Hrabstwo Miami (Kansas)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Piramida wieku hrabstwa

Hrabstwo Miamihrabstwo położone w Stanach Zjednoczonych w stanie Kansas z siedzibą w mieście Paola. Założone 25 sierpnia 1855 roku.

Hrabstwo Franklin – hrabstwo położone w USA w stanie Kansas z siedzibą w mieście Ottawa. Założone 25 sierpnia 1855 roku. Nazwa Hrabstwa pochodzi od Benjamina Franklina.Hrabstwo Johnson – hrabstwo położone w USA w stanie Kansas z siedzibą w mieście Olathe. Założone 25 sierpnia 1855 roku.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Paola
 • Osawatomie
 • Spring Hill
 • Louisburg
 • Fontana


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Hrabstwo Douglas – hrabstwo położone w USA w stanie Kansas z siedzibą w mieście Lawrence (Kansas). Założone 25 sierpnia 1855 roku. Nazwa Hrabstwa pochodzi od Stephena Douglasa.
  Hrabstwo – tym mianem określa się jednostkę podziału administracyjnego, najczęściej odpowiadającą polskiemu powiatowi. Podział terytorialny na hrabstwa przetrwał do dziś w krajach anglosaskich (ang. shire); m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech (komitat – węg. megye).
  Hrabstwo Linn – hrabstwo położone w USA w stanie Kansas z siedzibą w mieście Mound City. Założone 26 lutego 1867 roku.
  Hrabstwo Anderson - położone w USA w stanie Kansas. Założone 25 sierpnia 1855 roku. Siedziba hrabstwa znajduje się w mieście Garnett.

  Reklama