Holbrook (Arizona)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Holbrook – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Arizona, stolica hrabstwa Navajo. W 2010 liczyło 5053 mieszkańców, a przez 10 lat od 2000 roku liczba mieszkańców zwiększyła się 2,8%. Miasto leży na skraju Pustyni Pstrej.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Holbrook, Arizona, Population Census 2010 and 2000 (ang.). CensusViewer. [dostęp 2016-01-19].
  2. Painted Desert, Desert, Arizona, United States (ang.). Encyclopædia Britannica. [dostęp 2017-01-19].
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
Warto wiedzieć że... beta

Hrabstwo Navajo – hrabstwo w USA w północno-zachodniej części stanu Arizona. W roku 2010 liczba ludności wyniosła 107 449. Stolicą jest Holbrook. Nazwane na cześć Indian Nawahów (ang. Navajo).
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

Reklama