Julia Kolberger

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Julia Kolberger (ur. 23 lipca 1978 w Warszawie) – polska reżyserka i aktorka filmowa.

Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

W 2009 roku ukończyła studia na Wydziale Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi.

Córka aktorów: Anny Romantowskiej i Krzysztofa Kolbergera.

Filmografia[ | edytuj kod]

Etiudy PWSFTviT[ | edytuj kod]

 • 2010: Jutro mnie tu nie będzie – film dyplomowy, reżyseria, scenariusz
 • 2008: Trening – reżyseria, scenariusz
 • 2007: Przez dotyk – reżyseria, scenariusz
 • 2006: Powiedz mi coś jeszcze – reżyseria, scenariusz
 • 2005: Mi mama nie przeszkadza – reżyseria, scenariusz
 • Filmy[ | edytuj kod]

 • 2006: Kilka fotografii – współpraca reżyserska.
 • 2000: To ja, złodziej – obsada aktorska.
 • 1996: Dzieci i ryby – jako Marysia.
 • 1992: Kuchnia polska – jako Agnieszka, córka Bergmana
 • 1984: Ceremonia pogrzebowa – jako Joasia, córka Teresy i Jana
 • International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Ceremonia pogrzebowa – polsko-brytyjski telewizyjny film obyczajowy z 1984 roku o kryzysie moralnym polskiej rodziny inteligenckiej.
  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, prestiżowy i jeden z największych na świecie festiwali filmowych poświęcony sztuce operatorów filmowych. Podczas Camerimage odbywają się spotkania z operatorami filmowymi, projekcje filmowe, a także warsztaty i seminaria prowadzone przez wybitnych operatorów i reżyserów. Od początku organizacją festiwalu zajmuje się Fundacja Tumult. Twórcą i dyrektorem festiwalu jest Marek Żydowicz.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  To ja, złodziej – polski film fabularny, komedia z elementami dramatu filmu sensacyjnego w reżyserii Jacka Bromskiego, wyprodukowany w 2000 roku .
  Krzysztof Marek Kolberger (ur. 13 sierpnia 1950 w Gdańsku, zm. 7 stycznia 2011 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  Reklama