Izabela Bujniewicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Izabela Bujniewicz (ur. 11 lipca 1972) – polska aktorka teatralno-musicalowa, wokalistka-śpiewaczka. Związana jest z Teatrem Muzycznym Roma i Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Grease – musical z 1972 roku autorstwa Jima Jacobsa oraz Warrena Caseya. Na podstawie tego musicalu powstał w 1978 roku głośny film w reżyserii Randala Kleisera o tym samym tytule.Akademia pana Kleksa – polski musical oparty na powieści Jana Brzechwy pod tym samym tytułem. Polska prapremiera musicalu odbyła się 31 stycznia 2007 roku w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie.

Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie zagrała m.in. Zosię w „Panu Tadeuszu”, Marynię w „Karmanioli”, Uczennicę w „Lekcji”. Po powrocie do Gdyni brała udział w musicalach: „Wichrowe Wzgórza”, „Sen nocy letniej” z muzyką Leszka Możdżera. Za swoje największe role uważa: Chawy w „Skrzypku na dachu”, Marii Magdaleny w „Jesus Christ Superstar”, Swietłany Siergiewskiej w musicalu „Chess”, do którego muzykę skomponowali członkowie zespołu ABBA.

Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Shrek 2 – amerykański film animowany z 2004 roku. Powstał dla wytwórni DreamWorks Pictures, a jego reżyserami są Andrew Adamson, Kelly Asbury i Conrad Vernon. Obraz jest sequelem przeboju kasowego z 2001 roku zatytułowanego Shrek, jego pozostałe kontynuacje typu: Shrek Trzeci pojawiła się trzy lata później, a ostatnia Shrek Forever sześć lat później.

W Teatrze Muzycznym Roma występowała w Miss Saigon, Grease, Tańcu wampirów, Kotach, Akademii pana Kleksa, Les Misérables i Mamma Mia!.

Filmografia[ | edytuj kod]

 • 19972014: Klan – wierzycielka Karoliny Czerwieckiej
 • 19992000: Lokatorzy
 • Basia (odc. 2),
 • gość w pubie (odc. 5)
 • 20032014: Na Wspólnej
 • pielęgniarka,
 • klientka,
 • nauczycielka Jakuba
 • 2009: Plebania – kontrolerka z Sanepidu (odc. 1364)
 • 2009: 39 i pół – pani od cateringu (odc. 28)
 • 2012: M jak miłość – pielęgniarka (odc. 939)
 • 2014: Lekarze – Weronika Bajda (odc. 57)
 • Teatr Muzyczny „Roma” – teatr muzyczny w Warszawie, mieszczący się w centrum miasta, przy ul. Nowogrodzkiej 49. W latach 90. XX wieku teatr przeszedł pod opiekę władz Warszawy, zmieniając nazwę (dawniej Operetka Warszawska).Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie – samorządowa instytucja kultury, prowadząca i rozwijająca sztukę widowiskową w Koszalinie.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Koty (ang. Cats) – musical skomponowany przez Andrew Lloyda Webbera na początku lat osiemdziesiątych XX wieku. Autorem libretta jest Trevor Nunn wykorzystujący wiersze autorstwa T.S. Eliota, pochodzące przede wszystkim z tomu poezji Old Possum’s Book of Practical Cats (Koty).
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Mary Poppins – amerykański musical z 1964 roku wyprodukowany przez Walta Disneya. Scenariusz oparto na powieści Pameli L. Travers pt. Mary Poppins. W 2006 roku Amerykański Instytut Filmowy umieścił film na 6 miejscu najlepszych musicali w historii kina.
  Skrzypek na dachu (ang. Fiddler on the Roof) – musical z muzyką Jerry’ego Bocka, słowami Sheldona Harnicka i librettem Josepha Steina. Historia jest luźno oparta na powieści Dzieje Tewji Mleczarza autorstwa żydowskiego pisarza pochodzącego z Ukrainy Szolema Alejchema. Premiera odbyła się 22 września 1964 na Broadwayu.
  M jak miłość – polska opera mydlana w reżyserii Ryszarda Zatorskiego, Natalii Korynckiej-Gruz, Macieja Dejczera, Piotra Wereśniaka, Waldemara Szarka, Rolanda Rowińskiego i Mariusza Malca produkowana przez firmę MTL Maxfilm, emitowana w TVP 2 (od 4 listopada 2000), TVP Polonia z napisami w języku angielskim i TVP Seriale. Premierowe odcinki są emitowane od września do czerwca w poniedziałki i wtorki o 20.40.
  Danuta Baduszkowa, właściwie Karolina Dostalikówna (ur. 10 października 1919 w Stryju, zm. 15 grudnia 1978 w Gdyni) - reżyser teatralny, pedagog, twórczyni i wieloletnia dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.
  Musical – forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość. Od początków XX wieku produkcje teatru muzycznego są nazywane po prostu "musicalami". Wcześniejszą podobną do musicalu formą widowiska była extravaganza.

  Reklama