Ingo Swann

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ingo Swann (ur. 14 września 1933 w Telluride, zm. 1 lutego 2013 w Nowym Jorku) – amerykański parapsycholog, malarz, artysta, były wojskowy, pisarz (autor kilku książek, m.in. o parapsychologii, z czego najbardziej znane to „Penetracja” oraz „Ponad umysł i zmysły”), głównie znany jednak jako parapsycholog i medium. Pracował w Stanford Research Institute International, Amerykańskim Towarzystwie Badań Parapsychicznych (ASPR – American Society for Psychical Research), a przede wszystkim przewodził projektowi Remote Viewing. Stworzył podstawy współczesnej parapsychologii, w tym przyczynił się do utworzenia nowej terminologii oraz badań nad Remote Viewing.

Jacques Vallée (ur. 24 września 1939) – pochodzący z Francji inwestor, informatyk, ufolog i były astronom. Obecnie mieszka w San Francisco w USA.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

Życiorys[ | edytuj kod]

Dzieciństwo[ | edytuj kod]

Ingo Swann przyznawał, że jako dziecko doświadczył wielu przeżyć paranormalnych.

Medium – termin z zakresu spirytyzmu oraz Spirytualizmu określający osobę potrafiącą ustanowić połączenie pomiędzy duchami albo innymi nadprzyrodzonymi siłami a światem realnym. Zgodnie z tą teorią osoba będąca medium jest kanałem umożliwiającym połączenie ze światem paranormalnym, by sprawdzić co się w nim dzieje, lub uzyskać jakieś istotne informacje. Istnieje kilka różnych typów medium. Często są to osoby, które (jak twierdzą) doświadczają wizji albo fizycznego i/lub psychicznego kontaktu z siłami paranormalnymi. Inne utrzymują, iż duchy przejmują kontrolę nad ich głosem i mową których używa do przekazywania wiadomości. Kolejne osoby przekonują, że potrafią skłonić duchy do manifestacji swojej obecności, aby na przykład poprzez telekinezę, obiektówInternational Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Wojsko[ | edytuj kod]

Ingo Swann studiował biologię i sztukę, nie mógł jednak kontynuować studiów i zaciągnął się do armii. Przeszedł szkolenie w Forcie Knox, jako wojskowy był w Korei i na Dalekim Wschodzie, aż do roku 1958, kiedy to podjął decyzję o powrocie do Nowego Jorku i rozpoczęciu kariery artysty.

ONZ[ | edytuj kod]

Ingo Swann przez dziesięć lat pracował w Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tym czasie intensywnie zajmował się socjologią. Swann interesował się wrotami postrzegania (dzięki książce „Wrota postrzegania” Aldousa Huxleya) i badał pod tym względem struktury społeczne – jakie warunki socjalne umożliwiają powstanie twórczego społeczeństwa „otwartych drzwi”, a jakie – społeczeństwa stłumionego i zamkniętego.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Organizacja Narodów Zjednoczonych (ang. United Nations, UN, fr. Organisation des Nations Unies, hiszp. Organización de las Naciones Unidas, ros. Организация Объединенных Наций Organizacyja Objedinionnych Nacyj, arab. الأمم المتحدة al-Umam al-Muttahida, chiń. 联合国 Liánhéguó), ONZ – uniwersalna (z wyjątkiem narodów niereprezentowanych) organizacja międzynarodowa, z siedzibą w Nowym Jorku, powstała 24 października 1945 r. w wyniku wejścia w życie Karty Narodów Zjednoczonych. ONZ jest następczynią Ligi Narodów.

| edytuj kod]

ASPR[ | edytuj kod]

Pod koniec lat 60., dzięki znajomości z artystką Buell Mullen, wszedł w kręgi wytwornego towarzystwa nowojorskiego, gdzie w celach rozrywkowych organizowane były spotkania z sensytywnymi i mediami.

Jednym z mężczyzn, których Swann poznał na przyjęciach, był John Wingate – profesor na Uniwersytecie w Nowym Jorku. Był on członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Badań Parapsychicznych (ASPR), najstarszego, założonego w 1885 roku związku parapsychologicznego oraz instytucji badawczej w USA. Wingate w 1971 roku wprowadził Ingo Swanna do ASPR i dzięki temu pośrednio przyczynił się do zainicjowania badań Remote Viewing.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.SRI International - jeden z najbardziej znanych na świecie ośrodków naukowych, założony w 1946 r. jako Stanford Research Institute, na uniwersytecie Stanforda. W 1977 r. stał się niezależną organizacją typu non-profit, nie mającą związków z uniwersytetem. W ciągu pół wieku istnienia SRI uzyskał ok. 10 tys. patentów - instytut prowadzi badania na wielu polach nauki i techniki (także spoza głównych gałęzi nauki, jak paranaukowe badania z dziedziny np. parapsychologii), zarówno samodzielnie, jak i na zamówienie.

Ingo Swann odnosił wspaniałe rezultaty w badaniach, współpracował np. z Clevem Backsetrem (twórcę Efektu Backstera). Sukcesy Swanna szybko obiegły świat nauki i do testów zaprosili go znani parapsycholodzy i współpracownicy ASPR – Gertrude Schmeidler (profesor na Uniwersytecie Miejskim w Nowym Jorku), oraz Karlis Osis (dyrektor badań w ASPR).

Ameryka – część Ziemi położona na zachodniej półkuli, w skład której wchodzą dwa kontynenty: Ameryka Północna i Ameryka Południowa. Rozciąga się na długości ponad 15 tys. km od Archipelagu Arktycznego po Ziemię Ognistą. Niekiedy na oznaczenie obu Ameryk używa się także określeń Nowy Świat lub półkula zachodnia.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

| edytuj kod]

W lutym 1972 roku pojawiła się pogłoska, jakoby Ingo Swann był szpiegiem Rona Hubbarda i został usunięty z Amerykańskiego Towarzystwa Badań Parapsychicznych. Jednak Backster polecił go Haroldowi Puthoffowi z SRI International, z którym później prowadził badania na zlecenie CIA. W SRI w protokołach badania otrzymały swoją nazwę: „Remote Viewing”, a nazwa w późniejszych latach zakorzeniła się w obszarze anglojęzycznym i wyparła dotychczasowe określenia telepathy (telepatia), clairvoyance (jasnowidzenie) i precognition (prekognicja).

Malarstwo – obok rzeźby i grafiki jedna z gałęzi sztuk plastycznych. Posługuje się środkami plastycznego wyrazu, np. barwną plamą i linią, umieszczonymi na płótnie lub innym podłożu (papier, deska, mur), a dzieła zwykle są dwuwymiarowe lub dwuwymiarowe z elementami przestrzennymi. Twórczość malarska podlega zasadom właściwym dla danego okresu. Poszukiwanie odmiennych form wyrazu przyczynia się jednak do kształtowania nowych oryginalnych kierunków i niezwykłej różnorodności dzieł malarskich.Parapsychologia (gr. παρα- – „przy”, „obok”, „poza czymś”) − dziedzina badająca rzekome zjawiska psychiczne, wywołane przez siły, zdające się posiadać charakter inteligentny lub przez nieznane moce utajone w umyśle ludzkim.

RV[ | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Remote Viewing.

Ingo Swann utworzył Remote Viewing. Następnie we współpracy ze znanym ufologiem Jacquesem Vallée stworzył RV według współrzędnych, które następnie udoskonalił do Coordinate Remote Viewing.

Śmierć[ | edytuj kod]

Ingo Swann zmarł 1 lutego 2013 roku. Nie dokończył swojej ostatniej książki.

Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Central Intelligence Agency, CIA (pol. Centralna Agencja Wywiadowcza) – rządowa agencja służby wywiadowczej USA, zajmująca się pozyskiwaniem i analizą informacji o zagranicznych rządach, korporacjach i osobach indywidualnych oraz opracowywaniem, na podstawie tych informacji, raportów dla instytucji rządowych USA. Agencja organizowała także operacje, których celem była interwencja w wewnętrzne sprawy wybranych państw, od propagandy po wspieranie oddziałów paramilitarnych. Jednym z wielu przykładów takich interwencji jest udział w organizacji zamachu stanu w Iranie w 1951 (Operacja AJAX).
Fort Knox to instalacja Armii Stanów Zjednoczonych w stanie Kentucky na południe od Louisville i na północ od Elizabethtown. Baza leży na terenie hrabstw Bullitt, Hardin i Meade. Zajmuje powierzchnię 441 km², na której przebywa codziennie ok. 32 000 ludzi. Na terenie bazy znajdują się instytucje Armii specjalizujące się w wojskach pancernych - szkoła (U.S. Army Armor School) i centrum badawcze (U.S. Army Armor Center). Oprócz tego, w Forcie Knox znajduje się centrum rekrutacji Armii i Muzeum Kawalerii i Czołgów im. Pattona. Oprócz funkcji wojskowych, Fort Knox jest bardzo dobrze znany ze względu na znajdowanie się na jego terenie United States Bullion Depository - składu sztabek złota amerykańskiego banku federalnego.
Ufologia – zajęcie polegające na badaniu szeroko rozumianego zjawiska UFO jak i oddziaływań tych obiektów na materię nieożywioną, jak również na rośliny, zwierzęta oraz człowieka. Ufologia stawia hipotezę istnienia istot pozaziemskich, których technologia umożliwia bezpośrednie badanie Ziemi, zajmuje się również gromadzeniem danych odnośnie tych istot, artefaktów przez nie pozostawionych oraz obserwacji, zdjęć, filmów obiektów, ich oddziaływania lub zachowania, którego wytłumaczenie wydaje się być niemożliwe w oparciu o współczesną technikę wojskową lub cywilną.
Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny (NUKAT) – katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich funkcjonujący od lipca 2002 roku. Katalog obejmuje pozycje ze wszystkich katalogów rozproszonych naukowych bibliotek uniwersyteckich tworzących NUKAT. Obecnie jest to 130 bibliotek naukowych, w tym 37 z Warszawy oraz 17 z Krakowa, w dalszej kolejności są biblioteki gdańskie (10), wrocławskie (10) oraz łódzkie (9).
Aldous Huxley (ur. 26 lipca 1894 w Godalming, w hrabstwie Surrey w Anglii, zm. 22 listopada 1963 w Los Angeles w Kalifornii w USA) – angielski powieściopisarz, nowelista, eseista, poeta.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

Reklama