Information Management System

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Information Management System (IMS) – hierarchiczny system bazodanowy opracowany przez IBM, składający się z IMS/Data Base i IMS/Data Communications. IBM opracowywał go od 1966 roku wspólnie z firmami Rockwell i Caterpillar na potrzeby tworzonego wówczas programu kosmicznego Apollo.

IBM (ang. International Business Machines Corporation; potocznie zwany Big Blue, NYSE: IBM) – jeden z najstarszych koncernów informatycznych.Model bazy danych – zbiór zasad (specyfikacji), opisujących strukturę danych w bazie danych. Określane są również dozwolone operacje. Definiuje się strukturę danych poprzez specyfikację reprezentacji dozwolonych w modelu obiektów (encji) oraz ich związków. W informatyce głównymi modelami baz danych są:

System jest rozwijany do dzisiaj i obecnie obsługuje m.in. takie standardy, jak Java, JDBC, XML Web services.

Definicja intuicyjna: Java (wym. „dżawa”) to język programowania. Programy napisane w Javie można uruchamiać na wielu urządzeniach, takich jak telefony komórkowe lub komputery oraz pod różnymi systemami operacyjnymi, przy użyciu Wirtualnej maszyny Javy, która musi być w danym środowisku zainstalowana.
Reklama