• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Justin Bieber  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.My World - pierwsza część debiutanckiego ep kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera. W USA wydana została 17 listopada 2009, natomiast w Polsce 29 stycznia 2010 roku. Jego cztery pierwsze single, "One Time", "One Less Lonely Girl", "Love Me" i "Favorite Girl", znalazły się w czołowej piętnastce Canadian Hot 100 i w czołowej czterdziestce Billboard Hot 100. Tym samym Bieber stał się jedynym artystą w historii listy Billboard Hot 100, którego cztery single z debiutanckiej płyty znalazły się w Top 40 przed wydaniem płyty. Album zebrał przychylne recenzje od krytyków i zadebiutował na 6 miejscu na Billboard 200. W pierwszym tygodniu sprzedaży album sprzedał się w ilości 137 000 egzemplarzy co było najlepszym wynikiem debiutującego artysty w 2009 roku, do momentu ukazania się debiutanckiej płyty Susan Boyle I Dreamed a Dream. Znalazł się on także na 1 miejscu kanadyjskiej listy Albums Chart. Premiera drugiej części została wydana w marcu 2010, pod tytułem My World 2.0.

  Justin Drew Bieber (ur. 1 marca 1994 w London, Ontario) – kanadyjski piosenkarz popowy i R&B-owy, autor tekstów i aktor.

  W 2008 został dostrzeżony za pośrednictwem serwisu internetowego YouTube przez Scootera Brauna, który następnie objął funkcję jego menedżera. Braun zaaranżował spotkanie Biebera z Usherem, a krótko po tym Justin związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem, by następnie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Island Records, zaoferowany przez L.A. Reida. Zadebiutował w maju 2009 singlemOne Time”, który promował debiutancki minialbum pt. My World z 2009. Epka uzyskała status platynowej płyty za sprzedaż powyżej miliona egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych, a Bieber stał się pierwszym artystą w historii, którego siedem piosenek z debiutanckiego wydawnictwa było notowanych na liście Billboard Hot 100. W marcu 2010 wydał debiutancki album studyjny pt. My World 2.0, z którym uplasował się na szczycie notowań w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i kilku innych państw. Płytę promował singlem „Baby”; do 24 listopada 2012 wideoklip do „Baby” był najczęściej wyświetlanym i najczęściej komentowanym filmem w historii serwisu YouTube (rekord został pobity przez teledysk koreańskiego wokalisty PSY – „Gangnam Style”). Po wydaniu My World 2.0 wyruszył w pierwszą trasę koncertową – My World Tour, wydał dwa albumy z remiksami (My Worlds Acoustic i Never Say Never – The Remixes) oraz wystąpił w koncertowo-biograficznym filmie Justin Bieber: Never Say Never. W listopadzie 2011 wydał świąteczny album studyjny pt. Under the Mistletoe, z którym zadebiutował na pierwszym miejscu Billboard 200. Czwarty album studyjny Biebera pt. Purpose wydany w listopadzie 2015 zadebiutował na 1. miejscu najlepiej sprzedających się płyt listy Billboard 200.

  Usher, właściwie Usher Terry Raymond IV (ur. 14 października 1978) – amerykański wokalista, tancerz oraz aktor, uważany za współczesnego króla muzyki R&B. Popularność Ushera zapoczątkowana została pod koniec lat 90., wraz z premierą drugiego albumu, My Way i utworu "Nice and Slow", który uplasował się na szczycie listy Billboard Hot 100. Z następnej płyty artysty, 8701, pochodziły kolejne single numer jeden w Stanach Zjednoczonych: "U Remind Me" i "U Got It Bad". Każdy z tych albumów rozszedł się w ponad 8 milionach egzemplarzy na całym świecie, czyniąc Ushera jednym z najlepiej sprzedających się artystów R&B lat 90..Taio Cruz, właściwie Adetayo Ayowale Onile-Ere (ur. 23 kwietnia 1985) – angielski piosenkarz, autor tekstów i producent.

  Laureat American Music Award, Nagrody Grammy, Brit Awards 2016 oraz Billboard Music Award. W czerwcu 2011 magazyn „Forbes” umieścił Biebera na 2. miejscu listy najlepiej opłacanych postaci show-biznesu poniżej 30 roku życia; w okresie 12 miesięcy zarobił on 53 mln dolarów. Bieber był jednocześnie najmłodszą osobą, a zarazem jednym z zaledwie 7 muzyków w zestawieniu. Z kolei w 2012 „Forbes” wyróżnił go na 3. pozycji zestawienia najbardziej wpływowych postaci show-biznesu, z rocznym dochodem w wysokości 55 milionów dolarów.

  Bad Romance – inauguracyjny singel promujący minialbum amerykańskiej piosenkarki Lady Gagi pt. The Fame Monster. Został wydany w październiku 2009 r. Napisany został przez Gagę i RedOne’a, który jest odpowiedzialny także za produkcję utworu. Wersja demo przeciekła do Internetu przed premierą singla 6 października na pokazie mody Alexandra McQueena Spring/Summer 2010 Paris Fashion Week. Piosenka została napisana podczas The Fame Ball Tour i była inspirowana przez niemiecką muzykę techno-house. Tekst piosenki mówi o jej miłości z najlepszym przyjacielem. 4chan – anglojęzyczny imageboard, wzorowany na japońskim Futaba Channel. Uruchomiony w październiku 2003 roku przez nastolatka Christophera Poole’a, ps. moot. Pierwotnie o tematyce mangi oraz anime. Użytkownicy z reguły piszą oraz zamieszczają obrazy anonimowo. Dziennik „The Guardian” nazwał 4chan „błyskotliwym, śmiesznym i niepokojącym”. Został sprzedany 21 września 2015 r. twórcy 2channel, Hiroyukiemu Nishimurze.

  Wczesne lata

  Urodził się 1 marca 1994 w kanadyjskim mieście London w prowincji Ontario, zaś dzieciństwo spędził w Stratford, również w prowincji Ontario. Matka Biebera, Patricia Lynn „Pattie” Mallette w momencie jego narodzin miała 19 lat, a syna wychowywała z pomocą swoich rodziców, Bruce’a i Diane. Mallette, samotna matka, wykonywała nisko opłacane prace biurowe; Justin utrzymywał kontakt ze swoim ojcem, Jeremym Jackiem Bieberem, który posiadał własną rodzinę: żonę i dwójkę dzieci. Bieber uczęszczał do dwujęzycznej (angielsko-francuskiej) szkoły katolickiej Jeanne’a Sauvé’a w Stratford.

  Today (The Today Show) – magazyn telewizji śniadaniowej amerykańskiej stacji NBC, nadawany na żywo. Zadebiutował na antenie 14 stycznia 1952, będąc pierwszym tego typu programem telewizyjnym zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na świecie. Stanowił wzór dla podobnych produkcji, które wkrótce zaczęły pojawiać się w innych stacjach telewizyjnych. Jest trzecim najdłużej emitowanym amerykańskim programem telewizyjnym. Początkowo ukazywał się jedynie od poniedziałku do piątku. W 1987 rozpoczęto niedzielne emisje (obecnie jedna godzina), a w 1992 – sobotnie (dwie godziny). W 2000 czas emisji w tygodniu roboczym uległ wydłużeniu do trzech godzin. Od 2007 program trwa cztery godziny.Lady Gaga, właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta (ur. 28 marca 1986 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka pop, autorka tekstów piosenek, kompozytorka i aktorka. W latach 1999−2006 wokalistka zespołu Stefani Germanotta Band. Ambasadorka dobrej woli UNICEF.

  W dzieciństwie interesował się hokejem, piłką nożną i szachami, nie ujawniając większości muzycznych aspiracji. Dorastając, opanował naukę gry na fortepianie, perkusji, gitarze i trąbce. W 2007 wziął udział w lokalnym konkursie wokalnym, na którym zajął drugie miejsce po zaśpiewaniu piosenki Ne-Yo „So Sick”. Jego matka opublikowała wideo z tego występu w Internecie, by rodzina i przyjaciele mogli je zobaczyć. Następnie kontynuowała umieszczanie w serwisie YouTube filmów, na których syn wykonywał covery różnych piosenek R&B, rozsławiając nastolatka wśród internetowej społeczności. Chris Hicks, odpowiedzialny za A&R w Island/Def Jam, wytłumaczył powód rosnącej wówczas popularności Biebera słowami:

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.

  „Robił coś innego. Był atrakcyjnym, białym dzieciakiem śpiewającym pełne emocji hity R&B. To odróżniało go od pozostałych, bo nikt nie nagrywał tego typu coverów. Jednak równie ważnym czynnikiem było to, że wierzyłeś tym piosenkom – ich wykonania były prawdziwe. Dlatego chciałeś usłyszeć więcej.”

  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek.

  Kariera w mediach

  2008–2010: Początki i My World

  Bieber we wrześniu 2009 w Nintendo World Store

  Szukając w Internecie filmiku konkretnego artysty, Scooter Braun, były dyrektor marketingowy So So Def, przez przypadek kliknął na jeden z klipów Biebera z 2007. Pozostając pod wrażeniem tego wykonania, Braun zlokalizował teatr, w którym odbywał się konkurs, następnie znalazł adres jego szkoły, by w końcu nawiązać kontakt z Mallette. Jego matka, jak sama przyznała, początkowo nieprzychylnie odebrała postać Brauna ze względu na to, iż był on Żydem, jednak ostatecznie wyraziła zgodę, aby Braun zabrał trzynastoletniego wówczas Justina do Atlanty, gdzie miał nagrać swoje pierwsze materiały demo. Tydzień po przylocie do Stanów Zjednoczonych, Bieber uczestniczył w spotkaniu z Usherem, prezentując swoje wokalne możliwości. Krótko po tym, Bieber związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem. Muzyczną opiekę nad początkującym Justinem chciał również przejąć Justin Timberlake, jednak ostatecznie przegrał tę „walkę” na rzecz Ushera. Usher pomógł w znalezieniu odpowiedniej wytwórni płytowej dla Biebera, organizując przesłuchanie przed Antonio L.A. Reidem z Island Def Jam Music Group. W następstwie, Bieber podpisał kontrakt z wytwórnią Island Records w październiku 2008. W tamtym okresie Justin wraz z matką przeprowadzili się do Atlanty, by tam rejestrować materiał, a także na bieżąco konsultować się z Braunem, który objął funkcję menedżera Biebera.

  Billboard Music Award – jedna z czterech najważniejszych nagród przyznawanych corocznie w Stanach Zjednoczonych. Ceremonia wręczenia wyróżnień odbywa się corocznie w grudniu i jest emitowana od samego początku w stacji FOX. Pierwsza edycja wręczenia nagród Billboardu odbyła się w 1990 roku i w odróżnieniu od nagrody Grammy jest przyznawana za popularność. Do popularności zalicza się sprzedaż konkretnych nagrań w roku, kiedy nagroda jest wręczana. Nagroda ta przyznawana jest „najpopularniejszym artystom/albumom/singlom”. Zestawienie popularności jest oparte na corocznym podsumowaniu Billboardu. Diplo, Dipla albo Ak-Czokrak-Bogaz (ukr. i ros. Дипло, Дипла – od gr. διπλός‎ diplos „podwojony”, „podwójny”, „zagięty dwukrotnie” – albo Ак-Чокрак-Богаз) – przełęcz z łąką między górą Czamny-Burun i Babugan-jajłą. Znajduje się na skrajnym północno-wschodnim punkcie Babugan-jajły. Przełęcz jest dogodnym przejściem z Południowego Brzegu Krymu do rzeki Uzeń-Basz i Wodospadu Gołowińskiego.

  Pierwszy singel Biebera, „One Time”, został wysłany do stacji radiowych, gdy sam wokalista był w trakcie nagrywania swojego debiutanckiego albumu. Piosenka uplasowała się na 12. pozycji notowania Canadian Hot 100, a także dotarła do 17. miejsca Billboard Hot 100. Ostatecznie, singel uzyskał status platyny w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie, a także status złoty w Australii i Nowej Zelandii. Debiutanckie wydawnictwo Biebera, minialbum My World, ukazało się 17 listopada 2009. Poza „One Time”, z płyty pochodził singel „One Less Lonely Girl”, a także dwa single promocyjne: „Love Me” i „Favorite Girl”. My World uzyskał status platynowego albumu w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Bieber promował płytę w kilku programach telewizyjnych, a w tym m.in. w: The Today Show, The Ellen DeGeneres Show, Good Morning America, Chelsea Lately oraz 106 & Park. Pod koniec 2009 pojawił się gościnnie w jednym z odcinków serialu komediowego True Jackson.

  One Time (pol. Jeden Czas) - pierwszy singel kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera, pochodzący z jego pierwszego minialbumu My World. Jego producentem jest Christopher "Tricky" Stewart, Kuk Harrell, James Bunton, Corron Cole i Thabiso Nkhereanye. Piosenka została wydana 18 maja i 7 lipca 2009 w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a 4 stycznia 2010 w Wielkiej Brytanii. Akustyczną wersję utworu zwaną "One Time - My Heart Edition" wydano 22 grudnia 2009 na iTunes. Bieber wykonał ją gdy wystąpił gościnnie w programie telewizyjnym "True Jackson, VP". Piosenka znajduje się na kompilacji "Radio Disney Jams, Vol. 12". Wyróżnia ją mocny bit podczas trwania zwrotki i lżejszy podczas refrenu.Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.

  W 2009, podczas specjalnego, dorocznego koncertu Christmas in Washington, wykonał utwór „Someday at Christmas” Steviego Wondera przed amerykańską parą prezydencką, czyli prezydentem Barackiem Obamą i pierwszą damą Michelle Obamą. 31 stycznia 2010 był jednym z prezenterów podczas 52. ceremonii rozdania nagród Grammy. Był również jednym z wokalistów, którzy nagrali remake utworu „We Are the World” w 25. rocznicę jego powstania, by wesprzeć ofiary trzęsienia ziemi na Haiti z 2010. W marcu 2010 premierę miała wersja piosenki „Wavin’ FlagK’naana, którą nagrała grupa młodych kanadyjskich artystów „Young Artists for Haiti”, wśród których znalazł się m.in. Bieber.

  Joint venture (ang. [ˌdʒɔɪnt ˈvɛntʃə], dosł. wspólne przedsięwzięcie) – podmiot utworzony wspólnie przez dwa lub więcej niezależne przedsiębiorstwa w celu realizacji określonego projektu lub wspólnego celu. Late Show with David Letterman – amerykański talk-show nadawany w stacji CBS. Premiera odbyła się 30 sierpnia 1993 roku, a program jest kontynuacją Late Night with David Letterman. Twórcą i prowadzącym jest David Letterman, a występowi towarzyszy orkiestra stacji CBS (CBS Orchestra) pod dyrekcją Paula Shaffera. Talk-show jest nagrywany w studio stacji CBS Ed Sullivan Theater na Broadwayu.
  Justin Bieber podczas koncertu w Conseco Fieldhouse, sierpień 2010

  W styczniu 2010 wydał piosenkę „Baby”, będącą głównym singlem z jego debiutanckiego albumu studyjnego, zatytułowanego My World 2.0. Utwór uplasował się na 5. miejscu Billboard Hot 100. Według bazy Metacritic, album uzyskał „generalnie pozytywne oceny” od krytyków muzycznych. My World 2.0 zadebiutował na szczycie Billboard 200, czyniąc Biebera najmłodszym artystą, który zajął 1. miejsce tejże listy od czasu Steviego Wondera w 1963. Płyta uplasowała się ponadto na pierwszych miejscach notowań w Kanadzie, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii. Na My World 2.0 znalazł się między innymi utwór „Eenie Meenie”, nagrany wspólnie z Seanem Kingstonem. Promując album, Bieber wystąpił w kilku programach telewizyjnych, włączając w to The View, 106 and Park i Late Show with David Letterman, a także wystąpił na gali Kids Choice Awards. 10 kwietnia 2010 był muzycznym gościem w programie Saturday Night Live. W tym samym miesiącu premierę miał drugi singel z My World 2.0, „Somebody to Love”; jednocześnie opublikowany został oficjalny remiks tego utworu, nagrany z udziałem mentora Justina – Ushera. 23 czerwca wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, My World Tour, promującą albumy My World i My World 2.0. W lipcu ogłoszono, że był najczęściej wyszukiwaną postacią w Internecie. W tym samym miesiącu jego wideoklip do piosenki „Baby” wyprzedził „Bad RomanceLady Gagi i stał się najczęściej oglądanym oraz najczęściej komentowanym filmem w historii YouTube. We wrześniu 2010 poinformowano natomiast, że 3% postów w serwisie Twitter poświęconych było Justinowi Bieberowi.

  Zaburzenia depresyjne – zaburzenia psychiczne z grupy zaburzeń afektywnych, charakteryzujące się obniżeniem nastroju, obniżeniem napędu psychoruchowego, zaburzeniem rytmów okołodobowych i lękiem.Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.

  4 lipca 2010 zaśpiewał w Nowym Jorku podczas dorocznego pokazu fajerwerków organizowanego przez Macy’s. Również w lipcu rozpoczął pracę nad materiałem na swój drugi album studyjny w Nowym Jorku. Swoje zaangażowanie w produkcję albumu wyraził wówczas Taio Cruz. Bieber pojawił się gościnnie w premierowym odcinku 11. serii serialu telewizyjnego CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas, wyemitowanym 23 września 2010; zagrał on ponadto w 15. odcinku tej serii, w którym jego postać została uśmiercona. 12 września Bieber wykonał miks utworów „U Smile”, „Baby” oraz „Somebody to Love” na gali MTV Video Music Awards 2010. W październiku 2010 przyznał, że planuje wydać album akustyczny, My Worlds Acoustic. Płyta ukazała się w Stanach Zjednoczonych w Czarny Piątek i zawierała akustyczne wersje piosenek z wcześniejszych wydawnictw Biebera, a także nowy utwór – „Pray”.

  Ne-Yo, właściwie Shaffer Chimere Smith (ur. 18 października 1979 w Camden w stanie Arkansas) – afroamerykański piosenkarz R&B, autor piosenek i kompozytor. Smith jest odpowiedzialny m.in. za hit Mario, „Let Me Love You”. Na początku 2006 roku nagrał w wytwórni Def Jam Records własny album In My Own Words. W marcu uzyskał on z jego singlem So Sick 1. miejsce na w Stanach Zjednoczonych. W maju 2007 Ne-Yo wydał drugą płytę Because of You, w tym celu wydał singiel o takim samym tytule Because of you. Współpracował z Britney Spears nad jej nowym albumem Blackout. Pod koniec października 2007 roku wziął udział w telewizyjnej gali stacji VH1 – „Hip Hop Honors 2007” oraz w dyskusji stacji MTV – „Black History Month”. 16 września 2008 została wydana kolejna płyta pt. Year of the Gentleman, z której najbardziej znany jest utwór "Closer".London – miasto w Kanadzie w prowincji Ontario, położone na południowy zachód od Toronto, nad rzeką Thames. London jest 11. co do liczby mieszkańców miastem Kanady i jednym z największych ośrodków przemysłowych prowincji Ontario.

  2011: Never Say Never i Under the Mistletoe

  Bieber podczas koncertu w Dżakarcie, w ramach trasy My World Tour, kwiecień 2011

  11 lutego 2011 premierę miał biograficzno-koncertowy film w reżyserii Jon Chu Justin Bieber: Never Say Never, poświęcony Bieberowi. Pierwszego dnia wyświetlania przyniósł dochód w wysokości 12,4 mln dolarów, zaś po pierwszym weekendzie jego zarobek wynosił 30,3 mln dolarów. Produkcja zadebiutowała na 2. miejscu amerykańskiego box-office’u. Obraz niemalże wyrównał rekord dla najbardziej kasowego otwarcia dokumentu muzycznego, który w 2008 ustanowił film koncertowy Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert. Obrazowi towarzyszył drugi album z remiksami w karierze Biebera, Never Say Never – The Remixes, wydany 14 lutego 2011. Na płycie znalazły się remiksy utworów z debiutanckiej płyty wokalisty, z gościnnym udziałem innych artystów, a w tym Miley Cyrus, Chrisa Browna i Kanye Westa.

  American Music Award (skrót AMA) – nagroda dla najlepszych artystów muzycznych przyznawana corocznie. Statuetka American Music Awards przyznawana jest w oparciu o „popularność” danego artysty, mierzone poprzez liczbę sprzedanych albumów/singli itp. Nagrodę ufundował w 1973 roku Dick Clark. Rozdawane w niedzielę, drugiego lub trzeciego tygodnia listopada.Eenie Meenie – trzeci singel kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera, pochodzący z jego pierwszego albumu studyjnego My World 2.0. Jego producentem jest Benny Blanco. Gościnnie w piosence występuje Sean Kingston. Piosenkę wydano 23 marca 2010, w dzień premiery płyty Biebera.

  Drugi album studyjny Biebera, złożony ze świątecznych piosenek Under the Mistletoe, miał premierę 1 listopada 2011. Płyta zadebiutowała na szczycie Billboard 200, rozchodząc się w pierwszym tygodniu w 210 tys. egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych.

  2012–2014: Believe

  Justin Bieber na koncercie podczas trasy Believe Tour, 2012

  11 grudnia 2011 Bieber był głównym artystą dorocznego koncertu Christmas in Washington; gości honorowych stanowiła, jak zawsze, między innymi para prezydencka Stanów Zjednoczonych. Pod koniec 2011 rozpoczął pracę nad swoim trzecim albumem studyjnym, zatytułowanym Believe, na którym gościnnie pojawili się między innymi Kanye West i Drake. 28 lutego premierę miał utwór „Live My Life” formacji Far East Movement, nagrany z udziałem Justina.

  Pray (pol. Obdarowywać) - singel kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera, promujący album My Worlds: The Collection. Piosenkę wydano 3 grudnia 2010, a jej producentem jest The Messengers.58. ceremonia wręczenia nagród Grammy, prestiżowych amerykańskich nagród muzycznych wręczanych przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji (NARAS), odbyła się 15 lutego 2016 roku w hali widowiskowej Staples Center w Los Angeles, w stanie Kalifornia. Jej transmisja na żywo miała miejsce na antenie stacji telewizyjnej CBS. Gospodarzem ceremonii był po raz piąty raper LL Cool J. W trakcie gali zostały rozdane honoraria dla muzyków za ich osiągnięcia w roku 2015.

  W lutym 2012 ogłosił, że pierwszy singel z jego nowego albumu studyjnego ukaże się w marcu 2012. Następnie, podczas wizyty w programie The Ellen DeGeneres Show, doprecyzował, że singel „Boyfriend” zostanie wydany 26 marca 2012. Współautorem utworu był wokalista Mike Posner. Z kolei w maju premierę miał drugi singel z Believe, „Die in Your Arms”.

  Believe – trzeci album studyjny kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera. Światowa premiera albumu miała miejsce 15 czerwca 2012. 19 czerwca 2012 płyta ukazała się w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Pierwszy singel z płyty - "Boyfriend" - ukazał się 23 marca 2012. Drugi "As Long as You Love Me" miał swoją premierę 10 lipca 2012, a trzeci "Beauty and a Beat" wykonywany z Nicki Minaj, 12 października 2012.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.

  2015–2017: Purpose

  Na gali rozdania nagród MTV Video Music Awards 2015 w Los Angeles wykonał utwór „What Do You Mean?”, którym zapowiadał kolejny album. Drugim promocyjnym singlem został utwór „Sorry”. 25 października 2015 podczas ceremonii rozdania Europejskich Nagród Muzycznych MTV (ang. EMA) w Mediolanie, Justin Bieber otrzymał pięć statuetek w kategoriach: najlepszy wokalista, najlepszy artysta z Ameryki Północnej, najlepszy image, najlepsza współpraca oraz najwięksi fani, pokonując w ostatniej kategorii m.in. One Direction. Na początku listopada 2015 ukazał się trzeci singiel „I’ll Show You”, do którego klip nagrano na Islandii. 13 listopada wydał czwarty album studyjny pt. Purpose, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200.

  Lil Wayne, właściwie Dwayne Michael Carter, Jr. (ur. 27 września 1982 w Nowym Orleanie) – amerykański raper. Były członek Hot Boys – amerykańskiej grupy hiphopowej związanej z Cash Money Records.The Nickelodeon Kids’ Choice Awards, w skrócie znany jako KCA, gala rozdania nagród. Gala odbywa się w corocznie w marcu lub w kwietniu, nagrody rozdawane są w kategoriach: telewizja, muzyka, sport oraz film. Główna gala odbywa się w USA ale niektóre państwa m.in. Wielka Brytania oraz Australia organizują własne gale w danym państwie. Głosowanie odbywa się przez internet na stronie międzynarodowej Nickelodeon.

  15 lutego 2016 Bieber odebrał po raz pierwszy w swej karierze statuetkę Grammy 2015, w kategorii Najlepsze nagranie dance za singiel „Where Are Ü Now”, stworzony ze Skrillexem i Diplo. Dziewięć dni później odebrał w O2 Arena nagrodę Brit Awards 2016 w kategorii najlepszy wokalista zagraniczny. W czerwcu opublikował deledysk do czwartego singla z albumu Purpose, czyli utwór „Company”. Miesiąc później ukazała się piosenka DJ Snake „Let Me Love You”, w której zaśpiewał Bieber.

  Changes – piąty album studyjny kanadyjskiego piosenkarza i autora tekstów Justina Biebera. Wydawnictwo ukazało się 14 lutego 2020 roku nakładem wytwórni muzycznych Def Jam Recordings i Raymond Braun Music Group jako pierwszy projekt w dorobku muzycznym piosenkarza od czasu wypuszczonego na rynek w listopadzie 2015 roku krążka Purpose. Mariah Carey (ur. 27 marca 1970 r. w Huntington na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów piosenek. Jest obdarzona skalą głosu wynoszącą 5 oktaw. Podczas koncertów jej głos osiąga najwyższe tony rejestru gwizdkowego.

  W 2017 wraz z DJ Khaledem oraz udziałem m.in. Lil Wayne’a nagrał utwór „I’m the One”, którego premiera miała miejsce w kwietniu. 8 czerwca wydał singiel „2U”, który nagrał w kooperacji z Davidem Guettą. W teledysku do piosenki wystąpiły modelki Victoria’s Secret.

  Od 2019: Changes i Justice

  25 marca 2019 roku Bieber ogłosił na Instagramie, że zrobi sobie przerwę od muzyki, aby naprawić „głęboko zakorzenione problemy”, z którymi się od dłuższego czasu boryka. Pół roku później, w grudniu ogłosił, że wyda swój piąty album studyjny i wyruszy w promocyjną trasę koncertową w 2020 roku. Pierwszy singiel z nowego wydawnictwa „Yummy” został wydany 3 stycznia 2020 roku. Utwór zadebiutował na 2 miejscu notowania Billboard Hot 100. 31 grudnia 2019 roku Bieber pojawił się również zwiastun zapowiadający jego 10-odcinkowy serial dokumentalny YouTube Justin Bieber: Seasons, który był emitowany od 27 stycznia 2020 roku. Podczas występu w programie The Ellen DeGeneres Show w styczniu 2020 roku Bieber potwierdził ostatecznie datę wydania swojego piątego albumu studyjnego, Changes na 14 lutego 2020 roku. Krążek zadebiutował na szczycie notowania Billboard 200, stając się jego siódmym albumem numer jeden w Stanach Zjednoczonych. Płyta była promowana jeszcze dwoma singlami „Interntions” oraz „Forever”.

  Boyz II Men – afroamerykańska grupa soulowa założona w 1988 w Filadelfii przez Nathana Morrisa, Michaela McCary’ego, Shawna Stockmana, Marca Nelsona i Wanyę Morrisa i szybko stała się jednym z najpopularniejszych soulowych zespołów lat 90. Zasłynęła znakomitym wokalem, współgraniem ich głosów oraz urokliwymi przebojami. Od czasu swego debiutu longplayem „Cooleyhighharmony” (1991), sprzedali na świecie ponad 60 milionów egzemplarzy swoich płyt. Zdobywali nagrody Grammy, American Music Awards, World Music Awards i wiele innych, stając się najlepiej sprzedającymi się artystami znanej wytwórni Motown Records. Mają na koncie siedem longplayów, a siedem ich kompozycji znalazło się na pierwszym miejscu listy Billboardu. Gangnam Style (kor. 강남스타일 Gangnamseutail, pol. Styl Gangnam) – singel południowokoreańskiego artysty Psy z gatunku k-pop, czyli koreańskiego popu. Zdobył popularność dzięki chwytliwemu bitowi, humorystycznemu teledyskowi i charakterystycznemu tańcowi piosenkarza w teledysku. Jak mówi sam wykonawca, taniec ten przypomina jazdę na niewidzialnym koniu.

  8 maja 2020 roku amerykańska piosenkarka Ariana Grande i Bieber wydali singiel „Stuck with U”, który znalazł się na szczycie listy Billboard Hot 100. 18 września 2020 roku ukazała się kolaboracja z raperem Chance the Rapper pod tytułem „Holly”, którą Bieber nazwał początkiem swojej nowej ery. Niecały miesiąc później, 15 października został wydany kolejny singel „Lonely”, który został nagrany z gościnnym udziałem Benny'ego Blanco. Bieber zaśpiewał wspólnie z Shawnem Mendesem w utworze Monster”, który promował jego album pt. Wonder.

  Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.Good Morning America (GMA) – poranny program amerykańskiej telewizji emitowany przez telewizje ABC od 3 listopada 1975. W dni powszednie program trwa dwie godziny, a na antenie ABC News Now od 2007 roku jest nadawana dłuższa wersja – trzygodzinna. Od 2004 jest emitowany jednogodzinny program w weekendy.

  26 lutego 2021 roku Bieber ogłosił, że jego szósty album studyjny Justice zostanie wydany 19 marca 2021 roku.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  DJ Snake (właściwie William Grigahcine; ur. 13 czerwca 1986 w Paryżu) – francuski DJ i producent muzyczny. Dwukrotnie nominowany do nagród Grammy. Jako producent muzyczny współpracował m.in. z Pitbullem i Lady Gagą. Do tej pory wydał cztery single.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Victoria’s Secret – amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą luksusowej damskiej bielizny, odzieży i kosmetyków.
  One Direction – brytyjsko-irlandzki boysband. W jego skład wchodzą Liam Payne, Harry Styles, Louis Tomlinson, Zayn Malik i Niall Horan. W VII brytyjskiej edycji programu X Factor zajęli trzecie miejsce. Grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Syco Music.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Michelle LaVaughn Robinson Obama (ur. 17 stycznia 1964 w Chicago w stanie Illinois) – żona 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. 20 stycznia 2009 została pierwszą damą Stanów Zjednoczonych. Z zawodu jest prawniczką.
  Trzęsienie ziemi na Haiti (2010) – trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 w skali Richtera, którego epicentrum znajdowało się w odległości ok. 25 km od Port-au-Prince na Haiti. Główny wstrząs nastąpił 12 stycznia 2010 o godz. 16.53 czasu lokalnego (21.53 UTC). Zarejestrowano wiele wstrząsów wtórnych, z których dziesięć przekraczało magnitudę 5 w skali Richtera. Wstrząsy odczuwalne były także w Dominikanie (zajmującej wschodnią część wyspy Haiti), na Kubie, Jamajce, Bahamach oraz na Turks i Caicos.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.11 sek.