John Box

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

John Box (ur. 27 stycznia 1920 w Londynie; zm. 7 marca 2005 w Leatherhead) – brytyjski scenograf filmowy. Czterokrotny laureat Oscara za najlepszą scenografię do filmów: Lawrence z Arabii (1962) i Doktor Żywago (1965) Davida Leana, Oliver! (1968) Carola Reeda oraz Mikołaj i Aleksandra (1971) Franklina J. Schaffnera. Był także nominowany do tej nagrody za scenografię do filmów Podróże z moją ciotką (1972) George'a Cukora i Podróż do Indii (1984) Davida Leana.

George Cukor (ur. 7 lipca 1899 w Nowym Jorku, zm. 24 stycznia 1983 w Los Angeles) – amerykański reżyser, mistrz komedii.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. John Box: Awards (ang.). IMDb. [dostęp 2018-11-17].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • John Box w bazie IMDb (ang.)
 • Dictionary of National Biography (DNB) – słownik biograficzny stanowiący standardowy punkt odniesienia w dziedzinie biografii znanych postaci brytyjskiej historii, publikowany od 1885. W 1996 Uniwersytet Londyński opublikował wolumin korekcji zebranych na podstawie Biuletynu Instytutu Badań Historycznych. Zaktualizowany Oxford Dictionary of National Biography (ODNB) został opublikowany 23 września 2004 jako 60-tomowe wydawnictwo i publikacja on-line.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Lawrence z Arabii (ang. Lawrence of Arabia) – brytyjski dramat przygodowy z 1962 roku w reżyserii Davida Leana oparty na autobiograficznej powieści T.E. Lawrence’a pt. Siedem filarów mądrości (ang. Seven Pillars of Wisdom: A Triumph), wydanej w 1922 roku. W roli tytułowej wystąpił Peter O’Toole. Producentem filmu był Sam Spiegel, współpracujący wcześniej z Leanem nad inną cenioną produkcją, Most na rzece Kwai. Muzykę do filmu skomponował Maurice Jarre.
  Leatherhead – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Surrey, położone nad rzeką Mole. W 2001 r. zamieszkiwało w nim 9685 osób.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Podróż do Indii (oryg. A Passage to India) – film z 1984 roku w reżyserii Davida Leana. Ekranizacja powieści Droga do Indii Edwarda Morgana Forstera.
  Oliver! − film muzyczny z 1968 roku w reżyserii Carol Reed nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu. Jest filmową adaptacją musicalu z 1960 roku opartego na powieści Oliver Twist autorstwa Charlesa Dickensa.

  Reklama