• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Herosi - serial telewizyjny  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Strajk scenarzystów w Stanach Zjednoczonych (listopad 2007– luty 2008) - strajk scenarzystów zrzeszonych w organizacjach Writers Guild of America, East (WGAE) oraz Writers Guild of America, West (WGAW) rozpoczęty 5 listopada 2007 roku.Hayden Lesley Panettiere (ur. 21 sierpnia 1989) – amerykańska aktorka telewizyjna, filmowa i głosowa, modelka i piosenkarka.
  Aktorzy występujący w serialu, ComicCon 2008

  Herosi (ang. Heroes) – amerykański serial fantastyczno-naukowy stworzony przez Tima Kringa. Premiera serialu odbyła się 25 września 2006 roku na antenie stacji NBC. Serial opowiada historię ludzi, którzy odkrywają w sobie niesamowite zdolności, jak telepatia, umiejętność podróżowania w czasie czy latania.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.David Anders, właściwie David Anders Holt (ur. 11 marca 1981 w Grants Pass w Oregon) – amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, najlepiej znany jako Julian Sark z serialu Agentka o stu twarzach (Alias).

  Gdy serial zadebiutował w Stanach Zjednoczonych był najchętniej oglądanym programem telewizyjnym, przyciągając 14,3 miliona widzów, zdobywając tym samym największą widownię przy odcinku premierowym w stacji NBC od pięciu lat. 6 października 2006 roku dyrektor NBC Entertainment Kevin Reilly ogłosił, że serial Herosi zostanie nadany w całości. 17 stycznia 2007 Reilly ogłosił, że zostanie wyemitowany również drugi sezon serialu Herosi, którego premiera miała miejsce 24 września 2007 roku. Planowano stworzenie spin-offu serii, Heroes: Origins, który miał zawierać sześć odcinków, jednak projekt zawieszono z powodu strajku scenarzystów w Hollywood. Ostatni odcinek Herosów wyemitowano 8 lutego 2010. Telewizja NBC zdecydowała o zakończeniu produkcji serialu z powodu niskiej oglądalności czwartego sezonu.

  Kristen Anne Bell (ur. 18 lipca 1980 w Detroit) – amerykańska aktorka telewizyjna i teatralna polsko-szkockiego pochodzenia.Milo Anthony Ventimiglia (ur. 8 lipca 1977 w Anaheim) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy, okazjonalnie także producent i reżyser.

  W Polsce serial emitowany był na kanale Fox Polska oraz TVP1.

  23 lutego 2014 roku stacja NBC zamówiła limitowana serię Heroes Reborn. W Polsce seria ta jest dostępna w kolekcji VOD seriale+ platformy cyfrowej nc+.

  Główna obsada[ | edytuj kod]

   Osobny artykuł: Lista postaci serialu Herosi.
 • Jack Coleman jako Noah Bennet, przybrany ojciec Claire, którego znakiem rozpoznawczym są rogowe okulary. Nie posiada żadnych nadludzkich zdolności. Jest jednym z pracowników Firmy.
 • Noah Gray-Cabey jako Micah Sanders, niezwykle zaradny, 10-letni syn Nikki i D.L.'a. Mieszka razem z matką w Nevadzie. Jego mocą jest oddziaływanie na przedmioty elektryczne.
 • Greg Grunberg jako Matt Parkman, policjant z aspiracjami na detektywa mieszkający w Los Angeles. Jego zdolnością jest telepatia. Ma żonę Janice, z którą ma trudną relację.
 • Masi Oka jako Hiro Nakamura, Japończyk z Tokio, pracujący jako programista w firmie swego ojca. Hiro ma za zadanie w przyszłości odziedziczyć rodzinną firmę, lecz wierzy, że ma inną misję do wykonania. Jego mocą jest teleportacja i manipulacja czasem, a jego najlepszym przyjacielem jest Ando Masahashi. Jest synem jednego z założycieli Firmy.
 • Sendhil Ramamurthy jako Mohinder Suresh, genetyk, syn zabitego przez Sylara Chandry Suresha. Nie umie się pogodzić z jego śmiercią, szuka więc odpowiedzi na pytania postawione przez ojca, w które jednak zawsze powątpiewał. Jego krew jest antidotum na wirus o nazwie Shanti.
 • Cristine Rose jako Angela Petrelli, żona Arthura, matka Nathana i Petera oraz biologiczna babcia Claire Bennet. Ma zdolność prekognicji przez prorocze sny, co jednak nie zostaje ujawnione aż do trzeciego sezonu. Angela jest jednym z dwunastu założycieli Firmy.
 • Hayden Panettiere jako Claire Bennet, szesnastoletnia cheerleaderka z liceum Union Wells mieszkająca w Odessie, w Teksasie. Jej mocą jest samoregeneracja tkanek. Jest adoptowaną córką Sandry i Noah Bennet, ma także brata Lyle'a, choć jej biologicznymi rodzicami są Meredith Gordon i Nathan Petrelli.
 • Milo Ventimiglia jako Peter Petrelli, pielęgniarz z Nowego Jorku, którego dręczą sny, w których lata. Jego zdolnością jest naśladowanie zdolności innych. Jest człowiekiem wrażliwym i troskliwym, wierzy, że jest stworzony do wielkich rzeczy. Nie bacząc na niebezpieczeństwo gotów jest wypełnić swoje przeznaczenie, od czego często odwodzi go racjonalny brat Nathan. Jest synem Angeli i Arthura Petrellich oraz wujkiem Claire Bennet.
 • Adrian Pasdar jako Nathan Petrelli, kandydujący do kongresu brat Petera. W przeciwieństwie do brata cechuje go racjonalizm, który nakazuje mu odrzucać nadnaturalne zdolności. Potrafi latać. Jest żonaty z Heidi, z którą ma dwóch synów: Simona i Monty’ego. Jego nieślubną córką jest Claire Bennet, której matką jest Meredith Gordon.
 • Ali Larter jako Nikki Sanders, 33-latka pochodząca z Las Vegas w Nevadzie. Ma podwójną osobowość (alter ego Jessicę) oraz nadludzką siłę. Jest żoną D.L. Hawkinsa i matką Micah.
 • Santiago Cabrera jako Isaac Mendez, malarz z Nowego Jorku. Jego zdolnością jest prekognicja – potrafi (początkowo tylko w narkotycznym transie) malować przyszłość. Jest autorem komiksu 9th Wonders!, który opowiada o innych bohaterach pojawiających się w serialu.
 • Tawny Cypress jako Simone Deveaux, początkowo dziewczyna Isaaka. Prowadzi galerię, w której sprzedaje jego obrazy. W niedługim czasie rzuca go z powodu jego uzależnienia.
 • Leonard Roberts jako D. L. Hawkins, mąż Nikki Sanders i ojciec Micah. Zbiegły więzień, który jednak nie popełnił zbrodni za którą trafił do więzienia. Potrafi przenikać przez przedmioty, zarówno organiczne jak i nieorganiczne.
 • James Kyson Lee jako Ando Masahashi, programista w firmie Yamagato Industries, przyjaciel i towarzysz Hiro Nakamury, któremu pomaga ratować świat. Nie posiada wyjątkowych zdolności.
 • Zachary Quinto jako Sylar, który naprawdę nazywa się Gabriel Gray. Posiada nieodpartą żądzę zdobywania wiedzy o działaniu osób posiadających moc. Rozcina głowę osoby, która go zaciekawiła, by sprawdzić w jaki sposób pracuje i tym samym posiąść nowe umiejętności.
 • David Anders jako Adam Monroe, ma tak dobrze rozwinięte zdolności regeneracji, że uczyniły go one nieśmiertelnym. Fundator Firmy.
 • Kristen Bell jako Elle Bishop, 24-latka pochodząca z Toledo w Ohio. Potrafi tworzyć, kontrolować i absorbować pole elektryczne. Jest agentką Firmy i córką Boba Bishopa, obecnego jej dyrektora.
 • Dania Ramírez jako Maya Herrera, młoda dziewczyna poszukiwana za masowe morderstwo, które popełniła niechcący - nie potrafi panować nad swoją zdolnością, która w chwilach strachu zabija wszystkich w pobliżu. Razem z bratem Alejandro próbuje przedostać się do USA, gdzie chce spotkać się z doktorem Chandrą Sureshem, by pomógł jej zrozumieć jej zdolności.
 • Dana Davis jako Monica Dawson, siostrzenica D. L.'a i starsza kuzynka Micah mieszkająca w Nowym Orleanie w stanie Luizjana. Jej zdolnością jest adaptacyjna pamięć mięśniowa – potrafi zapamiętać i wykorzystać każdą akcję fizyczną, którą wcześniej zobaczyła, na przykład w telewizji. Pracuje w restauracji.
 • Ali Larter jako Tracy Strauss, bliźniacza siostra Nikki Sanders. Utrzymuje bliższe stosunki z Nathanem Petrellim, który uratował jej życie. Jej zdolnością jest zamrażanie.
 • Robert Knepper jako Samuel Sullivan
 • Fox Polska – kanał telewizyjny, emitujący amerykańskie seriale produkowane przez wytwórnie z Hollywood m.in. przez 20th Century Fox Television.Odessa - miasto w USA, w zachodniej części stanu Teksas, na południowym krańcu wyżyny Llano Estacado. Około 97 tys. mieszkańców.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Spin-off (ang. produkt uboczny) – w terminologii związanej z produkcją filmową, telewizyjną i grami komputerowymi jest to określenie nowego produktu powstałego na bazie dużej popularności bohaterów lub wątków produkcji oryginalnych. Spin-off występuje też w książkach i komiksach, głównie amerykańskich, rzadziej w japońskich - najczęściej prezentuje wtedy przygody drugoplanowych bohaterów serii pierwotnej, rozwijając wątki poboczne.
  Akcja – całość zdarzeń przedstawionych w utworze. Składają się na nią wszystkie wątki: główne, poboczne i epizodyczne. Akcja obejmuje wyłącznie wydarzenia, których jesteśmy "bezpośrednimi" uczestnikami, czytając utwór. Do akcji nie zaliczają się wspomnienia i retrospekcje. Części akcji: ekspozycja, zawiązanie akcji, rozwinięcie, punkt kulminacyjny, rozwiązanie akcji i poakcja.
  Ali Larter (ur. 28 lutego 1976 w Cherry Hill) – amerykańska aktorka i modelka. Grała m.in. w filmach: Legalna blondynka, Oszukać przeznaczenie i Resident Evil: Zagłada.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Sendhil Ramamurthy, właściwie Sendhil Amithab Ramamurthy (ur. 17 maja 1974 w Chicago, w stanie Illinois) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy.
  NBC (od National Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna (pierwotnie radiowa) z siedzibą w Rockefeller Center, Nowy Jork. Jest częścią medialnego koncernu NBCUniversal. Dostarcza audycji ponad 200 amerykańskim stacjom telewizyjnym. Właściciel sieci, NBCUniversal, od 2011 roku należy w 51% do firmy Comcast, zaś 49% nadal do GE.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.724 sek.