• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gorzkowice - gmina  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Gmina wiejska − gmina, która na swoim terytorium nie zawiera miasta (co nie wyklucza możliwości istnienia siedziby gminy w sąsiadującym mieście - Wśród gmin mających siedzibę w mieście, gdzie równocześnie funkcjonuje gmina miejska są zarówno niewielkie gminy jak Obrzycko (woj. wielkopolskie), które jako miasto liczy 2239 mieszkańców a gmina wiejska 4387 , Stoczek Łukowski (lubelskie) 2701 (miasto) oraz 5126 (gmina wiejska) oraz Kowal (kujawsko-pomorskie) odpowiednio 3495 oraz 4020, jak i gminy zdecydowanie większe, np. Ełk (57471, 10578) , Włocławek (117 264, 6417) oraz Tarnów (114 168, 24113)).Gmina Masłowice – gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie radomszczańskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie piotrkowskim.
  Pozostałe miejscowości[ | edytuj kod]

  Białek, Borzęcin, Bukowina, Czerno, Krosno-Dąbrowy, Góry Rdułtowskie, Grabowiec, Jadwinów, Józefina, Kamienny Most, Kolonia Bujnice, Kolonia Bujniczki, Kolonia Gorzędów, Kolonia Kotków, Kolonia Plucice, Kolonia Żuchowice, Komorniki, Kopanina, Krosno-Biadów, Krosno-Bugaj, Krosno-Ludwików, Pieńki Gorzkowskie, Pieńki Stolarskie, Poręba Sobakowska, Porosło, Rdułtowice, Rogów, Ryszardów, Sosnowiec

  Gmina Kamieńsk – gmina miejsko-wiejska w województwie łódzkim w powiecie radomszczańskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie piotrkowskim.Krosno-Bugaj – część wsi Krosno w Polsce. położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.

  Sąsiednie gminy[ | edytuj kod]

  Gomunice, Kamieńsk, Kodrąb, Łęki Szlacheckie, Masłowice, Rozprza

  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gmina Gomunice – gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie radomszczańskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie piotrkowskim.
  Kolonia Żuchowice (do 2011 Żuchowice-Kolonia) – część wsi Żuchowice w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.
  Piotrków Trybunalski – miasto na prawach powiatu w centralnej Polsce, położone na zachodzie Równiny Piotrkowskiej. Drugie pod względem wielkości miasto w województwie łódzkim i 47. w Polsce. Był miastem królewskim.
  Gorzkowice – wieś (dawniej miasto) w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.
  Kolonia Krzemieniewice – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.
  Pieńki Stolarskie – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.
  Sosnowiec – część wsi Marianek w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.908 sek.