Guanta

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Guanta – miasto portowe nad Morzem Karaibskim, położone w północnej Wenezueli w stanie Anzoátegui.

21 października jest 294. (w latach przestępnych 295.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 71 dni.30 października jest 303. (w latach przestępnych 304.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 62 dni.

Opis[ | edytuj kod]

Miasto zostało założone w 1594 roku. Obecnie tworzy z Barceloną, Puerto La Cruz i Lecheríą tworzy obszar metropolitalny.

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
Według danych oficjalnych pochodzących z 2011 roku Wenezuela posiadała ponad 120 miast o ludności przekraczającej 20 tys. mieszkańców. Największym miastem jest stolica kraju Caracas, które razem z miastami Maracaibo i Valencia liczyli ponad milion mieszkańców; 2 miasta z ludnością 500÷1000 tys.; 42 miasta z ludnością 100÷500 tys.; 41 miasto z ludnością 50÷100 tys.; 37 miast z ludnością 25÷50 tys. oraz kilka miast poniżej 25 tys. mieszkańców.
Anzoátegui (hiszp. Estado Anzoátegui) – jest jednym z 23 stanów Wenezueli. Leży w północno-wschodniej części kraju. Stolicą Anzoátegui jest miasto Barcelona. Stan jest znany głównie dzięki pięknym plażom, właściwie cały stukilometrowy pas wybrzeża nadaje się do plażowania.
Obszar metropolitalny − spójny funkcjonalnie wielkomiejski układ wielu jednostek osadniczych oraz terenów o wysokim stopniu zurbanizowania, którego główną cechą jest występowanie funkcji metropolitalnych, a także powiązań funkcjonalnych i ekonomicznych. Obszar metropolitalny obejmuje strefę o znacznym bezpośrednim zasięgu stałego oddziaływania oraz tereny potencjalnych możliwości rozwojowych.
Morze Karaibskie – morze, wchodzące w skład systemu oceanicznego Oceanu Atlantyckiego, położone na północ od Ameryki Południowej.

Reklama