• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Italo disco  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Raggio di Luna – włoski zespół wykonujący muzykę italo disco, powstały w 1984 roku. Na niektórych wydaniach jako nazwę projektu używano angielskiego tłumaczenia oryginału, Moon Ray. W skład grupy wchodziły Simona Zanini oraz Mandy Ligios (Comancero): pierwsza odpowiadała za nagrane partie wokalne, druga zaś była twarzą zespołu na scenie. Za produkcję nagrań projektu odpowiadali Aldo Martinelli i Fabrizio Gatto. Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie.
  Bibliografia[ | edytuj kod]
 • Historia Italo Disco – TOP80.PL (pol.). TOP80.PL, 2008-06-01. [dostęp 2021-08-11].
 • Historia Italo Disco (pol.). TOP80s.pl, 2021-07-30. [dostęp 2021-08-11].
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Poznaj sekrety Italo disco. W: Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl. [dostęp 27 października 2012]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-10)].
 • Martinelli – włoski zespół wykonujący muzykę italo disco, powstały w 1983 roku. W skład grupy wchodzili Simona Zanini oraz Aldo Martinelli. Największa popularność projektu przypada na drugą połowę lat 80. XX wieku, kiedy to wylansowali przeboje „Cenerentola” oraz „Revolution”. Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Sabrina, właściwie Sabrina Salerno (ur. 15 marca 1968 w Genui) – włoska piosenkarka, aktorka, prezenterka telewizyjna i modelka, której największa popularność przypada na późne lata 80. XX wieku. Najbardziej znana z przebojów takich jak "Boys (Summertime Love)", "Hot Girl", "Sexy Girl" czy "All of Me (Boy Oh Boy)".
  Refren - w pieśni lub piosence jest to powtarzająca się melodia i związany z nią tekst, występujący zwykle po zakończeniu zwrotki. W jazzie i w rocku często ma zadanie oddzielenia poszczególnych części solowych i grany jest przez cały zespół.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Roberto Zanetti znany jako Savage (ur. 28 listopada 1956 w Massa we Włoszech) – włoski piosenkarz, muzyk nurtu italo disco oraz eurodance classic, producent muzyczny, kompozytor i biznesmen. Jako producent muzyczny używa pseudonimu Robyx. Właściciel kilku firm: Robyx Productions, Extravaganza Publishing i DWA Records.
  Minimoog – monofoniczny syntezator analogowy wynaleziony przez Davida van Koeveringa i Roberta Mooga. Wypuszczony na rynek w 1970 roku przez Moog Music; był pierwszym szeroko dostępnym, przenośnym i tanim syntezatorem.
  Eurodance – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej) popularny w latach 90. XX wieku bedący podgatunkiem muzyki dance.
  Ryan Paris (właśc. Fabio Roscioli, ur. 1953 r. w Rzymie) – artysta, popularny w latach 80 i 90. Zadebiutował w 1983 roku ze swoim wielkim hitem Dolce Vita.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.822 sek.