IBM 650

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przedni panel IBM 650

IBM 650 – pierwszy komercyjny komputer, był produkowany w zakładach Endicott (N.Y.) w latach 1953–1962.

Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.Encyklopedia Britannica (ang. Encyclopædia Britannica) – najstarsza wydawana do chwili obecnej i najbardziej prestiżowa encyklopedia angielskojęzyczna. Artykuły w niej zamieszczane uważane są powszechnie przez czytelników za obiektywne i wiarygodne.

Pierwszy egzemplarz dostarczono do odbiorcy w Bostonie w 1954 roku. W 1956 roku firma IBM wytwarzała już jeden egzemplarz dziennie. Kosztował około pół miliona dolarów. Zapisywał dziesięciocyfrowe liczby na bębnie magnetycznym. Mógł pomieścić 2000 takich liczb na standardowym bębnie.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. IBM (ang. International Business Machines Corporation; potocznie zwany Big Blue, NYSE: IBM) – jeden z najstarszych koncernów informatycznych.

Wyprodukowano około 2000 jednostek. W 1969 roku został wycofany z rynku.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Oficjalna strona IBM
  • Historia
  • Warto wiedzieć że... beta

    Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

    Reklama