Hard trance

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox.gatunekmuzyki-blues .naglowek{background:cornflowerblue;color:white}.mw-parser-output .infobox.gatunekmuzyki-country .naglowek{background:#b17d53;color:white}.mw-parser-output .infobox.gatunekmuzyki-disco .naglowek{background:deeppink;color:white}.mw-parser-output .infobox.gatunekmuzyki-electronic .naglowek{background:#EAECF0;color:black}.mw-parser-output .infobox.gatunekmuzyki-hip-hop .naglowek{background:darkblue;color:white}.mw-parser-output .infobox.gatunekmuzyki-pop .naglowek{background:lightskyblue;color:black}.mw-parser-output .infobox.gatunekmuzyki-rock .naglowek{background:firebrick;color:white}.mw-parser-output .infobox.gatunekmuzyki-reggae .naglowek{background:green;color:white}.mw-parser-output .infobox.gatunekmuzyki-ska .naglowek{background:green;color:white}.mw-parser-output .infobox.gatunekmuzyki-soul .naglowek{background:darkorange;color:black}.mw-parser-output .infobox.gatunekmuzyki-metal .naglowek{background:black;color:white}.mw-parser-output .infobox.gatunekmuzyki-jazz .naglowek{background:pink;color:black}.mw-parser-output .infobox.gatunekmuzyki-inne .naglowek{background:#EAECF0;color:black}

Hard trance – gatunek muzyki pochodzącej od trance będący odmianą muzyki hard dance, który powstał w Niemczech w pierwszej połowie lat 90. XX wieku i jest jedną z najstarszych form trance'u. Była to jedna z najczęstszych form trance całej dekady, charakteryzuje się silną stopą, bardzo suchym i ciężkim dźwiękiem.

Charakterystyka[ | edytuj kod]

Muzyka hard trance różni się od klasycznego trance'u naciskiem na twardsze dźwięki oraz sample typu acid. Beat jest bardzo silny i użyte syntezatory lub pady są prostsze, jednak nadal zachowują swój melodyjny, podobny do trance'u charakter. Tempo waha się od 140 do 160 uderzeń na minutę. Utwór Jones & Stephenson, „The First Rebirth” był jednym z pierwszych hardtrance'owych utworów, jakie kiedykolwiek powstały.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  • Przewodnik po muzyce elektronicznej – Electronic Music Guide (ang.). techno.org. [dostęp 2012-07-25].
  • Reklama