Hanky Panky (singel Madonny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hanky Panky – drugi singel amerykańskiej piosenkarki Madonny promujący album I'm Breathless będący ścieżką dźwiękową do filmu Dick Tracy. Nagranie spotkało się z pozytywnymi ocenami krytyków muzycznych, którzy w głównej mierze chwalili jego treść liryczną. Singel dotarł do pierwszej piątki w takich krajach jak Australia, Irlandia, Włochy, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Jednocześnie wspiął się na pierwsze miejsce listy przebojów w Finlandii.

Blond Ambition World Tour – trzecia trasa koncertowa Madonny. W ramach trasy odbyło się 57 koncertów w 27 miastach Azji (Japonia), Ameryki Północnej i Europy. Trasa wywoływała wiele kontrowersji, co spowodowane było łączeniem przez Madonnę elementów religijnych i seksualnych. Magazyn Rolling Stone docenił wysiłek Madonny i ogłosił Blond Ambition Tour najlepszą trasą koncertową 1990 roku.Dick Tracy − amerykański kryminał z 1990 roku na podstawie komiksu Chestera Goulda. Film otrzymał pozytywne recenzje i okazał się dużym sukcesem kasowym. Film ten jest również pierwszym filmem z cyfrowym dźwiękiem.

Madonna wykonywała utwór podczas trasy Blond Ambition w 1990 i Re-Invention w 2004.

Piosenka została wykorzystana w serialu Ally McBeal z 1997.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Okładka
  • Dyskografia amerykańskiej piosenkarki popowej Madonny składa się z siedemdziesięciu sześciu singli oficjalnych (w tym dwóch gościnnych) i dziewięciu promocyjnych, oraz trzynastu innych nagrań (wykonywanych lub napisanych przez Madonnę). Single artystki były wydawane przez Warner Bros., w tym przez jego oddziały: Sire Records i Maverick Records.
    Reklama