Hollywood Records

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hollywood Records – amerykańska wytwórnia płytowa, której właścicielem jest The Walt Disney Company.

Selena Marie Gomez (ur. 22 lipca 1992 w Grand Prairie) – amerykańska aktorka i piosenkarka, która zasłynęła rolą Alex Russo w wyróżnionym nagrodą Emmy serialu Czarodzieje z Waverly Place. Od tego czasu Gomez wystąpiła w szeregu filmów telewizyjnych, włączając w to Kopciuszek: Roztańczona historia, Czarodzieje z Waverly Place: Film i Program ochrony księżniczek, a także zadebiutowała w pełnometrażowym filmie kinowym – Ramona i Beezus.Sofia Carson, właśc. Sofía Daccarett Char (ur. 10 kwietnia 1993) – amerykańska piosenkarka, aktorka i autorka tekstów.

Wytwórnia wydaje głównie muzykę pop oraz rock. Została założona w 1989 roku i początkowo w Stanach Zjednoczonych dystrybuowała ją Elektra Records do 1995 roku, gdy zajął się tym PolyGram, który został kupiony przez Universal Music Group w 1998 roku.

Hollywood Records wydaje albumy takich wykonawców jak:

Hilary Erhard Duff (ur. 28 września 1987 w Houston) – amerykańska aktorka i piosenkarka pop. Aktorka zadebiutowała w filmie Kacper i Wendy w 1998 roku. Jednak sławę przyniosła jej dopiero tytułowa rola w serialu Disneya Lizzie McGuire (2001–2003), który natychmiast stał się hitem. W Polsce emitowany był przez młodzieżową telewizję ZigZap. Po sukcesie jaki odniósł serial, w 2003 do kin trafił pełnometrażowy film opowiadający o dalszych losach bohaterki. Następnie wystąpiła m.in. w popularnym filmie familijnym Fałszywa dwunastka, przygodowym Agent Cody Banks oraz komedii romantycznej Historia Kopciuszka. W 2006 roku zagrała w filmie Dziedziczki u boku swojej starszej siostry Haylie.Beatrice Annika "Bea" Miller (ur. 7 lutego 1999 w Maplewood, New Jersey) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Zajęła 9 miejsce w drugim sezonie amerykańskiej wersji The X Factor. W 2013 roku podpisała kontrakt z Hollywood Records i Syco Music. Jej debiutancki minialbum "Young Blood" został wydany w 2014 roku, a premiera jej debiutanckiego albumu "Not an Apology" miała miejsce 24 lipca 2015.
 • Queen
 • Breaking Benjamin
 • Sabrina Carpenter
 • R5
 • Sofia Carson
 • Forever In Your Mind
 • Bea Miller
 • Alejandro Aranda
 • Zella Day
 • Olivia Holt
 • Martina Stoessel
 • ZZ Ward
 • Jorge Blanco
 • Zendaya
 • Just Sam
 • CB30
 • Wytwórnia wydaje także ścieżki dźwiękowe z filmów Disneya.

  Dla wytwórni w przeszłości nagrywali: Selena Gomez, Hilary Duff, Vanessa Hudgens, Ashley Tisdale, Corbin Bleu, Aly & AJ Grace Potter & Nocturnals, Plain White t’s, Marie Digby, Jesse McCartney, Atreyu, Cheetah Girls, Evans Blue, Hayden Panettiere, Jonas Brothers, Miley Cyrus, Demi Lovato.

  Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.PolyGram – holenderska wytwórnia płytowa, powstała w 1962 w ramach firmy Philips Records, utworzonej z powołanego w końcu lat 40. XX wieku przedsiębiorstwa Philips Phonografische Industrie (PPI), należącego do koncernu Philips. Wytwórnia działała nieprzerwanie przez ponad trzydzieści lat, w tym na rynku polskim (jako PolyGram Polska), w maju 1999 została sprzedana spółce Seagram, która następnie weszła w skład Universal Music Group.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Walt Disney Records
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona (ang.)
 • 78violet (wcześniej Aly & AJ) – to zespół tworzony przez siostry pochodzące z Torrance (Stany Zjednoczone), Alyson Renae "Aly" Michalka oraz Amanda Joy "AJ" Michalka. Obie urodziły się w Kalifornii, ale większość dzieciństwa spędziły w Seattle. Obie są aktorkami, piosenkarkami, gitarzystkami, piszą teksty i muzykę.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Warto wiedzieć że... beta

  Corbin Bleu, właściwie Corbin Bleu Reivers (ur. 21 lutego 1989 w Nowym Jorku) – amerykański aktor, model, tancerz i piosenkarz.
  Breaking Benjamin – amerykański zespół rockowy założony w 1999 roku w Wilkes-Barre w Pensylwanii, który zaczęli śpiewać jego członkowie np: Benjamin Burnley, Jasen Rauch, Aaron Bruch i wielu innych członków. Ich muzyka to połączenie wielu stylów, m.in. hard rock, post grunge i metal alternatywny.
  Vanessa Anne Hudgens (ur. 14 grudnia 1988 w Salinas) – amerykańska aktorka, piosenkarka, modelka, tancerka i producentka. Znana z roli Gabrielli Montez w serii filmów High School Musical.
  Sabrina Carpenter (ur. 11 maja 1999 w Lehigh Valley) – amerykańska aktorka i piosenkarka. Najbardziej znana z roli Mai Hart w serialu wytwórni Disney Channel Original Series – Dziewczyna poznaje świat.W kwietniu wydała swój pierwszy album Eyes Wide Open.
  Jorge Blanco Güereña (ur. 19 grudnia 1991 w Guadalajarze) – meksykański piosenkarz i aktor. Gra Leóna w argentyńskim serialu Violetta produkcji Disney Channel.
  Ashley Michelle Tisdale (ur. 2 lipca 1985 w Deal, w stanie New Jersey) – amerykańska aktorka, piosenkarka i producentka telewizyjna. Jej pierwszą dużą rolą była Maddie Fitzpatrick w serialu Disneya Nie ma to jak hotel. Po tym sukcesie zagrała w serii High School Musical jako Sharpay Evans. Przeszła do muzycznej historii będąc pierwszą kobietą, która zadebiutowała na Billboard Hot 100 jednocześnie z dwiema piosenkami.
  Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.

  Reklama