Hrabstwo Nassau (Nowy Jork)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nassauhrabstwo (ang. county) na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork w USA. Populacja wynosi 1 334 544 mieszkańców (stan według spisu z 2000 r.).

East Atlantic Beach – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Nowy Jork, w hrabstwie Nassau, nad Oceanem Atlantyckim. Long Beach - miasto w USA, w stanie Nowy Jork, w hrabstwie Nassau. W 2000 r. miasto to na powierzchni 10,1 km² zamieszkiwało 35 462 osób.

Powierzchnia hrabstwa wynosi 1173 km². Gęstość zaludnienia wynosi 1798,5 osób/km².

Miasta[ | edytuj kod]

 • Glen Cove
 • Hempstead
 • Long Beach
 • North Hempstead
 • Oyster Bay


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Syosset – miasteczko w Hrabstwie Nassau (stan Nowy Jork (stan), USA. Ludność 18 544 (2000 r.). Syosset leżo obok miasta Oyster Bay.
  Na mapach: 40°51′46″N 73°29′41″W/40,862778 -73,494722 Oyster Bay Cove – wieś w Hrabstwie Nassau (stan Nowy Jork (stan), USA. Ludność 2,262 (2000 r.). Wioska Oyster Bay Cove jest północną częścią miasta Oyster Bay.
  Liczba ludności – liczba osób zamieszkujących dany obszar (np. jednostkę osadniczą, jednostkę administracyjną, państwo, kontynent itp.) w danym momencie.
  Farmingdale – wieś w Stanach Zjednoczonych, w hrabstwie Nassau na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork. W zakładach Republic Aviation w Farmingdale podczas II wojny światowej wytwarzane były samoloty P-47 Thunderbolt które wniosły duży wkład w walki powietrzne nad Europą
  Bethpage – jednostka osadnicza w hrabstwie Nassau na Long Island w Stanach Zjednoczonych w stanie Nowy Jork. W zlokalizowanych w Bethpage zakładach Grumman Aircraft, podczas II wojny światowej powstawały podstawowe maszyny pokładowe wojny na Pacyfiku F4F Wildcat, F6F Hellcat i TBF Avenger.
  Oyster Bay - miasto nad zatoką w Stanach Zjednoczonych, w stanie Nowy Jork. 6 stycznia 1919 roku zmarł tam Theodore Roosevelt, były prezydent USA i noblista.

  Reklama