• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • John Tavares  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  NHL All-Star Game 2017 – 62 Mecz Gwiazd ligi NHL odbył się 29 stycznia 2017 w hali Staples Center w Los Angeles. Gospodarzem po raz trzeci była miejscowa drużyna Los Angeles Kings. Tak jak w roku 2016 wystąpiły cztery drużyny reprezentujące poszczególne dywizje. Zwyciężyła drużyna Dywizji Metropolitalnej, która w finale pokonała 4:3 drużynę Dywizji Pacyficznej. MVP turnieju wybrany został Wayne Simmonds. NHL All-Star Game 2018 – 63 Mecz Gwiazd ligi NHL odbył się 28 stycznia 2018 w hali Amalie Arena w Tampa. Gospodarzem po raz drugi (poprzednio w 1999) była miejscowa drużyna Tampa Bay Lightning. Tak jak w latach 2016 i 2017 wystąpiły cztery drużyny reprezentujące poszczególne dywizje. Zwyciężyła drużyna Dywizji Pacyficznej. MVP turnieju został Brock Boeser z Vancouver Canucks.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  John Tavares (ur. 20 września 1990 w Mississauga) – kanadyjski hokeista, reprezentant Kanady, olimpijczyk.

  Puchar Świata w hokeju na lodzie – rozgrywany regularnie od 1996 turniej hokeja na lodzie, będący następcą Canada Cup. Puchar rozgrywany jest na zasadach NHL. W dotychczasowych dwóch edycjach wystartowały reprezentacje: Kanady, Stanów Zjednoczonych, Czech, Finlandii, Niemiec, Rosji, Słowacji oraz Szwecji.Igrzyska olimpijskie – najstarsza i zarazem największa międzynarodowa impreza sportowa organizowana co 2 lata (na przemian letnie i zimowe) w różnych krajach, pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

  John Tavares posiada polskie pochodzenie. Jego matka, Barb Tavares była jedną z dziesięciorga dzieci polskich imigrantów, Bolesława i Józefy Kowal. Podstaw hokeja uczył go ojciec John.

  Kariera klubowa[ | edytuj kod]

 • Kanada Milton Icehawks (20042005)
 • Kanada Oshawa Generals (20052009)
 • Kanada London Knights (2009)
 • Stany Zjednoczone New York Islanders (2009-2018)
 • Szwajcaria SC Bern (2012-2013)
 • Kanada Toronto Maple Leafs (2018-)
 • Wychowanek Oakville Rangers. 26 czerwca 2009 roku został wybrany z numerem pierwszym w drafcie NHL przez drużynę New York Islanders. Wcześniej grał w juniorskich drużynach kanadyjskich m.in.: Milton Icehawks, Oshawa Generals oraz London Knights, jednak nigdy nie wygrał żadnej ligi juniorskiej. Pięciokrotnie dostawał indywidualne nagrody Kanadyjskiej Ligi Hokejowej. W sezonie 2008/2009 był najskuteczniejszym zawodnikiem sezonu zasadniczego w Ontario Hockey League. Jest dwukrotnym mistrzem świata juniorów razem z drużyną Kanady. Podczas Mistrzostw Świata Juniorów w 2009 roku zyskał miano najlepszego zawodnika turnieju (MVP), najlepszego napastnika (najskuteczniejszy zawodnik turnieju) oraz wybrany został do drużyny gwiazd turnieju (All-Stars Team). Uczestniczył również w mistrzostwach świata juniorów do lat 18 w 2006 roku, ale nie zdobył tam medalu.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Turniej hokeja na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 odbędzie się praktycznie przez cały czas trwania imprezy (mecze kobiet rozegrano w dniach 8-20 lutego, a mężczyzn – 12-23 lutego). Mecz finałowy turnieju mężczyzn był jednocześnie ostatnim sportowym wydarzeniem przed ceremonią zamknięcia. Spotkania rozgrywano w halach Ledowaja ariena Szajba oraz Ledowyj dworiec Bolszoj. O złote medale wśród mężczyzn weźmie udział 12 reprezentacji, wśród kobiet 8 reprezentacji.

  Od września 2012 roku na okres lokautu w sezonie NHL (2012/2013) był związany rocznym kontraktem ze szwajcarskim klubem SC Bern. Następnie wrócił do gry w barwach Islanders. Od lipca 2018 zawodnik Toronto Maple Leafs, związany siedmioletnim kontraktem.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.
  CHL (ang. Canadian Hockey League, fr. Ligue Canadienne de Hockey, LCH - pol. Kanadyjska Hokejowa Liga) – juniorskie rozgrywki hokeja na lodzie ustanowione w Kanadzie.
  33. Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie 2009 rozegrane zostały w dniach 26 grudnia 2008 - 5 stycznia 2009 w stolicy Kanady Ottawie. Mecze rozgrywane zostały w dwóch halach: Ottawa Civic Centre oraz Scotiabank Place. Były to pierwsze od trzech lat mistrzostwa w Kanadzie.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  86. edycja Pucharu Spenglera - rozegrana zostanie w dniach 26 - 31 grudnia 2012. Weźmie po raz trzeci w historii turnieju sześć zespołów. Mecze rozgrywane będą w hali Vaillant Arena.
  Mistrzostwa świata U-20 w hokeju na lodzie jest to turniej hokeja na lodzie organizowany przez IIHF na przełomie roku tj. w grudniu i w styczniu, która ma na celu wyłonić najlepszą drużynę świata w kategorii do lat dwudziestu. Inną nazwą tych rozgrywek jest Mistrzostwa świata Juniorów w hokeju na lodzie.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.984 sek.