Jedward

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

John i Edward Grimesowie (ur. 16 października 1991 w Dublinie), znani również jako Jedwardirlandzki duet piosenkarzy i osobowości telewizyjnych, którzy szerszą rozpoznawalność zyskali w 2009 dzięki udziałowi w szóstej edycji programu The X Factor.

Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.X Factor – brytyjski program rozrywkowy typu talent show, stworzony i produkowany przez Simona Cowella, emitowany od września 2004 na kanale ITV.

Dwukrotni reprezentanci Irlandii w Konkursie Piosenki Eurowizji (2011, 2012). Wydali trzy albumy studyjne: Planet Jedward, Victory i Young Love. Pierwsze dwa albumy zdobyły certyfikat podwójnej platynowej płyty w Irlandii.

Poza działalnością muzyczną, prowadzili program dla dzieci Jedward's Big Adventure oraz OMG! Jedward's Dream Factory oraz brali udział w ósmej edycji brytyjskiego programu Celebrity Big Brother.

Życiorys[ | edytuj kod]

Bliźnięta John Paul Henry Daniel Richard Grimes i Edward Peter Anthony Kevin Patrick Grimes urodzili się w Rathangan. John jest dziesięć minut starszy od Edwarda. Mają starszego o rok brata Kevina. Po rozwodzie rodziców w 2001, synowie zamieszkali z matką w Dublinie, ale pozostali w bliskich stosunkach z ojcem.

Louis Walsh, właściwie Michael Louis Vincent Walsh (ur. 5 sierpnia 1952 roku w Kiltimagh w hrabstwie Mayo) – irlandzki menedżer, łowca talentów i osobowość telewizyjna, znany z bycia jurorem w programach typu talent show, takich jak m.in. Popstar i Ireland’s Got Talent w Irlandii oraz The X Factor w Wielkiej Brytanii. Muzyka akustyczna - muzyka, którą wykonuje się przy użyciu instrumentów akustycznych, tj. takich które wytwarzają dźwięk przy użyciu wibratora, a nie poprzez syntezę elektroniczną. Podczas koncertów akustycznych zazwyczaj używa się wzmacniaczy elektroakustycznych dźwięku w celu osiągnięcia właściwego nagłośnienia sali, jednakże pozostają one odseparowane od instrumentu i ich funkcją pozostaje jedynie właściwe nagłośnienie jego naturalnego brzemienia. Natomiast instrumenty elektroniczne zamienione zostają przez ich klasyczne odpowiedniki, np. gitary elektryczne przez gitary akustyczne, syntezatory przez fortepian, itd. Dodatkowo wykonawcy często wzbogacają brzmienie ludowymi instrumentami tradycyjnymi (np. harmonijka ustna). Przykłady instrumentów wykorzystywanych w muzyce akustycznej to fortepian, gitara akustyczna, bęben, akordeon, chordofony, instrumenty dęte. Ten styl muzyczny jest często wykorzystywany w muzyce bluegrass i folk. Także muzycy na co dzień korzystający z instrumentów elektronicznych często nagrywają akustyczne wersje swoich przebojów (np. podczas serii koncertów MTV Unplugged).

Ze względu na nietypowy wygląd i uwielbienie do muzyki pop John i Edward Grimesowie byli obiektem agresji w szkole King’s Hospital i po czterech latach zostali przeniesieni do Institute of Education. Uczestniczyli w szkolnych konkursach talentów i w zawodach lekkoatletycznych.

UK Albums Chart – lista przebojów publikująca najlepiej sprzedające się albumy (również w wersji digital download) w Wielkiej Brytanii. Jest sporządzana przez The Official Charts Company i publikowana w magazynie Music Week (Top 75) oraz na stronie internetowej OCC (Top 100); pełna lista 200 albumów jest publikowana wyłącznie w newsletterze ChartsPlus.Satellite – pierwszy singel Leny Meyer-Landrut, napisany przez Julie Frost i Dane John Gordon. W Niemczech uzyskał certyfikat podwójnej platyny.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Sydney (wym. [ˈsɪdni]) – największe miasto Australii i Oceanii z liczbą ludności wynoszącą ponad 5,3 mln mieszkańców, także stolica stanu Nowa Południowa Walia. Założone w 1788 roku, Sydney jest znaczącym centrum finansowym, handlowym, transportowym, kulturalnym i turystycznym, mając status metropolii o znaczeniu globalnym. Metropolia jest także dużym węzłem komunikacyjnym z największym międzynarodowym lotniskiem w Australii, które obsłużyło prawie 42 milionów pasażerów w 2016 roku, i rozbudowaną siecią drogową i kolejową. Położone jest na wschodnim wybrzeżu nad Oceanem Spokojnym.
Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.
Jaś i magiczna fasola (Jack and the Beanstalk) – angielska baśń, będąca parafrazą bajki Jack the Giant Killer, znanej już w XVII w. Bajka o Jasiu i magicznej fasoli znana jest w kilkunastu wersjach, z których najbardziej rozpowszechniona jest ta opublikowana w 1860 r. w zbiorze English Fairy Tales przez Josepha Jacobsa. Bajka była wielokrotnie ekranizowania i wystawiana na deskach teatralnych.
Digital download – sposób zakupu utworu muzycznego, singla (digital single) lub albumu drogą pobierania plików (np. w formacie MP3). Zakup taki może być zrealizowany w sklepie internetowym. Popularne serwisy tego typu to m.in. iTunes Store, Beatport, Junodownload, DJDownload, Trackitdown, Audiojelly, DanceTunes, Traxsource, DJ Tunes lub Napster.
Didżej lub DJ, dyskdżokej (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJ-e turntabliści posługują się także skreczem.
ITV2 - brytyjska stacja telewizyjna należąca do ITV plc, największego komercyjnego nadawcy telewizyjnego w tym kraju. Jest dostępna w naziemnym i satelitarnym przekazie cyfrowym. Pierwszym dniem nadawania był 7 grudnia 1998. Programowo stacja ma charakter wybitnie rozrywkowy - nadaje seriale, reality shows, a także powtórki z głównego kanału grupy, ITV1. W listopadzie 2006 jej średni udział w rynku wynosił 2% widowni.
Konkurs Piosenki Eurowizji 2011 - 56. edycja Konkurs Piosenki Eurowizji zorganizowana 10, 12 i 14 maja 2011 roku w ESPRIT arena w Düsseldorfie przez niemieckiego nadawcę Norddeutscher Rundfunk (NDR), dzięki zwycięstwu reprezentantki Niemiec - Leny podczas festiwalu w 2010 roku.

Reklama