Hertsmere

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hertsmeredystrykt w hrabstwie Hertfordshire w Anglii.

Ridge – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Hertsmere. Leży 17 km na południowy zachód od miasta Hertford i 21 km na północ od centrum Londynu.Elstree – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Hertsmere. Leży 24 km na południowy zachód od miasta Hertford i 19 km na północny zachód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 4765 mieszkańców.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Borehamwood
 • Bushey
 • Potters Bar
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Aldenham, Elstree, Letchmore Heath, Radlett, Ridge, Shenley, South Mimms, Well End.

  Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).Hertfordshire (popularnie Herts) – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East of England, położone na północ od Londynu, będące jednym z tzw. Home Counties.
  Well End – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Hertsmere. Leży 19 km na południowy zachód od miasta Hertford i 21 km na północny zachód od centrum Londynu.Bushey – miasto w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Hertsmere. Leży 26 km na południowy zachód od miasta Hertford i 23 km na północny zachód od centrum Londynu. Miasto liczy 24 000 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Radlett – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Hertsmere. Leży 21 km na południowy zachód od miasta Hertford i 24 km na północny zachód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 8034 mieszkańców.
  Potters Bar – miasto w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Hertsmere. Leży 13 km na południowy zachód od miasta Hertford i 22 km na północ od centrum Londynu. W 2001 miasto liczyło 21 618 mieszkańców.
  Shenley – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Hertsmere. Leży 19 km na południowy zachód od miasta Hertford i 24 km na północny zachód od centrum Londynu.
  Aldenham – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Hertsmere. Leży 24 km na południowy zachód od miasta Hertford i 25 km na północny zachód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 373 mieszkańców.

  Reklama