiązki i prawa wobec jednostki. Określenie spraw związanych z obywatelstwem, a w szczególności sposobów jego nabycia i ewentualnie także utraty, należy do samego państwa – jest to jego kompetencja wyłączna. Istnieją także regulacje prawa międzynarodowego dotyczące spraw związanych z obywatelstwem, a w szczególności unikania sytuacji bezpaństwowości i wielokrotnego obywatelstwa.Panama (Republika Panamy, República de Panamá) – państwo w Ameryce Środkowej, położone nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Graniczy z Kolumbią (225 km) i Kostaryką (330 km) – łączna długość granic lądowych wynosi 555 km, ponadto 2490 km wybrzeża morskiego. Znana głównie z Kanału Panamskiego, dzięki któremu statki aby przepłynąć z zachodu na wschód Ameryki nie muszą opływać Ameryki Południowej i przechodzić przez Cieśninę Magellana.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Oksana Fiodorowa (ros. Оксана Геннадьевна Фёдорова) (ur.17 grudnia 1977 w Pskowie) - rosyjska fotomodelka, Miss Rosji 2001 i Miss Universe 2002.
  Miss Universe (pol. Miss Uniwersum) – coroczny, międzynarodowy konkurs piękności oraz tytuł jaki otrzymuje zwyciężczyni po jego wygraniu. Został założony w 1952 roku przez kalifornijską firmę odzieżową Pacific Mills. Widowisko należało do Kayser-Roth, a następnie Gulf and Western Industries. W 1996 przejął je Donald Trump. Pomimo ciągłej rywalizacji z konkursem piękności Miss World, Miss Universe zachowuje pozycję najbardziej prestiżowego konkursu piękności w wielu krajach, szczególnie w Ameryce Łacińskiej.
  Charków (ukr. Харків, Charkiw; ros. Харьков Char´kow) – miasto w północno-wschodniej części Ukrainy, położone na południowym krańcu Wyżyny Środkoworosyjskiej. Jest drugim co do wielkości miastem Ukrainy.
  Ukraina (ukr. Україна, Ukrajina) – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Ukraina jest członkiem założycielem ONZ, członkiem Światowej Organizacji Handlu, Rady Europy, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz organizacji regionalnych i subregionalnych, tj. Wspólnoty Niepodległych Państw, OBWE, GUAM i Organizacji Państw Morza Czarnego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.752 sek.