Johnny Whitworth

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Johnny Whitworth, właściwie Jonathan Lance Whitworth Jr. (ur. 31 października 1975 w Charleston) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

Ich pięcioro (ang. Party of Five) – amerykański serial telewizyjny wyprodukowany przez stację Fox. W Stanach Zjednoczonych nadawany był przez 6 sezonów od 12 września 1994 do 3 maja 2000. W Polsce serial nadawała TVP2.Komediodramat, film tragikomiczny – utwór filmowy, który łączy w swej konstrukcji elementy komizmu, liryzmu i tragizmu, tworząc z nich zarazem komediową i dramatyczną wizję świata wywołującą zarówno śmiech, jak i współczucie widza.

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się w Charleston w Karolinie Południowej. Jego rodzice są rozwiedli się. Dzieciństwo spędził w Charleston w Kalifornii Południowej wraz z matką. Gdy był starszy, przeprowadził się z ojcem do Dallas w stanie Teksas.

Colony – amerykański serial telewizyjny (dramat science fiction)wyprodukowany przez Universal Cable Productions oraz Legendary Television, który został stworzony przez Carlton Cuse i Ryan Condal. Serial jest emitowany od 14 stycznia 2016 roku przez USA Network.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

W 1991 zwyciężył w Young and Modern Man Contest. Niedługo potem wspólnie z matką przeniósł się do Los Angeles w stanie Kalifornia. W 1994 zadebiutował na małym ekranie rolą w serialu Ich pięcioro. Już w 1995 zaliczył swój debiut w filmie kinowym, którym był komediodramat Bye Bye, Love Sama Weismana. Tego samego roku wystąpił w jednej z głównych ról w filmie Empire Records, dziś uznawanym za film kultowy.

Jestem Bogiem (ang. Limitless) – amerykański thriller w reżyserii Neila Burgera z 2011 roku. W rolach głównych wystąpili Bradley Cooper, Abbie Cornish i Robert De Niro. Film powstał na postawie powieści Dawka geniuszu (The Dark Fields) Alana Glynna.Film kultowy – filmy, które odcisnęły się w świadomości społeczeństwa/grupy/pokolenia będące jednocześnie ich symbolem. Trafiające w czuły punkt odbiorców, które często są odzwierciedleniem oczekiwań,wierzeń, czy nastrojów danego pokolenia. Filmy takie nierzadko operują wieloznacznymi symbolami w tym też, acz niekoniecznie, religijnymi.

W latach 2006–2008 występował w roli detektywa Jake'a Berkeleya w serialu CSI: Kryminalne zagadki Miami.

Po premierze Empire Records randkował z poznaną na planie Liv Tyler. Spotykał się z aktorką znaną z horroru Smakosz Giną Philips, a od listopada 2008 jest narzeczonym niemieckiej aktorki Lilly-Nicole Forster.

Smakosz (tytuł oryg. Jeepers Creepers) − film fabularny (horror) z 2001 roku, wykreowany przez fana gatunku Victora Salvę, twórcę filmu Siła spokoju (2006). Producentem wykonawczym projektu jest Francis Ford Coppola. Film doczekał się dwóch sequeli − Smakosza 2 (2003) oraz realizowanego obecnie Smakosza 3 (premiera planowana na rok 2013)."Bye Bye Love" – piosenka, napisana przez Felice i Boudleauxa Bryant, opublikowana w 1957 roku. Najlepiej znana jest w pierwszej wersji, nagranej przez The Everly Brothers. Wykonanie to uplasowało się na pozycji #2 Billboard Hot 100, a także na miejscu #1 zestawienia sporządzanego przez magazyn Cash Box. Ray Charles wydał własną wersję piosenki w 1962 roku na albumie Modern Sounds in Country and Western Music.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Rozwód – rozwiązanie ważnego związku małżeńskiego przez sąd na żądanie jednego lub obojga małżonków. Rozwód oprócz owdowienia i unieważnienia małżeństwa jest jedną z okoliczności kończących małżeństwo. Wśród rozwodów możemy wyróżnić dwa typy:
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
The 100 – amerykański, serial telewizyjny, dramat, sci-fi wyprodukowany przez Alloy Entertainment, CBS Television Studios oraz Warner Bros. Television.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Powrót do Providence (ang. Providence) – amerykański serial telewizyjny wyświetlany przez stację telewizyjną NBC w latach 1999-2002. W Polsce emitowany w telewizji TVP2 i w kanale Fox Life.
Dziewczyna z fabryki (ang. Factory Girl) – film biograficzny z 2006 roku, wyreżyserowany przez George’a Hickenloopera. Dzieło opowiada o amerykańskiej aktorce Edie Sedgwick, muzie Andy’ego Warhola. W postać Sedgwick wcieliła się amerykańska aktorka Sienna Miller, Warhola zagrał Guy Pearce.

Reklama