• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gry uliczne  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Wojciech Ziętarski (ur. 8 października 1937 w Siemianowicach Śląskich, zm. 14 października 1996 w Krakowie) — polski aktor teatralny i filmowy.Krzysztof Krauze (ur. 2 kwietnia 1953 w Warszawie) – polski reżyser i scenarzysta filmowy. Twórca filmów dokumentalnych i fabularnych. Wielokrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach.
  Fabuła[ | edytuj kod]

  Janek Rosa i jego przyjaciel Witek robią ostre, gorące reportaże dla Prywatnej Telewizji; obecnie rozpracowują siatkę handlarzy materiałami wybuchowymi używanymi przez terrorystów. W tym celu podają się za osobę, która chciałaby współpracować. Janek udaje byłego więźnia, który siedział we Wronkach za napad. Okazuje się, że jest to idealna osoba na to miejsce, mimo że nie ma pozwolenia na broń.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.

  Po zakończeniu tego materiału Janek postanawia wyjechać do matki do Amsterdamu. Ma już wykupiony bilet na samolot. Jednakże do jego rąk trafia kaseta VHS z filmem. To swoisty donos: ukrywający się w cieniu mężczyzna oskarża znanego senatora Makowskiego, że w 1977 roku był tajnym współpracownikiem służb specjalnych o pseudonimie „Ketman” i ponosi odpowiedzialność za śmierć swego przyjaciela Stanisława Pyjasa – działacza podziemnej opozycji. Arogancja Makowskiego prowokuje ich do działania. Janek postanawia wyjaśnić tę sprawę docierając do poszczególnych osób wędrując pomiędzy nimi jak po sznurku.

  Amsterdam – największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna. Wszystkie instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się w Hadze.Andrzej Cezary Precigs (ur. 22 sierpnia 1949 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i głosowy, reżyser dubbingu i samorządowiec.

  Ścieżka dźwiękowa[ | edytuj kod]

  Muzykę do filmu napisał Maciej Zieliński. W filmie wykorzystano piosenkę Kasi Nosowskiej Jeśli wiesz co chcę powiedzieć... oraz jej instrumentalną wersję. Piosenka pochodzi z albumu puk.puk.

  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Olga Frycz (ur. 23 października 1986 w Krakowie) – polska aktorka. Córka aktora Jana Frycza, siostra aktorki Gabrieli Frycz.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Jeśli wiesz co chcę powiedzieć... – pierwszy singel promujący debiutancką solową płytę Kasi Nosowskiej pt. puk.puk. Utwór tytułowy oraz jego wersja instrumentalna zostały wykorzystane w filmie Gry Uliczne w reżyserii Krzysztofa Krauze.
  Katarzyna Nosowska (ur. 30 sierpnia 1971 roku w Szczecinie) – wokalistka znana z zespołu Hey oraz dokonań solowych, autorka tekstów.
  Redbad Klynstra, właściwie Redbad Klijnstra (ur. w 1969 roku w Amsterdamie) – polski aktor i reżyser, pochodzenia holendersko-fryzyjskiego, mieszkający i działający głównie w Polsce. W 1994 ukończył studia aktorskie w PWST w Warszawie. Związany z Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Od 2008 roku jest członkiem zespołu Nowego Teatru w Warszawie. Twórca festynu promującego kulturę holenderską "O Holender" odbywającego się rokrocznie w Warszawie (15 maja 2011, 19 maja 2012). Od maja 2013 prowadzi magazyn kulturalny Republika kultury na antenie stacji Telewizja Republika.
  puk.puk – pierwszy solowy album Kasi Nosowskiej. Utrzymany jest w mrocznych, trip hopowych klimatach, usłyszeć jednak można tu elementy rocka (np. niemal punkowe "O tobie?"). Autorem piosenek "Gordon", "Jeszcze jeden o tym" i "Zofia" jest Andrzej Smolik; "O papierkach" i "Na ucho" – Marcin Macuk a resztę skomponował Piotr Banach.
  Justyna Kulczycka (ur. 12 stycznia 1949 w Warszawie) – polska aktorka filmowa, telewizyjna oraz teatralna. W 1975 ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.811 sek.