Joey Fatone

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Joey Fatone, właśc. Joseph Anthony Fatone Jr. (ur. 28 stycznia 1977 w Nowym Jorku) – amerykański piosenkarz i aktor, był członkiem boysbandu *NSYNC.

Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.Melodramat (gr.) – gatunek literacki lub filmowy o sensacyjnej fabule, zwykle miłosnej, nasyconej patetyczno-sentymentalnymi efektami i kończącej się z reguły pomyślnie dla bohaterów szlachetnych, a źle dla tzw. "czarnych charakterów". Początki melodramatu sięgają XVIII wieku, kiedy był to utwór dramatyczny opatrzony muzyką. Schemat miłości w melodramacie: miłość + przeszkoda nie do pokonania = cierpienie. Melodramat zatem to film o miłości trudnej lub niemożliwej do zrealizowania.

Życiorys[ | edytuj kod]

Ma pochodzenie włoskie. Jest najmłodszym z trojga dzieci aktora i muzyka Joseph Anthony Fatone, Sr. i Phyllis, ma starszą siostrę Janine i starszego brata Stevena. Kiedy miał trzynaście lat, jego rodzina przeprowadziła się do Orlando, na Florydzie, gdzie ukończył szkołę średnią Dr. Phillips High School. Pojawił się w telewizyjnym programie The Star Spangled Banner. Podjął pracę przy Universal Studios, występował w popularnym programie dla dzieci i młodzieży Klub Myszki Miki. W latach 1996-2002 nagrywał i występował z boysbandem *NSYNC.

Giacomo Antonio Domenico Michele Secondo Maria Puccini (ur. 22 grudnia 1858 w Lukce, zm. 29 listopada 1924 w Brukseli) – włoski kompozytor muzyki operowej, wolnomularz.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Debiutował na dużym ekranie w komediodramacie Przedstawienie (Matinee, 1993) u boku Johna Goodmana. Można go było dostrzec na małym ekranie w serialu NBC Dotyk anioła (Touched by an Angel, 1999). Wystąpił w kinowych produkcjach takich jak Jack Taylor (Longshot, 2000) z Hunter Tylo i Antonio Sabato Jr., komedii Przystanek miłość (On the Line, 2001), komedii romantycznej Moje wielkie greckie wesele (My Big Fat Greek Wedding, 2002) u boku Johna Corbetta, melodramacie Cooler (The Cooler, 2003) z Alekiem Baldwinem i Marią Bello oraz ekranizacji klasycznej baśni muzycznej Czerwony Kapturek (Red Riding Hood, 2004) jako wilk u boku Henry'ego Cavilla i Debi Mazar.

Alec Baldwin, właśc. Alexander Rae Baldwin III (ur. 3 kwietnia 1958 w Massapequa) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, teatralny i telewizyjny. W 1990 znalazł się w magazynie People na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata, a w 1995 magazyn Empire umieścił go na 80. miejscu listy 100 najseksowniejszych gwiazd w historii kina. Ma 180 cm wzrostu.John Corbett, właściwie John Joseph Corbett Junior (ur. 9 maja 1961 w Wheeling, w stanie w Wirginii Zachodniej) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy.

Od 5 sierpnia do 22 grudnia 2002 na scenie Broadwayu odtwarzał rolę Marka Cohena w musicalu Czynsz (Rent) zainspirowanym operą Giacoma Pucciniego Cyganeria. Od 2 października 2003 do 22 sierpnia 2004 grał postać Seymoura w broadwayowskim musicalu Mały sklepik z horrorami (Little Shop of Horrors).

Od 19 marca do 2 czerwca 2007 roku brał udział w amerykańskim programie rozrywkowym Taniec z gwiazdami, w którym zajął 2 miejsce.

Adaptacja filmowa (łac. adaptatio - przystosowanie) – rozumiana jest jako obróbka materiału, najczęściej literackiego, choć także przedstawienia teatralnego lub słuchowiska radiowego, przeznaczonego do sfilmowania. W praktyce jednak adaptacja filmowa często wykracza poza tę definicję, poszerzając lub nawet zupełnie zmieniając kontekst dzieła.Moje wielkie greckie wesele (ang. My Big Fat Greek Wedding) – amerykańsko-kanadyjska komedia romantyczna według scenariusza Nii Vardalos, która także gra główną rolę w filmie. Współproducentami filmu są Tom Hanks i jego żona Rita Wilson (Greczynka z pochodzenia).


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Włosi – naród zamieszkujący Włochy. We Włoszech jest ich około 56 mln, z czego prawie połowa wszystkich osób pochodzenia włoskiego mieszka poza Włochami, a najwięcej w Brazylii, Argentynie i w USA. Mówią językiem włoskim. Religią większości Włochów jest katolicyzm.
Universal Pictures – amerykańska wytwórnia filmowa założona 30 kwietnia 1912 roku przez Carla Laemmle. Obecnie należy do NBCUniversal, części koncernu Comcast. Razem z Paramount oraz Warner Brothers należy do najstarszych i największych wytwórni filmowych w USA. Od początku istnienia studia do 1 stycznia 2010 roku marką Universal opatrzono łącznie około 3400 filmów.
Hunter Tylo, właśc. Deborah Jo Hunter Tylo (ur. 3 lipca 1962 w Fort Worth) – amerykańska aktorka telewizyjna i modelka.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Reklama