• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jupiter: Intronizacja  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Edward John David "Eddie" Redmayne (ur. 6 stycznia 1982 w Londynie) – brytyjski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy.Lana Wachowski (ur. 21 czerwca 1965 w Chicago jako Laurence „Larry” Wachowski) i Lilly Wachowski (ur. 29 grudnia 1967 w Chicago jako Andrew „Andy” Wachowski) – rodzeństwo, duet reżyserski, producencki i pisarski.

  Jupiter: Intronizacja (ang. Jupiter Ascending) – amerykańsko-brytyjski fantastycznonaukowy film akcji z 2015 roku wyreżyserowany przez Lanę i Lilly Wachowski. Wyprodukowany przez Warner Bros. Pictures. Główne role w filmach zagrali Channing Tatum i Mila Kunis.

  Premiera filmu odbyła się 27 stycznia 2015 roku podczas Festiwalu Filmowego w Sundance w Mary G. Steiner Egyptian Theatre w Park City. Tydzień po premierze film pojawił się 4 lutego 2015 roku we Francji i 6 lutego w Ameryce Północnej oraz Polsce.

  Elveden – wieś w Anglii, w hrabstwie Suffolk, w dystrykcie Forest Heath. Leży 49 km na północny zachód od miasta Ipswich i 113 km na północny wschód od Londynu. Miejscowość liczy 270 mieszkańców.Sundance Film Festival (Festiwal Filmowy w Sundance) – jest największym corocznym festiwalem filmów niezależnych w USA, odbywa się w Park City, Salt Lake City, Ogden oraz w ośrodku narciarskim Sundance w stanie Utah od 1978 roku.

  Opis fabuły[ | edytuj kod]

  Akcja filmu rozgrywa się współcześnie. Ludzkość jest nieświadoma, że życie zostało kiedyś przeniesione na Ziemię przez humanoidalną rasę kosmitów. Kiedy na świat przychodzi Jupiter Jones, wszystkie znaki wskazują, że czeka ją niezwykły los. Wiele lat później dorosła Jupiter (Mila Kunis) ciągle wikła się w nieudane związki. Zarabia na życie jako sprzątaczka w domach bogaczy, ale wciąż odczuwa niewytłumaczalną tęsknotę za gwiazdami. Pewnego dnia na Ziemię przybywa Caine Wise (Channing Tatum) – genetycznie zmodyfikowany wojownik, w którego organizmie jest ludzkie i wilcze DNA. Mężczyzna ma za zadanie odszukać Jupiter. Okazuje się, że dziewczyna należy do starożytnego, królewskiego rodu Abrasax i jej przeznaczeniem jest rządzić Imperium wytwarzającym nektar, który przedłuża życie. Tymczasem złe zamiary wobec pretendentki do kosmicznego tronu ma pierwszy spadkobierca rodu Balem Abrasax (Eddie Redmayne), dla którego Ziemia ma być największym ze źródeł dochodu.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Shaun Mark Bean (ur. 17 kwietnia 1959 w Sheffield) – brytyjski aktor teatralny i filmowy. Sean to irlandzko-szkocka pisownia jego imienia, której używa jako aktor.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Christina Cole (ur. 8 maja 1982 w Londynie) – angielska aktorka, która wystąpiła m.in. w filmie Jupiter: Intronizacja oraz serialu W garniturach.
  Dartford - miasto w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dartford, położone nad rzeką Darent, na południowo-wschodnich przedmieściach Londynu.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Film akcji (ang. action movie) − film sensacyjny, którego głównym zadaniem jest dostarczanie rozrywki widzom poprzez pokazywanie pościgów samochodowych, strzelanin, bijatyk i innych scen kaskaderskich o dużym ładunku napięcia i emocji. Najsłynniejszymi producentami filmów akcji są Amerykanie. Film akcji jest często łączony z innymi gatunkami takimi jak: fantastyka naukowa (Terminator), horror (Blade: Wieczny łowca) czy komedia (Zabójcza broń).
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.749 sek.