Grzybnica

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

3 miejscowości w Polsce:

Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Powiat kamieński – powiat w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kamień Pomorski. Położony jest na wyspie Wolin, Wybrzeżu Trzebiatowskim i Równinie Gryfickiej.
 • Grzybnica – wieś w woj. zachodniopomorskim, pow. goleniowskim, gm. Stepnica
 • Grzybnica – wieś w woj. zachodniopomorskim, pow. koszalińskim, gm. Manowo
 • Grzybnicaosada w woj. zachodniopomorskim, w pow. świdwińskim, w gminie Połczyn-Zdrój
 • 3 cieki wodne:

 • Grzybnica – rzeka na Równinie Gryfickiej, w powiecie kamieńskim, w województwie zachodniopomorskim
 • Grzybnica – strumień, dopływ Pęzinki, w powiecie stargardzkim, w województwie zachodniopomorskim
 • Grzybnica – strumień w gminie Police, w województwie zachodniopomorskim
 • Inne:

  Grzybnica – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Manowo. W pobliżu znajdują się cmentarzyska Gotów, zamieszkujących niegdyś ten teren.Cmentarzysko z kręgami kamiennymi w Grzybnicy - stanowisko archeologiczne położone ok. 3 km na północ od wsi Grzybnica, niedaleko Koszalina, pochodzące z I-III wieku. Na porośniętym lasem terenie widoczne są kręgi kamienne i kurhany. Odkryte przez archeologów przedmioty z wyposażenia grobów należą do kultury wielbarskiej.
 • Grzybnica – cmentarzysko z kręgami kamiennymi w woj. zachodniopomorskim, pow. koszalińskim, gm. Manowo
 • Warto wiedzieć że... beta

  Manowo – gmina wiejska w zachodniej Polsce, położona we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie koszalińskim. Siedzibą gminy jest wieś Manowo.
  Powiat koszaliński – powiat w północno-zachodniej Polsce (województwo zachodniopomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Koszalin. Powiat położony jest na Wybrzeżu Słowińskim oraz na Równinie Białogardzkiej i Równinie Słupskiej. Powiat posiada dużą nadmorską bazę wypoczynkową (gm. Mielno), liczne gospodarstwa agroturystyczne, a w części południowej dominuje przemysł drzewny. Koszalin jest miastem na prawach powiatu i nie wchodzi w skład powiatu koszalińskiego.
  Powiat stargardzki – powiat w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Stargard Szczeciński.
  Grzybnica (do 1945 niem. Kriekland Bach) - strumień o długości 5,5 km mający źródła na Płaskowzgórzu Przęsocińskim na Wzgórzach Warszewskich w Przęsocinie (gmina Police).
  Gmina Połczyn-Zdrój – gmina miejsko-wiejska w północno-zachodniej Polsce, położona jest w woj. zachodniopomorskim, we wschodniej części powiatu świdwińskiego. Siedzibą gminy jest miasto Połczyn-Zdrój
  Województwo zachodniopomorskie – województwo położone w północno-zachodniej części Polski, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Graniczy na wschodzie z województwem pomorskim, na południu z województwami: wielkopolskim i lubuskim, a na zachodzie z niemieckimi krajami związkowymi: Brandenburgią i Meklemburgią-Pomorzem Przednim. Zajmuje obszar 22 892,48 km². Według danych z 31 grudnia 2011 r. miało 1,72 mln mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Szczecin.
  Grzybnica – osada w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, w gminie Połczyn-Zdrój.

  Reklama