Hrabstwo Susquehanna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Susquehannahrabstwo w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych. Populacja liczy 43 356 mieszkańców (stan według spisu z 2010 roku).

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Powierzchnia hrabstwa to 2155 km² (w tym 26 km² stanowią wody). Gęstość zaludnienia wynosi 20,3 osoby/km².

Miejscowości[ | edytuj kod]

Rozmieszczenie miast i Broughs na mapie hrabstwa

Boroughs[ | edytuj kod]

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Susquehanna County, Pennsylvania Population Census 2010 and 2000 (ang.). CensusViewer. [dostęp 2018-06-13].
Warto wiedzieć że... beta

Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

Reklama