• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hard Rock Hallelujah  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.

  Hard Rock Hallelujah – piosenka fińskiego zespołu Lordi, którą to zespół zwyciężył Eurowizję w 2006 roku. Wcześniej, w tym samym roku, pojawił się także singel zespołu pod tym samym tytułem. Utwór ten zdobył na Eurowizji dwieście dziewięćdziesiąt dwa punkty, co do 2009 roku było najwyższym wynikiem w historii konkursu. Jest także najpopularniejszym fińskim utworem zaprezentowanym na Eurowizji w ciągu czterdziestu pięciu lat.

  Lordi – fińska grupa muzyczna założona w 1996 roku, zwycięzca 51. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem "Hard Rock Hallelujah".Konkurs Piosenki Eurowizji (ang. Eurovision Song Contest (ESC), fr. Concours Eurovision de la Chanson, potocznie Eurowizja) – organizowany od 1956 roku coroczny festiwal muzyczny, w którym udział biorą przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Do 1994 roku organizowany był w marcu, kwietniu lub w maju. Od 1995 roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w maju (najczęściej w drugiej połowie maja).

  Piosenka utrzymana jest w stylu power metalu lat 80. i opowiada o zagrożeniu arockalipsą. W tekście wokalista przekonuje, aby przygotować się do dnia rockoningu.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. „Hard Rock Hallelujah” (Eurowizyjno-Radiowa Edycja) – 3:00
  2. „Hard Rock Hallelujah” (Albumowa Wersja) – 4:07
  3. „Mr. Killjoy” – 3:24


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Zombie (żywy trup, umarlak) – fikcyjna nieumarła istota popularna szczególnie w horrorach. Słowo zombie pochodzi prawdopodobnie od afrykańskiego zumbi (fetysz w języku kikongo) lub od nzambi (bóg w języku kimbundu), w Polsce przejęte zostało ono z języka angielskiego; spotkać można się także ze spolszczoną formą zombi. Termin ten rozpowszechnił William Seabrook pod koniec lat 20. XX wieku w swojej książce The Magic Island.
  AC/DC – australijski zespół hardrockowy założony w Sydney w 1973 roku przez braci Angusa i Malcolma Youngów. Zespół jest uznawany m.in. za pioniera muzyki hardrockowej i heavymetalowej wraz z grupami Black Sabbath i Led Zeppelin. Członkowie zespołu, mimo wszystko, zawsze klasyfikowali swoją muzykę jako "rock & roll".
  Cheerleading (ang. przewodzenie dopingowaniu) – zorganizowane układy składające się z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji wykonywane w celu kibicowania zespołom sportowym w czasie meczów. Także osobna dyscyplina sportu. Cheerleading najpopularniejszy jest w USA, ale przyjął się też w wielu innych krajach.
  Walkman – przenośny, zminiaturyzowany magnetofon kasetowy, odporny na wstrząsy i nieposiadający głośników lecz wyłącznie słuchawki, niektóre trochę większe modele posiadały też wbudowany mały głośnik umożliwiający słuchanie bez użycia słuchawek.
  Tomi Petteri Putaansuu, szerzej znany jako Mr. Lordi (ur. 15 lutego 1974 w Rovaniemi) — fiński muzyk rockowy, założyciel, wokalista i autor tekstów zespołu Lordi. Zajmuje się także rysowaniem scenorysów oraz komiksów.
  Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
  Twisted Sister – amerykański glammetalowy zespół powstały w Nowym Jorku, znany z humorystycznych teledysków często emitowanych w MTV w latach 80. Grupę założył gitarzysta Jay Jay French, natomiast wszystkie piosenki formacji zostały napisane przez wokalistę Dee Snidera. W swojej muzyce połączyli elementy teatralnego shock rocka spod znaku Alice’a Coopera, glamowy styl takich zespołów jak New York Dolls i zastosowanie makijażu na wzór grupy KISS.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.722 sek.