• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • John Hannah  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Huragan (ang. The Hurricane) – film produkcji amerykańskiej w reżyserii Normana Jewisona, będący biografią amerykańskiego boksera Rubina Cartera.Agentka o stu twarzach (tytuł oryginalny Alias) – amerykański serial telewizyjny, łączący w sobie gatunki historii szpiegowskich, science-fiction i dramatu obyczajowego, z główną rolą Jennifer Garner jako agentki Sydney Bristow, w niemal każdym odcinku podającą się za inną osobę i za każdym razem inaczej przebraną i ucharakteryzowaną. Liczący 105 odcinków serial, emitowany w amerykańskiej telewizji ABC od 30 września 2001 roku do 22 maja 2006 roku, pokazuje w Polsce TVP1 oraz AXN.

  John David Hannah (ur. 23 kwietnia 1962 w East Kilbride, w Szkocji) – brytyjski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w East Kilbride, w Szkocji jako syn Susan, byłej sprzątaczki w Marks & Spencer, i Johna Hannah, producenta narzędzi. Uczęszczał do Heathery Knowe Primary School, a następnie Claremont High School w East Kilbride, gdzie brał udział w East Kilbride Rep Theatre Club. Poszedł staż jako elektryk. Na sugestię kolegi, podjął naukę w prestiżowej Royal Scottish Academy of Music and Drama w Glasgow.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Gnejusz Korneliusz Lentulus Batiatus (lub Watia) – rzymski właściciel szkoły gladiatorów w Kapui na południu Włoch, niedaleko Wezuwiusza. Z jego ludus w roku 73 p.n.e. uciekł Spartakus wraz z grupą 70 do 78 zwolenników. Ucieczka następnie doprowadziła do powstania niewolników, zakończonego w roku 71 p.n.e. śmiercią Spartakusa.

  Po ukończeniu studiów występował w produkcjach teatralnych, filmach i telewizji, w tym w głównych rolach. W komedii romantycznej Mike’a Newella Cztery wesela i pogrzeb (1994) z Hugh Grantem, Andie MacDowell i Kristin Scott Thomas pojawił się jako Matthew. W serialu McCallum (1995–1998) wcielił się w doktora Iaina McCalluma, patologa, który rozwiązuje zagadki. W telewizyjnym komediodramacie kryminalnym BBC Gra o życie (Truth or Dare, 1996) w reżyserii Johna Maddena grał postać Nicka, psychopatycznego zabójcy.

  Elementary, 2012-nadal – amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację CBS od 27 września 2012 roku. W Polsce nadawany jest w usłudze nSeriale od 11 października 2012 roku oraz od 12 listopada 2012roku przez stację AXN Stworzony przez Roba Doherty na podstawie powieści Arthura Conana Doyle`a o Sherlocku Holmesie.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  20 stycznia 1996 ożenił się z Joanną Roth. Mają dwójkę dzieci – bliźnięta Astrid i Gabriel (ur. 11 lutego 2004).

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Rosalie Anderson "Andie" MacDowell (ur. 21 kwietnia 1958 w Gaffney w stanie Karolina Południowa) – amerykańska aktorka i modelka.
  Elektryk – zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz konserwacyjno-naprawczych instalacji zalicznikowych.
  Michael Cormac Newell (ur. 28 marca 1942 w St. Albans, Hertfordshire, Wielka Brytania) – brytyjski reżyser i producent filmowy.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Ostatni legion (ang. The Last Legion) – film przygodowy z 2007 produkcji włosko-brytyjsko-francuskiej w reżyserii Douga Leflera. Stanowi adaptację powieści Valeria Massima Manfrediego pod tym samym tytułem.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.899 sek.