Greatest Hits (album Queen)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

Greatest Hitskompilacja studyjnych nagrań (od 1973 do 1981) rockowej grupy muzycznej Queen. Jest to najlepiej sprzedający się album w historii Wielkiej Brytanii (ponad 6 milionów egzemplarzy).

Seven Seas of Rhye” – napisany przez Freddiego Mercury’ego utwór brytyjskiego zespołu rockowego Queen. Po raz pierwszy ukazał się w wersji instrumentalnej na albumie Queen (1973). Następnie dłuższa, nagrana ponownie wersja z dodanym wokalem została umieszczona na albumie Queen II, a także wydana jako singiel. Tie Your Mother Down – singel zespołu Queen, napisany przez gitarzystę Briana Maya, zamieszczony też na albumie A Day at the Races. Rozpoczyna się on jednym z najbardziej charakterystycznych riffów gitarowych na świecie.

Lista utworów[ | edytuj kod]

W poszczególnych krajach, gdzie wydawany był album, zamieszczano te utwory, które cieszyły się w danym państwie największą popularnością.

We Are the Champions” – ballada rockowa brytyjskiego zespołu Queen, napisana przez Freddiego Mercury’ego. Pochodzi z wydanego w 1977 roku albumu News of the World. Należący do największych przebojów grupy utwór – obok „We Will Rock You” – regularnie pojawia się podczas wydarzeń sportowych.„Somebody to Love” – napisana przez Freddiego Mercury’ego ballada rockowa z repertuaru brytyjskiego zespołu Queen. Utwór wydano na singlu promującym album A Day at the Races, wydany w 1976 roku. Można go też znaleźć na albumie Greatest Hits.

UK 1981 Greatest Hits[ | edytuj kod]

 1. Bohemian Rhapsody” - 5:55
 2. Another One Bites the Dust” - 3:36
 3. Killer Queen” - 2:57
 4. Fat Bottomed Girls” (wersja z singla) - 4:16
 5. Bicycle Race” - 3:01
 6. You’re My Best Friend” - 2:52
 7. Don’t Stop Me Now” - 3:29
 8. Save Me” - 3:48
 9. Crazy Little Thing Called Love” - 2:42
 10. Somebody to Love” - 4:56
 11. Now I’m Here” - 4:10
 12. Good Old-Fashioned Lover Boy” - 2:54
 13. Play the Game” - 3:33
 14. Flash” - wersja z singla - 2:48
 15. Seven Seas of Rhye” - 1:15
 16. We Will Rock You” - 2:01
 17. We Are the Champions” - 2:59

U.S. 1981 Elektra Greatest Hits[ | edytuj kod]

 1. Another One Bites the Dust
 2. Bohemian Rhapsody
 3. Crazy Little Thing Called Love
 4. Killer Queen
 5. Fat Bottomed Girls
 6. Bicycle Race
 7. Under Pressure
 8. We Will Rock You
 9. We Are the Champions
 10. Flash
 11. Somebody to Love
 12. You’re My Best Friend
 13. Keep Yourself Alive
 14. Play the Game

U.S. 1992 Greatest Hits (Red)[ | edytuj kod]

 1. We Will Rock You” – 2:01
 2. We Are the Champions” – 3:00
 3. Another One Bites the Dust” – 3:37
 4. Killer Queen” – 3:00
 5. Somebody to Love” – 4:53
 6. Fat Bottomed Girls” – 3:02
 7. Bicycle Race” – 2:59
 8. You’re My Best Friend” – 2:50
 9. Crazy Little Thing Called Love” – 2:41
 10. Now I’m Here” – 4:12
 11. Play the Game” – 3:31
 12. Seven Seas of Rhye” – 4:47
 13. Body Language” – 4:29
 14. Save Me” – 3:48
 15. Don’t Stop Me Now” – 3:29
 16. Good Old-Fashioned Lover Boy” – 2:53
 17. I Want to Break Free” – 4:18

U.S. 2004 Greatest Hits: We Will Rock You Edition[ | edytuj kod]

Taka sama lista jak na brytyjskiej wersji 1981 Greatest Hits, z dodatkowymi utworami na końcu albumu:

Now I’m Here – singel brytyjskiego zespołu rockowego Queen. Jest to szósty utwór z albumu Sheer Heart Attack, napisał go gitarzysta Brian May podczas pobytu w szpitalu. Utwór cechuje się ostrym gitarowym riffem i charakterystycznymi dla grupy harmoniami wokalnymi. Był często wykonywany na koncertach. Flash – utwór brytyjskiego zespołu rockowego Queen ze ścieżki dźwiękowej do filmu Flash Gordon. Autorem jest Brian May.
 1. I'm in Love with My Car
 2. Under Pressure” (wersja z Queen on Fire – Live at the Bowl)
 3. Tie Your Mother Down” (wersja z Queen on Fire – Live at the Bowl)

Inne[ | edytuj kod]

Album wydany w Polsce, Danii, Japonii i Niemczech Zachodnich; nagrania poddano obróbce cyfrowej.

Spis utworów:

Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
 1. Mustapha” - 3:02
 2. Bohemian Rhapsody” - 5:52
 3. Bicycle Race” - 2:59
 4. „The March Of The Black Queen” - 6:03
 5. Somebody to Love” - 4:53
 6. Flash” - 2:46
 7. Killer Queen” - 2:59
 8. Another One Bites the Dust” - 3:32
 9. Don’t Stop Me Now” - 3:29
 10. Play the Game” - 3:28
 11. „Great King Rat” - 5:57
 12. Save Me” - 3:48
 13. Love of My Life” (live '79) - 3:25
 14. We Will Rock You” - 2:00
 15. We Are the Champions” - 3:00
Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Good Old-Fashioned Lover Boy – utwór brytyjskiej grupy rockowej Queen autorstwa Freddiego Mercury’ego. Utwór jest czwartym singlem z albumu A Day at the Races, został wydany na minialbumie Queen’s First EP wraz z utworami: „Death on Two Legs”, „Tenement Funster” i „White Queen”.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
Roger Taylor, właśc. Roger Meddows-Taylor (ur. 26 lipca 1949 w King’s Lynn) – brytyjski muzyk rockowy, najbardziej znany jako perkusista grupy Queen, chociaż był również wokalistą The Cross, a także nagrał pięć albumów solowych.
Fat Bottomed Girls – singel grupy Queen wydany w 1978 roku. Został napisany przez gitarzystę Briana Maya. Utwór ten znalazł się na albumie Jazz, a także pojawił się na kompilacji Greatest Hits.
Queen on Fire – Live at the Bowl – podwójny album koncertowy brytyjskiego zespołu Queen zawierający zapis ich występu w angielskim Milton Keynes z 5 czerwca 1982 roku. Koncert ten był częścią trasy Hot Space Tour. Wieńczył on także europejską odnogę trasy, na którą składało się łącznie 30 występów. Wykonane podczas trasy nowe utwory Queen zostały przearanżowane i w konsekwencji tego brzmią dużo ostrzej od produkcji z albumu.
DaniaKrólestwo Danii (duń. Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze, które posiadając szeroką autonomię tworzą z kontynentalną Danią Wspólnotowe Królestwo Danii (Rigsfællesskabet). Dania graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją.
I Want to Break Free – utwór zespołu Queen, napisany przez Johna Deacona, z albumu The Works, wydanego w 1984. Utwór oraz zrealizowany do niego teledysk należą do najbardziej znanych utworów grupy.

Reklama