ITI Film Studio

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

ITI Film Studio – firma ma swoją siedzibę w Warszawie. Zajmuje się produkcją reklam TV oraz dystrybucją filmów, a także tłumaczeniem filmów na język polski. Firma ta należy do Grupy ITI. Dodatkowo współpracuje ze Start International Polska.

Porywy serca (hiszp. Por tu amor) – meksykańska telenowela wyprodukowana w 1999 roku. W rolach głównych wystąpili Gabriela Spanic i Saúl Lisazo. Zdradzona miłość (hiszp. Amar otra vez) – meksykańska telenowela wyprodukowana przez Televisę w 2004 roku. W rolach głównych Irán Castillo i Valentino Lanús.

Spółka ITI Film Studio produkowała reklamy telewizyjne od 1985 roku, obecnie koncentruje się na produkcji filmów fabularnych, seriali telewizyjnych i filmów dokumentalnych, a także świadczy usługi w zakresie opracowań polskich wersji lektorskich i napisowych (m.in. do telenowel emitowanych na TVN).

Paulina (hiszp. La Usurpadora, dosł. Uzurpatorka) – meksykańska telenowela wyprodukowana przez wytwórnię Televisa. W rolach głównych wystąpili Gabriela Spanic i Fernando Colunga. Cena miłości (hiszp. El precio de tu amor) – meksykańska telenowela wyemitowana w latach 2000-2001. W rolach głównych Eduardo Santamarina i Eugenia Cauduro.

Produkcje ITI Film Studio to filmy fabularne „Katyń” (2007), „Wszystko będzie dobrze” (2007), „Wielka wędrówka” (2006), „Mano” (2005), „Powrót tygrysa” (2005), „Rozdroże Cafe” (2005), „Nigdy w życiu!” (2004), film dokumentalny „Ster” (1987). Koprodukcje: „Statyści” (2006), „Vinci” (2004), „Pogoda na jutro” (2003).

Statyści – film produkcji polsko-chińskiej z 2006 w reżyserii Michała Kwiecińskiego według scenariusza Jarosława Sokoła. Okres zdjęciowy rozpoczął się w sierpniu 2005 roku. Zdjęcia do filmu powstały w Koninie.Virginia (hiszp. Intrusa) – meksykańska telenowela z 2001 roku. W rolach głównych Gabriela Spanic i Arturo Peniche. W roli antagonistów Sergio Sendel, Laura Zapata, Dominika Paleta, Chantal Andere, Karla Álvarez, Claudio Báez i Guillermo García Cantú.

Opracowanie wersji polskiej[ | edytuj kod]

Telenowele[ | edytuj kod]

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Grupa ITI / Historia: Nadawanie i produkcja. [dostęp 2018-10-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-08)].
 2. Grupa ITI (ITI Film Studio, ITI Cinema, ITI Home Video), audiowizualni.pl

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • ITI Film Studio w bazie filmpolski.pl
 • ITI Film Studio w bazie IMDb
 • Prawo pożądania (hiszp. El Cuerpo del Deseo) – amerykańska telenowela zrealizowana w 2005 roku. Od 9 lutego 2007 roku do 5 września 2007 roku była emitowana w polskiej telewizji TVN, a od 29 stycznia 2010 do 19 sierpnia 2010 w polskiej telewizji TVN 7. Składa się ze 143 odcinków.Start International Polska – polskie studio dźwiękowo-montażowe, zajmujące się realizacją audio-wizualną dźwięku dla potrzeb telewizji, radia, reklam, gier oraz produkcji filmowych. Start International dysponuje łącznie sześcioma studiami o warunkach akustycznych spełniających najwyższe światowe normy oraz kilkoma pomieszczeniami technicznymi. Przedsiębiorstwo istnieje od 1995 roku, swoją siedzibę ma w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej 36.
  Warto wiedzieć że... beta

  Grzesznica (tytuł oryginalny Amarte es mi pecado) - meksykańska telenowela wyprodukowana przez wytwórnię Televisa w 2004. Wyprodukowano 95 odcinków, a producentem telenoweli jest Ernesto Alonso. W głównych rolach występują Yadhira Carrillo , Sergio Sendel i Alessandra Rosaldo.
  Labirynt namiętności (hiszp. Laberintos de pasión) – meksykańska telenowela wyprodukowana przez Televisę w 1999 roku. W rolach głównych Leticia Calderón, Francisco Gattorno i César Évora.
  Miłość i nienawiść (hiszp. Entre el amor y el odio) - telenowela produkcji meksykańskiej nakręcona w 2002 r. Była emitowana przez telewizję TVN, oraz TVN Siedem.
  Rozdroże Cafe – polski film fabularny (dramat) z 2005 roku w reżyserii Leszka Wosiewicza. Zdjęcia kręcono od 19 listopada 2004 do 4 marca 2005 - powstały one najpierw w okresie 19 listopad - 19 grudzień 2004 w ciągu 27 dni, natomiast 4 marca 2005 dokręcono scenę finałową.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Camila – meksykańska telenowela wyprodukowana w 1998 roku. Jest to remake telenoweli "Viviana" z 1978 roku. W rolach głównych Bibi Gaytán i Eduardo Capetillo oraz Adamari López.
  Ścieżki miłości (hiszp. Las vias del amor) - telenowela meksykańska, która była emitowana przez Televisę w 2002 roku. W Polsce serial pojawił się w telewizji TVN i TVN Siedem.

  Reklama