• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • HTML5 Canvas  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Renderowanie (od ang. rendering) – przedstawienie informacji zawartych w dokumencie elektronicznym w formie najbardziej właściwej dla danego środowiska (np. wizualnie, w tym na ekranie i w druku, czy dźwiękowo). Mechanizm odpowiedzialny w programie komputerowym za renderowanie nazywa się mechanizmem renderującym (ang. rendering engine, czasem silnik renderujący) lub rendererem (z ang.).Mozilla Firefox – otwarta przeglądarka internetowa oparta na silniku Gecko, stworzona i rozwijana przez Korporację Mozilla oraz ochotników. Obecnie zajmuje trzecią pozycję (z udziałem 18,11% w październiku 2013) w rankingu najpopularniejszych przeglądarek na świecie pod względem liczby użytkowników oraz pierwszą w Polsce z udziałem w wysokości 39,78% (dane z okresu 21–27.10.2013).
  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]
 • HTML/Elements/canvas na w3.org/wiki (ang.)
 • Canvas na Mozilla Developer Network (ang.)
 • Elementy HTML5 Canvas (ang.)
 • HTML5 canvas na w3schools (ang.)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. HTMLCanvasElement (ang.). Mozilla Developer Network, 2011. [dostęp 2011-07-22].
  2. Nowa metoda śledzenia online, której łatwo nie zablokujesz - canvas fingerprinting, Marcin Maj, 2014-07-22 w Dziennik Internautów Bezpieczeństwo.
  3. HTML5 umożliwia śledzenie użytkowników przez reklamodawców, Paweł Pieczyrak, 2014-07-23 w Pure PC.
  4. Canvas fingerprinting, czyli jak śledzi cię twoja przeglądarka, Hubert Taler, 2014-07-25 w SPIDER'S WEB.
  5. Jak cię śledzą w internecie, Krzysztof Daszkiewicz i Peter Stelzel-Morawietz, 2015-01-07 w PCWorld
  Konqueror – zintegrowana przeglądarka internetowa i menedżer plików wchodząca w skład środowiska KDE systemów operacyjnych Unix, Linux i Windows. Wchodzi w skład KDEBase.HTML (ang. HyperText Markup Language) – hipertekstowy język znaczników, obecnie szeroko wykorzystywany do tworzenia stron internetowych.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Internet Explorer, IE (oficjalnie Windows Internet Explorer; dawniej Microsoft Internet Explorer, MSIE) – przeglądarka internetowa (dosł. Eksplorator Internetu), produkt amerykańskiej firmy Microsoft.
  Safari – przeglądarka internetowa stworzona przez firmę Apple dla systemu operacyjnego OS X, a od 11 czerwca 2007 także darmowo udostępniana użytkownikom konkurencyjnych systemów operacyjnych Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows 7. Safari jest również wbudowaną przeglądarką w iPhonie, iPodzie touch i iPadzie.
  HTML 5 – język wykorzystywany do tworzenia i prezentowania stron internetowych www. Jest rozwinięciem języka HTML 4 i jego XML-owej odmiany (XHTML 1), opracowywane w ramach prac grupy roboczej WHATWG (Web Hypertext Application Technology Working Group) i W3C.
  AddThis – amerykańska firma technologiczna z siedzibą w Viennie w stanie Wirginia. Firma prowadzi serwis społecznościowy AddThis.com, który można zintegrować ze stroną internetową za pomocą widżetu internetowego. Po dodaniu widgetu użytkownicy witryny mogą utworzyć zakładkę do elementu, korzystając z różnych usług, takich jak Facebook, MySpace, Google Bookmarks, Pinterest i Twitter.
  Uniwersytet Princeton (ang. Princeton University) – naukowo-badawczy uniwersytet prywatny w Stanach Zjednoczonych, działający w mieście Princeton w stanie New Jersey. Nazwa także odnosi się do college’u, czyli odpowiednika studiów licencjackich (ang. undergraduate studies). To ci studenci głównie tworzą kulturę kampusu i afiszują swoją przynależność do niego, nazywając siebie „Princeton man”, w odróżnieniu od „Yale man” czy „Harvard man”. Studenci z Princeton tradycyjnie rywalizują ze studentami z Yale i Harvardu, także w późniejszym życiu zawodowym.
  Google Chrome (wymowa: [ɡuːɡəl krəʊm]) – darmowa przeglądarka internetowa rozwijana przez Google. Jej kod został napisany w oparciu o rozwiązania open source częściowo oparte na innych aplikacjach (m.in. WebKit i Mozilla), z wyjątkiem wersji na iOS. Od wydania wersji 28 przeglądarka wykorzystuje silnik Blink. Przeglądarkę tę charakteryzuje oszczędność miejsca, jakie zajmuje interfejs.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.702 sek.