Jacek Czachor

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jacek Grzegorz Czachor (ur. 22 czerwca 1967 w Warszawie) – polski motocyklista i kierowca rajdowy.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Rajd Dakar (dawniej Paryż-Dakar) to doroczny rajd terenowy organizowany obecnie przez Amaury Sport Organisation na początku roku. Rajd dostępny jest również dla amatorów, którzy stanowią około 80% uczestników.

Wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar oraz rajdów z cyklu Mistrzostw Świata Cross Country. Wspólnie z Markiem Dąbrowskim założyciel zespołu rajdowego Orlen Team. Dwukrotny Mistrz Świata w rajdach motocyklowych Cross Country FIM oraz trzykrotny wicemistrz świata. Swoją karierę motocyklową rozpoczął w 1982 roku.

W 2000 roku w duecie z Markiem Dąbrowskim jako pierwszy Polak osiągnął metę Rajdu Dakar startując na motocyklu Yamaha WR.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

W latach 2001–2012 startował w barwach zespołu Orlen Team w klasie motocykli w rajdach Cross Country zdobywając liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. W 2013 roku znów wspólnie z Markiem Dąbrowskim zakończyli karierę motocyklową przesiadając się do auta rajdowego. W 2014 roku zdobył 7 miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar zaliczając najlepszy debiut w klasie samochodów rajdowych.

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.Cross-Country – (ang. Cross - na przełaj + Country - kraj, okolica) wyścig przełajowy odbywający się w naturalnych warunkach, na dystansie najczęściej do 16 km. Cross-Country obecne jest w wielu dyscyplinach sportowych takich jak np.: kolarstwo górskie, lekkoatletyka, hippika, bieg na orientację oraz sporty motorowe (motocross) i inne.

Trenował między innymi Jakuba Przygońskiego, Macieja Giemzę i Adama Tomiczka. Współtwórca Akademii Orlen Team. W 2019 założył szkołę Rally Training Center w Dubaju, która ma na celu szkolenie i rozwój motocyklistów oraz kierowców rajdowych w sporcie Cross Country. Celem nadrzędnym ośrodka szkoleniowego jest podnoszenie kwalifikacji oraz bezpieczeństwa zawodników podczas rajdów.

Jakub Przygoński (ur. 24 marca 1985 w Warszawie) – polski motocyklista rajdowy, członek zespołu Orlen Team. Absolwent warszawskiego XXII Liceum Ogólnokształcącego im. José Martí.Krzyż Zasługi – polskie cywilne odznaczenie państwowe, nadawane za zasługi dla Państwa lub obywateli, ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 czerwca 1923 roku i nadawane do chwili obecnej.

Najważniejsze tytuły:

 • Motocykl:
 • 2004: wicemistrz świata w rajdach Cross Country FIM
 • 2005: II wicemistrz świata w rajdach Cross Country FIM
 • 2007: mistrz świata w Rajdach Cross Country FIM – klasa 450 cm³
 • 2008: mistrz świata w Rajdach Cross Country FIM – klasa 450 cm³
 • 2010: wicemistrz świata w Rajdach Cross Country FIM w klasie pow. 450 cm³
 • 2012: zdobywca Cross Country Rallies Trophy
 • Auto:
 • 2013: 2. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Baja Poland
 • 2014: najlepszy debiut w rajdzie Dakar – 7. miejsce w klasyfikacji generalnej
 • 2014: 4. miejsce w Pucharze Świata w rajdach Cross Country FIA
 • 2014: 3. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Baja Italia
 • 2014: 3. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Sealine Cross Country Rally – Qatar
 • 2016: 3. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Baja Italia
 • 2016: 3. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Baja Poland
 • Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2009).

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny (NUKAT) – katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich funkcjonujący od lipca 2002 roku. Katalog obejmuje pozycje ze wszystkich katalogów rozproszonych naukowych bibliotek uniwersyteckich tworzących NUKAT. Obecnie jest to 130 bibliotek naukowych, w tym 37 z Warszawy oraz 17 z Krakowa, w dalszej kolejności są biblioteki gdańskie (10), wrocławskie (10) oraz łódzkie (9).

  Starty w Rajdzie Dakar[ | edytuj kod]



  Podstrony: 1 [2] [3]




  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Rajd terenowy (ang. Rally Raid) – rozróżnia się 3 rodzaje rajdów terenowych w zależności od długości trwania rajdu i długości trasy:

  Reklama