Homework

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

Homework – debiutancki album studyjny francuskiego duetu Daft Punk, wydany 20 stycznia 1997. Został nagrany w Paryżu. Homework promowało 5 singli, z których dwa - "Da Funk" i "Around the World" - uplasowały się na szczytach list przebojów w wielu krajach i do dziś są jednymi z najpopularniejszych singli grupy.

Daft Punk – francuski duet muzyczny, pochodzący z Paryża, tworzący muzykę elektroniczną na pograniczu gatunku house. Tworzą go: Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter. Charakterystyczną cechą muzyków jest ukrywanie swoich twarzy pod kaskami, co nadaje członkom zespołu oryginalny wygląd.Thomas Bangalter (ur. 3 stycznia 1975) – założyciel zespołu Daft Punk wraz z Guy-Manuel de Homem-Christo. Syn Daniela Vangarde który robił i był producentem muzyki na pograniczu disco, do tej pory produkuje muzykę. Thomas odziedziczył po ojcu pasję do muzyki i sam zaczął ją tworzyć.

Lista utworów[ | edytuj kod]

 1. "Daftendirekt" - 2:44
 2. "WDPK 83.7 FM" - 0:28
 3. "Revolution 909" - 5:26
 4. "Da Funk" - 5:28
 5. "Phœnix" - 4:55
 6. "Fresh" - 4:03
 7. "Around the World" - 7:08
 8. "Rollin' & Scratchin'" - 7:26
 9. "Teachers" 2:52
 10. "High Fidelity" - 6:00
 11. "Rock'n Roll" - 7:32
 12. "Oh Yeah" - 2:00
 13. "Burnin'" - 6:53
 14. "Indo Silver Club" - 4:32
 15. "Alive" - 5:15
 16. "Funk Ad" - 0:50

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Daft Punk - Homework w Discogs.com (ang.)
 • Okładka
 • Burnin’ – jest to instrumentalny utwór francuskiego duetu Daft Punk, pochodzący z debiutanckiej płyty Homework. Był to trzeci singel z albumu, wydany w 1997 roku. Teledysk do utworu został wyreżyserowany przez Seba Janiaka. Później powstał remiks piosenki zatytułowany "Extravaganza", stworzony przez koreański zespół BanYa. Elementy "Burnin’" zostały połączone z piosenką "Too Long" na koncertowym albumie Daft Punk Alive 2007.
  Reklama