• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • IOS  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Software development kit, SDK – zestaw narzędzi dla programistów niezbędny w tworzeniu aplikacji korzystających z danej biblioteki (np. DirectX SDK), pod dany system (np. Microsoft Platform SDK), sprzęt itp.Mac OS – system operacyjny komputerów Macintosh. Od wydania wersji 10.0 (OS X), starsze wersje znane są jako Mac OS Classic.
  Zgodność[ | edytuj kod]

  iPhone[ | edytuj kod]

 • Niewspierane
 •  

 • Wspierane
 •  

  iPod touch[ | edytuj kod]

   

  iPad[ | edytuj kod]

  System iOS 13 zaprezentowany 3 czerwca 2019 roku jest dostępny jedynie na iPhone’y oraz iPody touch. Dla iPadów zaprojektowany i zaprezentowany został system iPadOS. Poniżej zaprezentowano tabele wsparcia dla poszczególnych modeli iPadów do systemu iOS 12 włącznie oraz wsparcie dla pierwszej wersji systemu iPadOS.

  Mobilny system operacyjny (lub mobilny OS) – system operacyjny dla smartfonów, tabletów, PDA lub innych urządzeń mobilnych.Przyspieszeniomierz, akcelerometr, akceleromierz, przetwornik przyspieszenia – przyrząd do pomiaru przyspieszeń liniowych lub kątowych. Przyspieszeniomierz, w przeciwieństwie do urządzeń bazujących na teledetekcji, mierzy własny ruch. Stosowany do badania ruchu części maszyn i przeciążeń samolotów, a także w nawigacji bezwładnościowej.

   

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. IPod touch 1G.
  2. IPhone.
  3. Apple – iPhone – January '08 Update (ang.).
  4. Prezentacja iPhone OS 3.0 z 17 Marca 2009 r.
  5. Aktualizacja iPhone OS 3.2.1 dla iPada.
  6. Prezentacja iPhone OS 4.0 z 8 kwietnia 2010 r.. [dostęp 23 lipca 2010]. [zarchiwizowane z tego adresu (13 czerwca 2010)].
  7. Aktualizacja iOS 4.0.1.
  8. Aktualizacja iOS 4.0.2.
  9. IPhone 4.
  10. IPhone 4S.
  11. IPad 2 Wi-Fi + GSM.
  12. IPhone 3GS.
  13. IPad Wi-Fi + 3G.
  14. IPhone 4 (wersja CDMA).
  15. IPad 2 Wi-Fi + CDMA.
  16. IPad (trzecia generacja) Wi-Fi + 4G (LTE) (AT&T/globalna wersja).
  17. IPad (trzecia generacja) Wi-Fi + 4G (LTE) (Verizon).

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • iPhone Dev Center – na stronie internetowej Apple Developer Connection (ang.)
 • Opis iPhone OS w wydaniu Apple Inc. (wymaga rejestracji) (ang.)


 • Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Pandemia (gr. pan „wszyscy”, demos „lud”) – nazwa epidemii o szczególnie dużych rozmiarach, na dużym obszarze, obejmującej kraje, a nawet kontynenty.
  Kryptologia (z gr. κρυπτός – kryptos – "ukryty" i λόγος – logos – "słowo") – dziedzina wiedzy o przekazywaniu informacji w sposób zabezpieczony przed niepowołanym dostępem. Współcześnie kryptologia jest uznawana za gałąź zarówno matematyki, jak i informatyki; ponadto jest blisko związana z teorią informacji, inżynierią oraz bezpieczeństwem komputerowym.
  iPhone – smartfon przygotowany przez Apple Inc., oparty na systemie operacyjnym iOS mający pełnić funkcje telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej i komunikatora internetowego. Urządzenie posiada także wbudowaną przeglądarkę internetową Safari Mobile umożliwiającą przeglądanie niektórych zasobów sieciowych.
  SQLite – to system zarządzania bazą danych oraz biblioteka C implementująca taki system, obsługująca język SQL (ang. Structured Query Language). Została stworzona przez Richarda Hippa i jest dostępna na licencji public domain. Projekt został rozpoczęty w roku 2000.
  IMT-Advanced (ang. International Mobile Telecommunications-Advanced) – zbiór wymagań określonych przez ITU-R, które muszą być spełnione przez sieci radiowe czwartej generacji. W mediach sieci spełniające te wymagania często określane są jako 4G. Prace nad systemem rozpoczęły się w 2000 roku, kiedy wiadomo już było, że urządzenia mobilne będą generować coraz więcej ruchu internetowego z którym nie poradzą sobie obecne sieci komórkowe.
  iTunes – program odtwarzający pliki dźwiękowe i wideo, produkowany i dystrybuowany przez Apple Inc. Oprogramowanie iTunes jest jedynym interfejsem sklepu muzycznego iTunes Store i zalecanym przez producenta oprogramowaniem do obsługi odtwarzacza iPod, smartfona iPhone oraz tabletu iPad (istnieje alternatywne oprogramowanie do innych systemów operacyjnych, np. GNUpod, GTKPod). Program jest darmowy i może być instalowany na systemach Windows i OS X, a wersje starsze niż 2.0.2 także na komputerach z Mac OS 9 i wcześniejszymi.
  Verizon Wireless - największy operator telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych. Korzysta z sieci CDMA i EV-DO. Obecnie w niektórych większych miastach oferuje dostęp do sieci 4G w technologii LTE. Verizon Wireless jest joint venture Verizon Communications i Vodafone. Siedziba znajduje się w Basking Ridge w stanie New Jersey.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.