• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jetix  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Leniuchowo (ang. LazyTown) – telewizyjny serial dla dzieci kręcony na Islandii (gdzie nosi tytuł Latibær), bardziej znana jest jednak wersja amerykańska – to właśnie ona jest premierową na całym świecie i podstawą dla zagranicznych wersji. Twórcy i aktorzy Leniuchowa to Islandczycy, Amerykanie i Brytyjczycy. Serial został stworzony przez islandzkiego gimnastyka Magnúsa Schevinga, który gra również jedną z ról w serialu. Oryginalna emisja odbywa się w stacjach Sjónvarpið (Islandia), Nick Jr oraz Noggin (USA) i BBC (UK). Ponadto emisją zajmowała się kiedyś amerykańska stacja CBS. Serial jest emitowany w ponad 100 krajach i w ponad 12 językach; w Polsce emitowany był w Jetix, jednak zdjęto go z anteny 18 września 2009. Od 1 września 2009 r. do 18 czerwca 2010 roku emitowany był na kanale Disney Channel w bloku Playhouse Disney. 1 września 2010 roku serial pojawił się na kanale Playhouse Disney. Od 25 lutego 2013 serial pojawił się na kanale Boomerang w bloku Cartoonito. Jest to drugi serial fabularny emitowany na polskim Boomerangu.Disney XD France (wcześniej Fox Kids France, później Jetix France) to francuska stacja telewizyjna należąca do Disneya emitująca głównie seriale dziecięce. Wystartowała 1 kwietnia 2009. zastępując Jetix. Pierwszym kanałem Disney XD był Disney XD (USA). Po jego sukcesie postanowiono dokonać rebrandingu Jetixów w Europie na Disney XD. Po Francji 3 lipca zmianie uległ Jetix (Ameryka Łacińska). 31 sierpnia w Wielkiej Brytanii. W Polsce pojawił się 19 września.

  Jetix Europe – polskojęzyczna kablowo-satelitarna stacja telewizyjna dla dzieci i młodzieży, polski oddział międzynarodowego Jetix. Wystartowała 18 kwietnia 1998 jako Fox Kids, a 1 stycznia 2005 zmieniła nazwę na Jetix. Zakończyła nadawanie 18 września 2009, a następnego dnia została zastąpiona przez Disney XD. Oprócz tego w Polsce istniał kanał siostrzany – Jetix Play (wcześniej Fox Kids Play), który zakończył nadawanie 31 lipca 2010 roku i zmienił się w Playhouse Disney (Disney Junior)

  Hutch Miodowe Serce (jap. 昆虫物語 みなしごハッチ, Konchū Monogatari: Minashigo Hatchi, ang. Honeybee Hutch, 1989-1990) – japońska kreskówka wyprodukowana przez Tatsunoko Productions dla Saban Entertainment. Serial opowiada o małym trutniu zwanym Hutch. Mały truteń Hutch, chociaż jest pszczelim księciem, samotnie podróżuje po świecie. Jego rodzinny ul dawno temu został zniszczony przez osy. Życie tułacza obfituje w śmieszne i straszne wydarzenia, lecz są jeszcze przecież i inne owady, którym bardziej należy się pomoc.Przygody Pytalskich (ang. The Why Why Family, 1996-1997) – francuski serial animowany produkcji „Saban Entertainment”.

  Jetix na świecie[ | edytuj kod]

  Jetix wystartował w USA we wrześniu 2002 jako blok programowy w telewizji ABC Family, prezentując powtórkowe programy z kanału Fox Kids. W lutym 2004 Fox Kids zmienił nazwę na Jetix. Stacja ta należała do The Walt Disney Company, do którego należą również inne kanały dziecięce – Jetix Play, Disney Channel, Playhouse Disney, Disney Cinemagic i Toon Disney. Do 2009 roku istniało w sumie 16 kanałów Jetix: brazylijski, kanadyjski, centralno-wschodnioeuropejski, francuski, niemiecki, węgiersko-czesko-słowacki, indyjski, izraelski, włoski, japoński, holenderski, polski, brytyjsko-irlandzki, amerykański, turecki i rosyjski.

  Monster Warriors (2006) – kanadyjski serial telewizyjny nadawany dawniej przez kanał telewizyjny Jetix. Bohaterami jest czwórka nastolatków ratujących miasto Capital City przed potworami Clausa Von Steinhauera. Ta czwórka to: Luke, Tabby, Antonio i Vanka. I Ich pomocnik Krieger, Ich kryjówka to przeróbka domu Luke’a. Mają samochód nowej marki – Monster Warriors.Inspektor Gadżet (ang. Inspector Gadget/fr. Inspecteur Gadget) – wyprodukowany w latach 1983-1986, amerykańsko-kanadyjsko-francuski animowany serial telewizyjny, którego bohaterem jest detektyw-cyborg Inspektor Gadżet, tropiący wraz ze swą siostrzenicą Penny i psem Łepkiem złowrogiego Doktora Klaufa (ang. Dr. Claw, fran. Dr. Gang) chcącego przejąć władzę nad światem.

  12 lutego 2009 Disney ogłosił plany rebrandingu kanałów z rodziny Jetix na markę Disney XD. 13 lutego 2009 roku w USA Jetix i Toon Disney zostały zmienione w Disney XD. 1 kwietnia 2009 pierwszy europejski Jetix zmieniono w Disney XD, i była to Francja. 3 lipca Jetix zmienił nazwę w Ameryce Łacińskiej. 1 sierpnia zmienił nazwę w Japonii, 31 sierpnia w Wielkiej Brytanii, 11 września w Skandynawii, 18 września w Hiszpanii, 19 września w Polsce, 28 września we Włoszech, 10 października w Niemczech i 10 sierpnia 2010 w Rosji.

  Telewizja kablowa (pot. nazywana "kablówką") – nowoczesna sieć telekomunikacyjna, która pozwala na oferowanie abonentom pakietu programów radia i telewizji oraz szerokiego asortymentu interaktywnych usług multimedialnych (tj. Internet, telefon), realizowana za pomocą techniki hybrid fibre-coaxial (HFC). Telewizje kablowe wykorzystują do transmisji pasmo od ~50 do ~900 MHz. Każdy program zajmuje 8 MHz (w standardzie PAL D/K, D1), więc przez kabel koncentryczny można przesłać do 94 programów stacji telewizyjnych.Kosmiczne Biuro Śledcze (ang. Bureau of Alien Detectors, w skrócie – B.A.D., 1996) – amerykańsko-francuski serial animowany opowiadający o poczynaniach tajnej organizacji do walki z kosmitami.

  Jetix Polska[ | edytuj kod]

  Stacja wystartowała 18 kwietnia 1998 pod nazwą Fox Kids. Początkowo kanał był nadawany w godz. 06:00-20:00 i dzielił on czas antenowy z kanałem Bet on Jazz. 20 listopada 1999 roku Fox Kids wydłużył godziny nadawania do 22:00, a od 8 września 2003 roku nadawał do 0:00. 1 listopada 2003 roku wystartował siostrzany kanał, Fox Kids Play, przeznaczony dla najmłodszych widzów. 1 stycznia 2005 Fox Kids zmienił się na Jetix, oprócz tego zmieniło się logo i oprawa graficzna. Poza tym Fox Kids Play zmienił się na Jetix Play.

  Naruto (jap. ナルト) – manga Masashiego Kishimoto oraz adaptacja telewizyjna na jej podstawie. Jej główny bohater, Naruto Uzumaki, to nastoletni ninja, który nieprzerwanie szuka uznania i szacunku oraz sposobu na zostanie hokage – przywódcą i jednym z najsilniejszych ninja w swojej wiosce.Szczęśliwa Ness (ang. Happy Ness: The Secret of the Loch, 1995) – jest to amerykański serial animowany. Wersja polską opracowało studio Master Film.

  Ze stacją konkurowały trzy kanały o tej samej grupie docelowej: ZigZap, Cartoon Network i Nickelodeon.

  Jetix w Polsce docierał do ponad 4,7 miliona gospodarstw domowych. Jego dystrybucją na terenie kraju zajmowała się od połowy kwietnia 2009 firma Core TV Content, która przejęła dystrybucję większości kanałów Disneya nadających w Polsce od firmy Delegata.

  Jetix organizował w 2005 i 2006 plebiscyty Jetix Kids Awards Polska, które emitowane były również w Polsacie. Od 29 września 2006 w kioskach pojawił się miesięcznik Magazyn Jetix. W 2009 powoli zaczęto wprowadzać produkcje Disney ChannelNie ma to jak hotel, Fineasz i Ferb czy Amerykański smok Jake Long. Pojawiły się informacje o przekształceniu kanału w Disney XD. Początkowo miało to nastąpić przed wakacjami, ale potem datę oficjalnie zmieniono na 19 września.

  W.I.T.C.H. Czarodziejki (2004-2006) – amerykańsko-francuski serial animowany stworzony na podstawie włoskiego komiksu. Opowiada historię pięciu magicznych dziewcząt o niezwykłych zdolnościach, które bronią świat przed złem.Nickelodeon Polska (w skrócie Nick Polska) – uruchomiona 10 lipca 2008 r., o godz. 12:00, polskojęzyczna wersja amerykańskiej stacji telewizyjnej Nickelodeon, emitującej programy dla dzieci i młodzieży. Jego właścicielem jest MTV Networks Polska.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Piotruś Pan i piraci (ang. Fox’s Peter Pan and the Pirates, 1990) – amerykański serial animowany na motywach powieści Jamesa Matthew Barriego. Jego wytwórnią jest „Fox Century”.
  Amerykański smok Jake Long (ang. American Dragon: Jake Long) – serial animowany stworzony przez The Walt Disney Company, emitowany na kanale Disney Channel od 3 grudnia 2006, a także Disney XD (wcześniej na Jetix).
  Tutenstein (2003-2007) – amerykański animowany serial telewizyjny, nadawany w Polsce przez telewizję Jetix od 20 grudnia 2004 r.
  Telewizja satelitarna – telewizja wykorzystująca nadajniki (tzw. transpondery) umieszczone na sztucznych satelitach Ziemi. Cechą charakterystyczną tego sposobu emisji jest możliwość pokrycia sygnałem ogromnych obszarów przy użyciu tylko jednego nadajnika oraz możliwość dotarcia z sygnałem do obszarów, na których tworzenie sieci nadajników naziemnych jest niemożliwe lub nieopłacalne.
  Gadżet i Gadżetinis (ang. Gadget and the Gadgetinis, 2001-2003) – kanadyjsko-francuski serial animowany emitowany w Polsce przez telewizje Jetix, Polsat oraz Jetix Play. Jest to kolejna kontynuacja serialu Inspektor Gadżet, jednak w tej serii został podniesiony do rangi porucznika. Gadżetini są to roboty zbudowane przez siostrzenicę Gadżeta – Penny, które mają wspierać Gadżeta w jego misjach.
  Szkoła Shuriken (ang. Shuriken School, 2006-2007) – francusko-hiszpański serial animowany, który opowiada o przygodach trójki uczniów chodzących do szkoły o tej nazwie.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.866 sek.