Juliana Felisberta

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

Juliana Felisberta da Silva (ur. 22 lipca 1983 w Santosie) – brazylijska siatkarka plażowa. Brązowa medalistka olimpijska 2012 z Londynu, mistrzyni Świata 2011, a także sześciokrotna zwyciężczyni FIVB Bech Volley World Tour w parze z Larissą.

Larissa França (ur. 14 kwietnia 1982 w Cachoeiro de Itapemirim) – brazylijska siatkarka plażowa. Brązowa medalistka olimpijska 2012 z Londynu, mistrzyni Świata 2011, a także sześciokrotna zwyciężczyni FIVB Bech Volley World Tour w parze z Julianą.Turniej olimpijski w piłce siatkowej rozgrywany podczas Letnich Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie był trzynastym w historii igrzysk olimpijskich zmaganiem w halowej odmianie tej dyscypliny sportu i piątym w wersji plażowej. Rywalizacja toczyła się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a przystąpiło do niej po 12 zespołów halowych (męskich i żeńskich) oraz po 24 pary plażowe (męskie i żeńskie). Wszystkie cztery turnieje były przeprowadzane systemem kołowym oraz systemem pucharowym. Areną zmagań był obiekt Earls Court Exhibition Centre.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Profil siatkarki na oficjalnej stronie Igrzysk Olimpijskich - Londyn 2012 (ang.)
  • Przypisy[ | edytuj kod]

    1. Profil siatkarki (ang.). www.bvbinfo.com.
    Santos (wym. ˈsɐ̃tus) – miasto w południowo-wschodniej Brazylii, w stanie São Paulo, nad Oceanem Atlantyckim, na przybrzeżnej wyspie São Vicente oraz częściowo na kontynencie. Około 437 tys. mieszkańców.
    Reklama