How Soon Is Now?

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z How Soon is Now?)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

How Soon Is Now?singel brytyjskiego zespołu The Smiths grającego rock alternatywny. Napisana została przez członków The Smiths - Morrisseya oraz gitarzystę Johnny'ego Marra. Pierwotnie wydany na stronie B wraz z inną piosenką: "William, It Was Really Nothing" (1984). "How Soon is Now?" został również wydany na kompilacji albumu Hatful of Hollow oraz na amerykańskiej, kanadyjskiej, australijskiej i brytyjskiej edycji drugiego albumu zespołu: Meat Is Murder (1985).

Czarodziejki (ang. Charmed) – amerykański serial fantasy, którego wszystkie osiem sezonów można było oglądać w telewizji The WB w USA, a w Polsce w telewizji Polsat, Hallmark, SciFi Universal i obecnie na Fox Life. Serial opowiada o najpotężniejszych na świecie dobrych czarodziejkach – siostrach Halliwell. Każda z nich posiada unikalną magiczną siłę, która dojrzewa i rozwija się w ciągu całego ich życia. Razem mieszkają w rodzinnej posiadłości i wykorzystują swe zdolności do walki z demonami i innymi siłami zła, które panoszą się na terenie San Francisco w Kalifornii.Nie wier´, nie bojsia – singiel rosyjskiego zespołu t.A.T.u., wydany w 2003 roku, nagrany w celu reprezentowania Rosji podczas 48. Konkursu Piosenki Eurowizji. Utwór zajął ostatecznie trzecie miejsce w finale, zdobywając 164 punktów.

Cover utworu śpiewany przez Love Spit Love został użyty w ścieżce dźwiękowej do filmu Szkoła czarownic z 1996 roku oraz później jako piosenka tytułowa w serialu Czarodziejki we wszystkich ośmiu sezonach. Utwór na krótko pojawił się w 4 odcinku programu BBC Inside the Human Body.

Covery[ | edytuj kod]

"How Soon Is Now?" był wykonywany przez wielu artystów z aprobatą The Smiths.

Rock alternatywny (ang. alternative rock) – grupa stylów muzyki rockowej powstałych w latach osiemdziesiątych i połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku, głównie na terenie Stanów Zjednoczonych. Gitarowy, niekomercyjny i często nagrywany bez przejmowania się jakością dźwięku rock alternatywny był dokładnym przeciwieństwem większości odmian muzyki popularnej lat osiemdziesiątych z jej cukierkowym brzmieniem syntezatorów i sterylną produkcją nagrań.t.A.T.u. (ros. Тату - Tatu) – rosyjski zespół utworzony przez Julię Wołkową i Lenę Katinę w 1999 r. Od 2005 roku do grupy na stałe dołączył czteroosobowy band. Styl muzyczny zespołu to electronica, rock, pop-rock oraz dance. t.A.T.u. ma na swoim koncie 6 albumów studyjnych, z których pochodzą single takie jak: Nas nie dogoniat, Ja soszła s uma, All the Things She Said, Not Gonna Get Us, All About Us, Gomenasai czy Biełyj płaszczik.

Love Spit Love[ | edytuj kod]

Piosenka wykonana przez Love Spit Love została użyta w ścieżce dźwiękowej do filmu Szkoła czarownic przedstawiającego losu grupy młodych dziewczyn, które odkrywają swoje zdolności. Użyty został również w czołówce serialu Czarodziejki we wszystkich ośmiu sezonach. Utwór znalazł się również w ścieżce dźwiękowej serialu: Charmed: The Soundtrack (2003) oraz jako bonus w drugim soundtracku Charmed: The Book of Shadows (2005).

Julija Olegowna Wołkowa (ros. Юлия Олеговна Волкова, ur. 20 lutego 1985 w Moskwie), znana jako Julia Volkova, piosenkarka i aktorka rosyjska. Ogólnoświatową popularność zyskała, jako połowa rosyjskiego duetu pop-rockowego t.A.T.u. W 2011 roku, po definitywnym zakończeniu działalności grupy, rozpoczęła swoją karierę solową i nagrywanie pierwszych utworów w Europie oraz w Los Angeles.Show Me Love – singel promocyjny duetu t.A.T.u. wysłany tylko do rozgłośni radiowych w Polsce na początku 2003 roku. Taka sytuacja miała miejsce w związku z "kolizją" w wydaniu dwóch pierwszych albumów t.A.T.u. na polskim rynku – rosyjskojęzycznego 200 po wstriecznoj i anglojęzycznego 200 km/h in the Wrong Lane. Oba krążki zostały wypuszczone w 2002 roku w niespełna półrocznej odległości (czerwiec-listopad), spowodowało to brak większego zainteresowania wersją angielską – rosyjski odpowiednik wciąż znajdował się w czołówce notowania OLiS. Polski oddział Universal Music zdecydował się wobec tego nie popełnić podobnego błędu przy doborze singli i na polskim rynku przyspieszono wydanie utworu Show Me Love. Miało to miejsce pomiędzy ogólnoświatową promocją "All the Things She Said" oraz "Not Gonna Get Us" (obie rosyjskie wersje tych piosenek nadal były przebojami w polskich notowaniach, natomiast "Show Me Love" było zupełnie premierowym singlem – rosyjski odpowiednik nie został nigdy oddzielnie wydany).

Snake River Conspiracy[ | edytuj kod]

Utwór wykonała również grupa Snake River Conspiracy grająca rock alternatywny, który znalazł się na ich albumie Sonic Jihad.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

The Smiths – brytyjski zespół rockowy, działający w latach 1982-1987. Grupa opierała się na duecie Morrissey – Johnny Marr i współpracowała z wytwórnią Rough Trade Records. Zespół sprzedał wiele albumów w Wielkiej Brytanii (mimo iż jedynie dwa nagrane przez nich single znalazły się na brytyjskiej liście dziesięciu najlepszych) i był jednym z czołowych przedstawicieli alternatywnego rocka, wywodzących się z brytyjskiej sceny lat osiemdziesiątych. Wywarł wpływ na rozwój gatunku indie, włączając w to tzw. brit pop i zespoły takie jak The Stone Roses, Gene, Radiohead, Blur, Suede, Oasis, The Libertines, Doves. Odnieśli sukces dzięki tekstom Morrisseya oraz muzyce Marra, która w Wielkiej Brytanii przyczyniła się do odrodzenia utworów opartych na gitarowych brzmieniach. W ciągu swojej pięcioletniej działalności zespół wydał cztery albumy studyjne, kilka kompilacji oraz wiele singli.
t.A.T.u. (ros. Тату - Tatu) – rosyjski zespół utworzony przez Julię Wołkową i Lenę Katinę w 1999 r. Od 2005 roku do grupy na stałe dołączył czteroosobowy band. Styl muzyczny zespołu to electronica, rock, pop-rock oraz dance. t.A.T.u. ma na swoim koncie 6 albumów studyjnych, z których pochodzą single takie jak: Nas nie dogoniat, Ja soszła s uma, All the Things She Said, Not Gonna Get Us, All About Us, Gomenasai czy Biełyj płaszczik.
Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
Jelena Siergiejewna Katina (ros. Елена Сергеевна Катина, ur. 4 października 1984 w Moskwie) – piosenkarka rosyjska, razem z Julią Wołkową była wokalistką grupy t.A.T.u.
Ja soszła s uma lub Ya soshla s uma (ros. Я сошла с ума) – debiutancki singel rosyjskiego duetu t.A.T.u. wydany w Rosji po raz pierwszy 19 grudnia 2000 roku. Teledysk do piosenki emitowany był stopniowo przez kolejne stacje telewizyjne w krajach na zachód od Moskwy, aż w końcu w 2002 roku Ja soszła s uma dotarło także do Polski, gdzie odniosło sukces (nie był to jednak pierwszy singel grupy wydany na polskim rynku, wcześniej pojawiło się Nas nie dogoniat).
BBC (skrót od British Broadcasting Corporation, Brytyjska Korporacja Nadawcza) – główny brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, największa tego rodzaju instytucja na świecie.
W nazewnictwie muzycznym, terminy strona A i strona B (ang. A-side i B-side) odnoszą się do dwóch stron 7-calowej płyty gramofonowej, na której single nagrywane były już od lat 50. Nawiązują one do typów utworów umieszczanych na każdej ze stron: główna piosenka znajdowała się na stronie A, zaś strona B (nazywana też „flipside”) zawierała utwór mniej popularny (często nieobecny nawet na longplayach wykonawcy).

Reklama