Joey Tribbiani

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Joey Tribbiani, właśc. Joseph Francis Tribbiani Jr. (ur. 1968) – fikcyjna postać z serialu Przyjaciele (Friends, 1994-2004) oraz główny bohater serialu Joey (2004-2006). Postać Joeya odtwarzał aktor Matt LeBlanc.

Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

Życiorys[ | edytuj kod]

Pochodzi z licznej włoskiej rodziny, ma siedem sióstr. Jako pierwsza do USA sprowadziła się jego babcia. Sam Joey nie mówi po włosku, podobnie jak jego babcia po angielsku. Kiedy poznajemy Joeya, jest on dwudziestoczteroletnim aktorem szukającym mieszkania w Nowym Jorku. Zgłasza się w odpowiedzi na ogłoszenie do Chandlera Binga. W serii drugiej otrzymuje rolę doktora Drake’a Ramoraya w operze mydlanej Dni naszego życia. Zostaje z niego wyrzucony przez wywiad, którego udziela, jednak później znowu odzyskuje swoją rolę. Jego agentka Estelle załatwiła mu także kilka innych ról, jak np. w filmie o I wojnie światowej.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Monica Elizabeth Geller-Bing (ur. 22 marca 1969) – fikcyjna postać z serialu Przyjaciele (Friends, 1994-2004). Postać była odtwarzana przez aktorkę Courteney Cox.

Słynny jest z podrywania dziewczyn, zwykle charakterystycznym dla niego zwrotem „How you doin'?”. Przez jakiś czas był zakochany w Rachel, z którą spotykał się przez kilka odcinków.

Joey i Chandler mieszkają razem przez pięć lat, z wyjątkiem około miesiąca, kiedy Joey wyprowadza się do innego mieszkania, ale musi wrócić, przyciśnięty sytuacją finansową. Przez ten czas stają się najlepszymi przyjaciółmi. Kiedy mieszkali razem mieli zwierzątka domowe – kaczkę i kurczaka. Po tym jak Chandler wyprowadza się do Moniki, Joey przez krótki czas mieszka z atrakcyjną dziewczyną, a następnie wprowadza się do niego Rachel.

Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.Rachel Karen Green (ur. 5 maja 1969 r.) – fikcyjna postać z serialu Przyjaciele (Friends, 1994-2004). Postać Rachel odtwarzała aktorka Jennifer Aniston.

Mieszkanie, w którym żyją Joey i Chandler, znajduje się w nowojorskiej kamienicy, na przedostatnim (prawdopodobnie trzecim) piętrze. Ma numer 19 i znajduje się naprzeciwko mieszkania innych bohaterek serialu – Moniki Geller i Rachel Green (początkowo Moniki i Phoebe Buffay).

Ma przytulankę – pana pingwina – którym nie chce się podzielić nawet z małą Emmą.

Przyjaciele (ang. Friends) – amerykański serial komediowy o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie, w Nowym Jorku, wyświetlany w latach 1994-2004. W Polsce serial emitowany był na antenie Canal+ (premiera), a później także w stacjach Polsat, TVN i TVN 7.Dni naszego życia (ang. Days of our Lives) – amerykańska opera mydlana. Serial miał premierę 8 listopada 1965 roku. Do dziś doczekał się ponad 11600 odcinków.

Jest załamany, kiedy dowiaduje się, że jego przyjaciele wyprowadzają się poza miasto.

Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama