Hollywood Hills

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hollywood Hills – obszar położony w Los Angeles, Kalifornia, stanowiący część niskiego łańcucha górskiego Santa Monica, oddalony od centrum miasta o ok. 16 km.

South Los Angeles, znane także pod nazwą South Central, jest to region hrabstwa Los Angeles o powierzchni 51,08 mil kwadratowych i obejmujący dwadzieścia pięć dzielnic miasta Los Angeles i trzy obszary niemunicypalne.Matthew Langford Perry (ur. 19 sierpnia 1969 w Williamstown) – amerykańsko-kanadyjski aktor, najbardziej znany dzięki roli Chandlera Binga w serialu telewizyjnym Przyjaciele (1994–2004).

Znajduje się na nim Hollywood Sign.

Znani ludzie mieszkający w Hollywood Hills[ | edytuj kod]

 • Earle D. Baker (1888- 1969) - członek Los Angeles City Council, mieszkał na Hollywood Hills.
 • Ashton Kutcher - aktor, mieszka w domu na ulicy Arrow Drive 3000.
 • Nene Leakes - celebrytka telewizyjna i aktorka, wynajmuje dom na Hollywood Hills.
 • Jeese Metcalf - aktor, który razem z narzeczoną Carą Santaną nabył dom na Hollywood Hills 1925 w lutym 2013 roku.
 • Matthew Perry - aktor, w roku 2013 sprzedał swoją posiadłość na Hollywood Hills w pobliżu Runyon Canyon i zachował swój drugi dom w Hollywood Hills położony blisko Bird Streets.
 • Tyler Perry - aktor, scenarzysta i reżyser i producent, w październiku 2012 sprzedał swoją posiadłość w Hollywood Hills, którą kupił w roku 2006.
 • Ryan Philippe - aktor, zakupił dom w Hollywood Hills w roku 2008, po rozwodzie z Reese Whitterspooon i sprzedał go w marcu 2013 roku.
 • Sage Stallone - aktor, syn Sylvestra Stallone'a, został znaleziony martwy w dniu 13 lipca 2012 roku w swym mieszkaniu w Hollywood Hills, w bloku nr 8100 na Mulholland Terrace w pobliżu skrzyżowania Mulholland Drive na Laurel Canyon Boulevard.
 • Robert Stevenson i Peggy Stevenson - członkowie Los Angeles City Council, żyli na Hollywood Hills.
 • Kanye West - raper.
 • Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.Góry Santa Monica - niewysokie pasmo górskie w Ameryce Północnej, na obszarze Stanów Zjednoczonych w Kalifornii położone równoleżnikowo nad Oceanem Spokojnym na północny zachód od Los Angeles. Długość pasma to ok. 40 km, najwyższy szczyt, Sandstone Peak, ma 948 m n.p.m.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Christopher Ashton Kutcher (ur. 7 lutego 1978 roku w Cedar Rapids) – amerykański aktor, producent, scenarzysta filmowy i telewizyjny, model.
  Tyler Perry (ur. 13 września 1969 w Nowym Orleanie) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. W 2011 „Forbes” wymienił go jako najlepiej opłacanego człowieka w branży rozrywkowej, zarabiającego 130 mln dolarów od maja 2010 do maja 2011.
  Michael Sylvester Enzio Stallone (ur. 6 lipca 1946 w Nowym Jorku) – amerykański aktor, reżyser i scenarzysta, jeden z największych międzynarodowych gwiazdorów, światowa ikona machismo i Hollywood; zagrał m.in. dwie role, które stały się częścią amerykańskiej kultury – legendę boksu Rocky’ego Balboa oraz żołnierza Johna Rambo.
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  Hollywood Sign – punkt orientacyjny w Hollywood Hills, Mount Lee, góry Santa Monica w Los Angeles, Kalifornia. Jest to biały, wysoki na 14 metrów i długi na 110 metrów napis „HOLLYWOOD”. Został zaprojektowany przez Thomasa Fiska Goffa, a postawiony w 1923 roku, jako reklama budowanego niedaleko osiedla mieszkaniowego "HOLLYWOODLAND" (i taki też był pierwotnie napis). Hollywood Sign często pada ofiarą wandalizmów.
  Miasto Los Angeles znajduje się w południowym regionie przybrzeżnym w stanie Kalifornia w Stany Zjednoczone. Miasto posiada kilka głównych regionów, które składają się z ponad 144 zróżnicowanych demograficznie dzielnic.
  Sage Moonblood Stallone (ur. 5 maja 1976 w Los Angeles, zm. 13 lipca 2012 w Studio City) – amerykański aktor, reżyser i producent filmowy. Był synem Sylvestra Stallone.

  Reklama