Internet Information Services

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Internet Information Services (IIS) – zbiór usług internetowych dla systemów rodziny Microsoft Windows. Obecnie pełni funkcje serwera FTP, FTPS, HTTP, HTTPS, HTTP/2, NNTP oraz SMTP.

Windows XP (nazwa kodowa Whistler) – wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows z rodziny Windows NT (oparty na jądrze NT) firmy Microsoft, wydana oficjalnie 25 października 2001 roku. Koniec wsparcia technicznego dla tego systemu operacyjnego planowany jest na 8 kwietnia 2014.World Wide Web [ˌwɜ:ldˌwaɪdˈwɛb] (sieć ogólnoświatowa, światowa rozległa sieć komputerowa), w skrócie WWW lub Web – hipertekstowy, multimedialny, internetowy system informacyjny oparty na publicznie dostępnych, otwartych standardach IETF i W3C. WWW jest usługą internetową, która ze względu na zdobytą popularność bywa błędnie utożsamiana z całym Internetem, szczególnie przez początkujących użytkowników.

Wersje[ | edytuj kod]

Poniżej znajduje się lista wszystkich wersji IIS i odpowiadających im wersji systemów operacyjnych Windows:

 • IIS 1.0, Windows NT 3.51 Service Pack 3
 • IIS 2.0, Windows NT 4.0
 • IIS 3.0, Windows NT 4.0 Service Pack 3
 • IIS 4.0, Windows NT 4.0 Option Pack
 • IIS 5.0, Windows 2000
 • IIS 5.1, Windows XP Professional
 • IIS 6.0, Windows Server 2003
 • IIS 7.0, Windows Vista, Windows Server 2008
 • IIS 7.5, Windows 7, Windows Server 2008 R2
 • IIS 8.0, Windows 8, Windows Server 2012
 • IIS 8.5, Windows 8.1, Windows Server 2012 R2
 • IIS 10, Windows 10, Windows Server 2016
 • Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.FTPS (znany także jako FTP Secure i FTP-SSL) jest rozszerzeniem do powszechnie stosowanego protokołu File Transfer Protocol (FTP), które to umożliwia wsparcie dla szyfrowanych protokołów Transport Layer Security (TLS) oraz Secure Sockets Layer (SSL).


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Code Red – specyficzny rodzaj wirusa komputerowego, robakiem wykorzystującym błąd w oprogramowaniu serwera Microsoft Internet Information Server (IIS).
  Windows 2000 – 32-bitowy, wielozadaniowy z wywłaszczaniem, wielowątkowy system operacyjny z serii NT. Jest to kolejny system operacyjny należący do rodziny Windows NT. Został wydany 17 lutego 2000 roku. Jego następcami są Windows XP, wydany w październiku 2001 roku, oraz Windows Server 2003, wydany w kwietniu 2003 roku. Windows 2000 jest klasyfikowany jako system operacyjny o jądrze hybrydowym.
  SMTP (ang.) Simple Mail Transfer Protocol – protokół komunikacyjny opisujący sposób przekazywania poczty elektronicznej w Internecie. Standard został zdefiniowany w dokumencie RFC 821 a następnie zaktualizowany w 2008 roku w dokumencie RFC 5321
  Windows 8 jest wersją systemu operacyjnego Microsoft Windows, produkowanego przez Microsoft przeznaczoną do użytku na komputerach osobistych, włączając w to domowe i firmowe komputery stacjonarne, laptopy i tablety PC. Proces rozwoju systemu rozpoczął się w 2009 roku przed premierą jego poprzednika Windows 7. Jego istnienie zostało potwierdzone na targach CES 2011, gdzie zaprezentowano wersję działającą na procesorze ARM, następnie od września 2011 do maja 2012 wydano trzy wersje rozwojowe systemu. 27 sierpnia 2012 system został uznany za ukończony i uzyskał status RTM. Oficjalna premiera systemu Windows 8 odbyła się 26 października 2012 roku w Nowym Jorku. Razem z nim Microsoft zaprezentował system Windows Phone 8, przeznaczony na telefony komórkowe.
  Microsoft Windows (ang. windows „okna”, IPA: [maɪkɹoʊsɑːft ˈwɪndoʊz]) – rodzina systemów operacyjnych stworzonych przez firmę Microsoft. Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone.
  Apache – otwarty serwer HTTP dostępny dla wielu systemów operacyjnych (m.in. UNIX, GNU/Linux, BSD, OS X, Microsoft Windows).
  Wirus komputerowy – program komputerowy, posiadający zdolność replikacji, tak jak prawdziwy wirus, stąd jego nazwa. Wirus do swojego działania potrzebuje i wykorzystuje system operacyjny, aplikacje oraz zachowanie użytkownika komputera.

  Reklama