Ha-Kochaw Ha-Ba

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nadav Guedj, zwycięzca drugiej edycji konkursu podczas konferencji prasowej 60. Konkursu Piosenki Eurowizji (2015)
IMRI, zwycięzca czwartej edycji podczas próby generalnej do drugiego półfinału 62. Konkursu Piosenki Eurowizji (2017)
Netta, zwyciężczyni piątej edycji podczas próby do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji (2018)

Ha-Kochaw Ha-Ba (hebr. ‏הכוכב הבא‎; pol. Następna gwiazda), od trzeciego do siódmego sezonu pod nazwą Ha-Kochaw Ha-Ba L'Eurowizjon (hebr. ‏הכוכב הבא לאירוויזיון‎) – izraelski talent show. Jest kontynuacją programu Kochaw Nolad (pol. Narodziny Gwiazdy). Program w dużej mierze polega na głosowaniu widzowni oglądającej w czasie nadawania, jest nagrywany na żywo. Od drugiego (2014–2015) do siódmego (2019–2020) sezonu był używany jako izraelskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji.

Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union, w skrócie EBU), (franc. Union européenne de radio-télévision, w skrócie UER), nazywana także Eurowizją, powstała w 1950 roku jako organizacja skupiająca publiczne (niekomercyjne) stacje radiowe i telewizyjne Europy Zachodniej w celu wymiany realizowanych programów i wspólnej produkcji audycji dla widzów w wielu krajach. W socjalistycznej Europie Wschodniej powstała kilkanaście lat później konkurencyjna instytucja - Międzynarodowa Organizacja Radia i Telewizji (Interwizja). Polskie Radio i Telewizja należały do Interwizji. W latach 70. XX wieku Festiwal w Sopocie miał nawet formułę "Festiwalu Interwizji", odpowiednika Konkursu Piosenki Eurowizji.Imri Ziw, znany również jako IMRI (hebr. ‏אימרי זיו‎; ur. 12 września 1991 w Hod ha-Szaron) – izraelski piosenkarz, reprezentant Izraela podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2017 roku.

Format[ | edytuj kod]

Na początku sezonu każdy zawodnik jest proszony o wykonanie znanej piosenki przed komisją jurorską. Po wykonaniu utworu jurorzy głosują, czy uczestnik przejdzie do kolejnego etapu. Jeśli nie są pewni decyzji, zawodnik musi wykonać inną piosenkę, a następnie zostaje podjęta decyzja.

Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Talent show – typ telewizyjnych programów rozrywkowych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Najczęściej programy takie polegają na tym, że uczestnicy przez pewien czas ćwiczą pod okiem specjalistów swoje talenty, aby pokazać je następnie w wersji udoskonalonej publiczności. Programy takie mają postać konkursu. Najczęściej istotą programu jest postawienie widza w roli jurora. Z reguły talent show nadawane są na żywo.

W kolejnej rundzie uczestnik śpiewa przed publicznością, która głosuje poprzez aplikację MakoTV i decyduje, czy zawodnik ma przejść dalej. Do awansu potrzebuje 70% głosów. Kilka dodatkowych procentów mogą przyznać jurorzy.

Do trzeciego etapu przechodzi 14 uczestników, którzy poddawani są ocenie jurorów i telewidzów. Do finału programu przechodzi czterech najwyżej ocenionych zawodników. Zwycięzcą zostanie uczestnik z największym poparciem głosujących.

63. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 8, 10 i 12 maja 2018 roku w Altice Arena w Lizbonie. Organizatorem konkursu będą Europejska Unia Nadawców (EBU) i portugalski nadawca publiczny Rádio e Televisão de Portugal (RTP). Będzie to pierwszy konkurs zorganizowany w Portugalii.Język hebrajski (hebr. עִבְרִית, trb. iwrit) – język z grupy kananejskiej języków semickich, należący do afroazjatyckiej rodziny językowej, zapisywany alfabetem hebrajskim.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Izrael uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1973 roku. Od czasu debiutu festiwalem w kraju zajmuje się izraelski nadawca publiczny Israel Broadcasting Authority (IBA).
Netta Barzilaj (hebr. ‏נטע ברזילי‎), również Netta (ur. 22 stycznia 1993 w Hod ha-Szaron) – izraelska piosenkarka i gitarzystka, zwyciężczyni 63. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Reklama