Jerutka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jerutkakanał, dopływ Rozogi.

Główny Geodeta Kraju – centralny organ administracji rządowej ds. geodezji i kartografii. Wykonuje zadania określone w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne, przy pomocy Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.Jeruty (dawniej Groß Jerutten) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Świętajno, znajdująca się około kilometra od szosy Szczytno - Rozogi oraz linii kolejowej Szczytno-Pisz. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa olsztyńskiego.

Jerutka wypływa z jeziora Marksoby i płynie na południe z odchyleniem na wschód. Na granicy powiatów łączy się z inną strugą - Radostówką i od miejsca połączenia nazywa się już wyłącznie Rozogą. Przepływa m.in. przez miejscowości Jerutki i Jeruty.

Główny Urząd Geodezji i Kartografii (GUGiK) – urząd obsługujący i działający pod bezpośrednim kierownictwem Głównego Geodety Kraju. Główny Geodeta Kraju kieruje Urzędem przy pomocy wiceprezesa, dyrektora generalnego oraz dyrektorów komórek organizacyjnych.Marksoby – jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Szczytno, leżące na terenie Pojezierza Mrągowskiego. Wschodni brzeg jeziora stanowi granicę z gminą Świętajno.

Przypisy[ | edytuj kod]

Reklama